Чт. Апр 25th, 2024

Рециклінг бетону-важливе питання, яке намагаються вирішити на всіх будівельних майданчиках. Всякий виробничий процес передбачає наявність відходів, що тягне за собою питання про їх використання або переробці. Винятком не стало і бетонне виробництво. Сьогодні багато компаній-виробників вважають першою необхідністю вирішення завдання по розробці безвідходних виробництв, чистих екологічно.

Особливість

Нерідко виникає питання, що робити зі старим розчином, який лежить на будмайданчику непридатними до використання купами? Безформний матеріал застосувати найчастіше неможливо-залишається дробити вручну або викинути (закопати, залишити лежати).

Однак це не вся проблема. Є й інша: утилізувати бетонні відходи, що залишаються під час роботи на стінках бетонозмішувачів, насосів. Агрегати періодично промивають, суміш зливається в ями, потім її вивозять на звалища. Цей метод фінансово невигідний, вимагає фізичних витрат і, головне, згубно позначається на екології.

Вирішити це допомагає процес переробки як вторинного бетону, так і відходів виробництва – рециклінг. Ця процедура і екологічно прийнятна, і економічно вигідна. По-перше, в хід йде раніше утилізований матеріал, по-друге, автоматично зникають транспортні витрати на вивезення відходів, по-третє, немає штрафів за порушення екологічних норм.

При переробці великих обсягів використаного розчину (будівлі, конструкції) використовують дробильно-сортувальні комплекси, оснащені потужними магнітними сепараторами.

Техніка для рециклінгу

Рециклинг бетона: техника и основные этапы переработкиТехніка для рециклінгу асфальтобетону застосовується при ремонті доріг.

До рециклінгу на даний момент підійшли з усією серйозністю: сучасні інженерні технології повністю вирішують проблему безвідходного виробництва. Сьогодні подібна техніка застосовується при ремонті доріг (переробка асфальтобетону), що допомагає заощадити на асфальті і зберегти навколишнє середовище від забруднення.

Техніка, покликана забезпечити переробку бетону, — це спеціальна установка (в ній бетон розділяється на компоненти) і Навантажувач вакуумний. Перетворення відходів здійснюється відразу на заводах, вторинне використання шлаку дозволяє заощадити на виготовленні нових обсягів, а непридатною маси при цьому не залишається.

Компоненти системи

Повну систему рециклінгу складають такі головні процеси:

  • просіює і розділяє інертні матеріали система;
  • переробний утильсировина, бетон (власне рециклінг);
  • повторного вживання води.

Кожну з цих трьох складових можна використовувати автономно (як і продавати або орендувати), проте в єдиному комплексі це повноцінна система по ретельному перетворенню і застосуванню вторсировини.

Основні етапи переробки

Рециклинг бетона: техника и основные этапы переработки

Робота системи агрегатів здійснюється в трьох робочих режимах: двох, що працюють на автоматиці, і ручному. Перший з самодіючих режимів виконує завдання-промивати відходи з автоміксера, а другий – перетворення великих обсягів бетонних відходів. Суть системи полягає у своєрідному розщепленні бетону на його складові, які сортуються, виводяться в різні ємності і знову направляються для виготовлення.

Початком повного циклу процесу-рециклінг бетону-є момент, коли лійка автоміксера впирається в автозапуск важіль. При цьому подається звуковий сигнал, одночасно включається робота електродвигуна перемішувача шламу, а також насоса, що подає воду в міксер. З відключенням насоса подача води припиняється, затихає і сигналізація. Водій може продовжити дії міксера, а при необхідності вручну за допомогою панелі управління продовжити подавати воду.

По завершенні делікатного Промивання бетономіксера його запускають в зворотному напрямку – для розвантаження. Потім, промиваючи водою під великим напором, утильсировина рухається вгору по шнеку. Одночасно відбувається перемішування, тертя, перемелювання суміші, як результат – базові елементи відокремлюються від непотрібних.

Рециклинг бетона: техника и основные этапы переработки

Особливий фільтр пропускає шламову воду, щоб відокремити залишилися великі залишки сировини, після чого вода повертається в басейн-накопичувач. Так званий сміття вивантажується назовні, доходячи по гвинтовому стрижня до розвантажувального проходу. Злив і чистота води регулюється вручну або за допомогою електронної панелі.

Всі елементи системи (насос, електродвигун) продовжать роботу ще якийсь час для повної переробки залишився матеріалу. Потім перемішувач з активної фази переходить в стадію періодичного помішування. Дана система передбачає роботу кожного з функціональних вузлів протягом півгодини.

У разі встановленого автоматичного режиму або ж тривалого простою слід попередити виникнення в басейні-Накопичувачі гущі. З цією метою система управління автономно час від часу запускає перемішувач. Крім того, вона сама контролює постійну межу води: якщо вона опускається до критичної межі, запускається насос для подачі чистої води – це можливість підтримувати певну густоту шламової води, а її перемішування – відповідний стан для використання вдруге.

Оскільки Вторсировина переробляється високоякісно, на виході є мало непотрібного осаду. Частка перетвореного матеріалу невелика і на добротність виготовляється матеріалу не впливає. Тому продукт переробки годиться для застосування у виробництві при невеликих обсягах.

У значних масштабах відсоток твердих залишків більший, тому для поділу їх на пісок і щебінь використовують систему просіювання і поділу інертних матеріалів. Робота установки відбувається наступним чином: сировина завантажується навантажувачем в приймач, після воно по стрічці просувається в сито. Саме там воно просівається і розділяється: стрічка виводить пісок на одну сторону, а на іншу виходить щебінь.

Переробка бетону сьогодні перестала бути трудноразрешимой проблемою завдяки появі спеціальних комплексів – надійних високопродуктивних конструкцій.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *