Вс. Апр 21st, 2024

Зміст

 • Теплові камери і їх застосування
 • Розміри і специфікації теплових камер
 • Пристрій теплових камер
 • Гідроізоляція теплових камер і необхідність її застосування
 • Види гідроізоляції
 • Матеріали для гідроізоляції

Теплові камери-особливі захисні конструкції, необхідні при прокладанні інженерних комунікацій, трубопроводів газових і теплових, водопровідних і каналізаційних мереж.

Теплові камери і їх застосування

Для захисту важливих ділянок трубопроводу, схильних до небезпеки, таких, як стики і вентилі, компенсатори, відводи, дренажні пристрої і перемички, необхідно пристрій теплової камери серії. Її основне призначення в захисті трубопроводів і всієї системи від корозії і вологості навколишнього середовища.

Теплова камера представляє спеціалізоване поглиблене спорудження з важкого бетону, складене з наступних виробів:

 • перевернутого склянки з отвором нагорі;
 • кільця в середині;
 • залізобетонного склянки внизу.

У виготовленні виробів використовують бетон з особливими високоміцними властивостями, які йому надають особливі хімічні добавки.

Від якості теплової камери, її ізоляційних властивостей, герметичності і водонепроникності, безпосередньо залежить стабільність роботи інженерної системи.

Розміри і специфікації теплових камер

Якісні теплові камери гарантують ефективну і безперебійну експлуатацію газопроводів і теплотрас. На стиках теплотраси вони розміщуються з кроком, що не перевищує 150 — 200 метрів.

Класифікація розмірів теплових камер виглядає так:

 • ТК 1,8 х 1,8 х 2,0;
 • ТК 2,5 х 4,0 х 2,0;
 • ТК 2,5 х 4,0 х 4,0;
 • ТК 2,6 х 2,6 х 2,0;
 • ТК 3,0 х 3,0 х 2,0;
 • ТК 4,0 х 4,0 х 2,0;
 • ТК 4,0 х 4,0 х 4,0;
 • ТК 4,0 х 5,5 х 2,0;
 • ТК 4,0 х 5,5 х 4,0.

У випадках нестандартних можливе виготовлення конструкцій з індивідуальними габаритами.

У виробництві теплових камер застосовується тільки бетон високих марок з показниками водонепроникності не нижче W 4 і морозостійкості більше F 150. Жорстке відповідність вимогам ГОСТ в монтажі забезпечує надійність теплової камери в експлуатації.

Влаштування теплових камер

Типова конструкція складається з двох або трьох залізобетонних блоків — нижнього ТДК, середнього ТК і верхнього ТКП.

Розрахунок теплової камери виробляють так, щоб потрібна міцність забезпечувалася не дуже високою вагою, що дає можливість її зміни або ремонту.

Нижній її блок-це залізобетонне кільце з дном і бічними отворами для проходження магістралей. Середній являє собою звичайне наскрізне кільце, верхній же – аналогічне нижньому перевернуте кільце з днищем. У кришці камери є отвір, що забезпечує доступ робітників.

Крім залізобетону, можна використовувати цеглу або монобетон, який часто використовують для створення днища камери. Дуже важливий ухил днища, які не повинен бути менше 5 см в сторону приймача, який для зручності експлуатації підводиться прямо до стоку зливової каналізації.

Для додання надміцності схема теплової камери використовує особливу арматуру з вуглецевої сталі найвищої якості. До технічних властивостей, крім міцності і водонепроникності, варто віднести особливу морозостійкість теплових камер.

Блоки, що складають камеру, з’єднуються заставними деталями.

Типи теплових камер, в залежності від конструктивної необхідності, бувають суцільними або з прямокутними отворами.

Гідроізоляція теплових камер і необхідність її застосування

Днище камери покривається гідроізоляційним шаром з бітумних складових, товщина якого залежить від рівня залягання грунтових вод. Якщо необхідний високий рівень водонепроникності, гідроізоляція доповнюється спеціальними штукатурними домішками.

Пристрій теплових камер на тепломережах і комунікаціях під землею на деяких ділянках, наприклад, перетинів магістралей або точок регулювання тисків, створюють спеціальні залізобетонні камери тепломереж для проведення діагностичних або ремонтних робіт.

Види гідроізоляції

Особливої уваги заслуговує необхідність антикорозійної обробки теплової камери для забезпечення збереження захисних властивостей і безаварійної експлуатації тепломережі, каналізації та водопроводу.

Гідроізоляційні склади для покриттів теплової труби володіють термостійкістю, еластичністю і підвищеною міцністю.

Якщо комунікації проводяться поза грунтових вод, то проводиться обмазувальна ізоляція і оклеечная гідроізоляція теплових камер. У разі прокладки комунікацій в близькому сусідстві з грунтовими водами, застосовується оклеечная гідроізоляція 0,5 м вище рівня грунтових вод.

Матеріали для гідроізоляції

Зовнішню поверхню днища і стінок теплових камер в разі близького залягання грунтових вод, незалежно від вбудованого попутного дренажу, доповнюють оклеечной гідроізоляцією з бітумного рулонного матеріалу. Необхідна кількість шарів цих матеріалів встановлюється проектом.

У випадках, коли вимоги водонепроникності підвищені, крім стандартної зовнішньої обклеювальної гідроізоляції, застосовується додаткова штукатурна цементно-піщана внутрішня гідроізоляція теплових камер. Така додаткова гідроізоляція у великих обсягах наноситься методом торкретування.

Для теплових камер приймається певна нумерація, позначена на плані комунікацій, щоб уникнути її блокування під час будівництва або прокладки доріг. Аварії тепломереж можуть викликати затоплення територій, деформації грунту і обвали будівель. Небезпечні такі аварії розливом гарячої води, тому камери тепломереж повинні бути забезпечені доступом.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *