Вс. Апр 21st, 2024

Зміст

Універсальність бетону я-ключовий фактор його застосування в будівництві. Це може бути як зведення будівлі, так і створення декоративних конструкцій для вже готового будови. При другому типі будівництва використовують спеціальний архітектурний бетон. Завдяки архітектурі можна створити об’ємні або плоскі декорації будь-якого характеру, створити імітацію натурального покриття. Нижче спробуємо з’ясувати суть архітектурного бетону, цілі застосування, визначити його переваги і недоліки.

Суть і загальна характеристика

Класифікація бетону за його застосуванням різноманітна. В першу чергу все залежить від складових розчину, які, об’єднуючись, визначають мету його використання. Головними компонентами є цемент в якості сполучної речовини, наповнювач (гравій, щебінь, пісок і т.д.), спеціальні добавки, наприклад, для підвищення міцності. Певна пропорція дає бетон, який підходить для тих чи інших робіт. Одним з них є архітектурна бетонна суміш.

Архітектурний бетон або бетон для декоративних робіт-це матеріал, який є обов’язковим елементом для прикраси вже створених будівель або ділянки навколо них. Архітектура являє собою штучний камінь, який складається з цементного розчину з додаванням деяких компонентів.

Іноді на практиці до даного матеріалу застосовується назва» архикамінь», що виходить від назви однієї з найвідоміших російських компаній з виробництва декору цього типу.

Архитектурный бетон: классификация, состав и методы формировкиСкульптури з архітектурного бетону.

За кольором архітектурний бетон може бути різних відтінків: починаючи від чисто-білого до сірого. Включаються компоненти вносять вклад в текстуру матеріалу – кераміка, піщаник та інші. Залежно від побажань замовника, до складу можуть бути додані інші елементи, такі як щебінь або черепашки. Дані характеристики дають чітке розуміння про зовнішній вигляд бетону, проте існують і інші відмінності архітектурних матеріалів від звичайних бетонів. Серед них:

 • дрібнозерниста, плоска структура, яка свідчить про можливість його шліфування аж до бездоганно рівної поверхні;
 • сорбційна вологість гранично мала, що свідчить про відсутність карбонізаційних процесів протягом всієї експлуатації і як наслідок – збереження цілісності бетону;
 • можливе забарвлення в будь-який колірний тон, що дозволяє створювати різнокольорові декоративні елементи без побоювання втрати їх цветоустойчивости в процесі впливу УФ променів, негативного впливу навколишнього середовища;
 • міцність і стійкість до низьких температур;
 • висока технологічність в порівнянні з іншими бетонами, що дозволяє конструювати декоративні вироби різної форми і розміру.

Переваги та недоліки

Архітектурні бетони мають як переваги, так і недоліки. Виділяють наступні гідності цього матеріалу:

 • висока міцність, що дозволяє створювати сходи, терасові або садові балюстради;
 • вартість невелика, однак якщо враховувати монтаж готових декоративних об’єктів, то ціна зростає;
 • для збільшення терміну служби бетонних декоративних конструкцій в розчин додаються полімери, волокна, але в цьому випадку вартість збільшується.

Недостатки:

 • без достатнього зміцнення стін можливе обвалення фасаду під вагою важкого декоративного бетону. На будинках дерев’яних або каркасних типів неприйнятно створення бетонних декорацій;
 • не можна впоратися з монтажем декору самостійно, а використання спеціальної техніки, проведення робіт досвідченими майстрами вимагає додаткових витрат;
 • художня виразність мала-створення дрібних декоративних деталей неможливо;
 • низька продуктивність роботи на бетоні-застигання цементної суміші у формі відбувається на 1-2 добу;
 • розмір деталей повинен бути точним, для цього необхідна ретельна підгонка.

Класифікація та склад

Архитектурный бетон: классификация, состав и методы формировки

Існує кілька груп архітектури в залежності від призначення і типу робіт:

 • білий декоративний-оздоблення фасадів, залів, декорування поверхонь, які не піддаються великим навантаженням;
 • білий легкий-створення полегшених об’єктів, наприклад, сходів або плитки, що імітує натуральний камінь.

Головними завданнями цього матеріалу є:

 • імітація натурального каменю;
 • захист бетону від зниження міцності і стійкості.

Найбільш поширеним, простим типом імітації є вид пісковика. Крім того, цей бетон може не тільки імітувати камінь, але і мати якість вище натурального матеріалу. Головною причиною цього є компонентний склад декору. Як правило, застосовуються наступні речовини:

 • Роль наповнювача виконує натуральний кварцовий пісок, завдяки якому камінь знаходить структуру. Виходячи з цього, на практиці багато видів бетону називають відновленим пісковиком.
 • Залежно від ступеня натуральності пісковика визначається вартість декоративних виробів – натуральний матеріал коштує набагато більше штучного.
 • Сполучною компонентом є портландцемент, колір якого повинен бути білим або сірим. У складі не повинно бути ніяких домішок, а якість повинна бути високою.
 • Барвники використовуються з метою додачі покриттю більш натурального вигляду. Їх введення повинно відбуватися на стадії замішування, оскільки саме так можна розподілити фарбу по поверхні. Є десятки відтінків, які дозволяють досягти будь-якого результату. Однак частіше використовують природні кольори.
 • Вода, як компонент бетону, повинна бути чистою, без домішок, оскільки від цього залежить якість матеріалу. Крім того, необхідно дотримання пропорцій води по відношенню до інших компонентів.
 • Добавки для підвищення якості мають в своєму складі компоненти, які важливі для окремого типу будівництва. Вони можуть підвищувати морозостійкість конструкції або Сумісність бетону з іншими речовинами. Залежно від характеру вироби, технології створення, кількість добавок буде різним. Стійкість до пошкоджень і впливу навколишнього середовища є одним з плюсів цього матеріалу.
 • Специфіка декоративного предмета-ключовий фактор при визначенні правильних компонентних пропорцій.

Методи формування

Архитектурный бетон: классификация, состав и методы формировкиЗаливка за допомогою вібропреса — механічний спосіб формування.

Формування бетону можливо декількома способами. Серед них виділяють:

 1. Трамбування (набивання) – це ручна робота над матеріалами, в результаті якої створюються жорсткі декорації. Суть даного процесу полягає в заливці розчину і подальшої трамбування за допомогою спеціальних пристосувань – прута або палиці. Крім того, можливе використання віброустановок. Ця технологія застосовується при створенні найскладніших за формою декорацій. Однак слід враховувати і недоліки, серед яких часті випадки шлюбу, невисока міцність.
 2. Вібропресування-відбувається шляхом тиску в ході вібрації. Інструменти цього методу-вібропрес і пресові форми. В результаті цього методу формування архітектурних виробів виготовляються бруківка, Тротуарна плитка та інші прості форми. Поліуретанові підкладки відіграють роль у підвищенні якості поверхні. Крім того, об’єкти, створені даними способом, мають високу міцність, продуктивністю і легкістю у виготовленні. Крім того, за допомогою пігментів можна домогтися привабливих кольорів плитки.
 3. Пресування-формування виробів відбувається за допомогою гідравлічних пресів і прес-форм. Цей процес використовується при створенні тонкостінних деталей. Їх особливості-висока міцність, морозостійкість.

Виготовлення архітектурного бетону своїми руками

Архитектурный бетон: классификация, состав и методы формировкиВиділяють кілька етапів створення архітектурного покриття. Визначаємо бажані результати щодо кольору і текстури. Це безпосередньо залежить від навколишнього середовища. Існують деякі особливості нанесення малюнків-лінії повинні розташовуватися перпендикулярно по відношенню до довжини ділянки. Внаслідок цього згладжуються нерівності.

Вибираємо компоненти для бетону. З урахуванням місцевості потрібно підібрати потрібну суміш. Можуть застосовувати як вологонепроникні розчини, так і поглинають вологу. Головною умовою якості цих матеріалів є відсутність в них хлориду кальцію. Слід враховувати адгезію даного матеріалу з бетоном, оскільки в деяких випадках перші можуть змінювати колір.

Виробляємо фарбування розчину для архітектурної поверхні. Даний етап може бути реалізований декількома способами:

 • інтегральний-рівномірне забарвлення рідким барвником за допомогою бетономішалки;
 • напилення-забарвлення кольоровим порошком свіжовилитого бетону, після висихання якого, необхідно за допомогою шпателя розтерти патьоки фарби;
 • нанесення антиадгезива-застосовується до бетону, який знаходиться в стані, придатному для видавлювання; створює текстурний ефект.

Укладення

Архітектурний бетон являє собою бетонний розчин, за допомогою якого можуть бути створені Декоративні об’єкти. Цей матеріал відрізняється структурою, способами створення виробів.

Виходячи з простоти замішування, він може застосовуватися в різних напрямках.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *