Вс. Июл 14th, 2024
додавання фібри в бетонну підлогу

Будівельники та фахівці впевнено відповідають: «Так». Але робити це потрібно з розумом, вибираючи правильні матеріали і точно дотримуючись необхідних пропорцій.

Навіщо потрібна фібра для бетону

Фібра, або фіброволокно, — це спеціальна добавка в бетон і будівельні суміші, яка робить їх міцнішими, а також надає їм інших корисних властивостей.

З фіброю:

  • Приблизно на 20 % зменшується витрата води під час приготування будівельної суміші. Вона швидше стає міцною, знижується ймовірність появи мікропустот та мережі дрібних тріщин.
  • Стяжка сохне в 2-3 рази швидше. Ходити нею можна вже через добу, клеїти плитку — через 5 днів, а не через 2-3 тижні.
  • Знижується ризик розтріскування при усадці після заливання.
  • Покращується морозостійкість стяжки та збільшується стійкість до стирання.

Сучасні технології дозволяють за допомогою фіброволокна і пластифікаторів зробити те, що раніше навіть не можна було уявити, особливо в частині збільшення міцності при тонких шарах стяжки або бетону. неправильно чи використовувалася з порушенням технології. Тому краще звернутися за консультацією та розрахунком до професіоналів. Вони допоможуть підібрати оптимальне рішення для конкретного завдання.

фіброволокно з поліпропілену

Яку фібру краще використовувати

Найпопулярніша: поліпропіленова фібра

Недорога, добре зв’язує матеріали у суміші та покращує звукоізоляцію приміщення. Підходить ця фібра для стяжки та бетону. Вона легка, не обтяжує стяжку та не створює додаткового навантаження на конструкцію. Має низьку електропровідність, при цьому робить бетон водонепроникним — добре використовувати для влаштування підлог з електричним підігрівом.

мікрофібра в бетон

Поліпропіленове волокно буває двох видів:

  • Мікрофібра. Є тонкими нитками довжиною 6, 8, 12 мм. Основне призначення — запобігання усадковим тріщинам. Також покращує удароміцність та морозостійкість бетону. Додається з розрахунку від 900 грамів на 1 куб. м бетону.
  • Макрофібра — поліпропіленові джгути довжиною до 50 мм, які при перемішуванні розпадаються на одиничні волокна. Застосовується не тільки при заливці бетонної підлоги, але і при влаштуванні парковок, фундаментів та інших бетонних конструкцій. Рекомендована витрата — від 1 кг на 1 куб. м.

Найдорожча: сталева фібра

Використовується у стяжках товщиною понад 4 см. При витраті від 20 кг на 1 куб. м бетону працює як альтернатива традиційній арматурі. Вогнестійка та морозостійка. Головні мінуси: сталева фібра важка, згодом може іржавіти.

сталева фібра в бетон

Найміцніша: базальтова фібра

Не боїться вогню, температурних перепадів, вологи та агресивної хімії. Підходить для стяжок у ванних кімнатах, парильнях та гаражах. Найбільш міцна та стійка до стирання.

Але є й мінуси: бетон із фіброю з базальту втрачає пружність, оскільки базальтове волокно не здатне розтягуватися. Саме покриття виходить колючим — босоніж не схожий.

скловолокно для цементних розчинів

Найгнучкіша: скловолоконна фібра

Найменш міцна з усіх видів фібри, зате пластична. Тому часто використовується в штукатурних сумішах, які застосовуються при виготовленні арок та оздоблення фасадів.

Що ще важливо врахувати

Недобросовісні виробники поліпропіленової фібри зазвичай заощаджують на замаслювачі — спеціальному складі, що надає еластичність волокнам. Без цієї добавки вони сплутуються, а чи не рівномірно розподіляються у розчині. Тому краще купувати фібру у відомих магазинах, а не на ринку — так менше шансів нарватися на кустарну підробку.

При додаванні фіброволокна в бетон важливо чітко дотримуватись правильних пропорцій, дотримуватися інструкцій виробника, ретельно перемішувати суміш. Це допоможе уникнути грудок у суміші та надасть стяжці або бетону максимальну міцність.

Один комментарий к “Чи потрібно додавати фібру в стяжку та бетон”
  1. Роблю вдома ремонт й натрапив на цю цікаву статтю про використання фібри у стяжці. Я вирішив випробувати цей метод і подивитися, наскільки ефективним він є. Тож купив фібру та додав її до стяжки. З нетерпінням чекаю на результат і сподіваюся, що цей експеримент принесе бажаний ефект.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *