Вс. Июл 14th, 2024

Є таке поняття, як гвинтова паля – стовп з металу, що має з одного боку гвинтову лопать, з іншого – технічний отвір. Використовуються дані вироби для надійного зміцнення фундаменту під будинком. Вони є гарантією міцності і стійкості будови. Але для цього їх строго рекомендується бетонувати. Бетон збільшує стійкість стовпів по відношенню до зовнішніх навантажень, забезпечує їх тривалу функціональність. Якісно забетонована паля буде служити в кілька разів довше, ніж укріплена за допомогою цинку, до того ж, коштує вона набагато дешевше.

Для чого потрібно бетонування?

Бетонувати гвинтові палі необхідно, щоб уникнути корозії всередині стрижня вироби, тобто витіснити з внутрішньої частини труби повітря. Крім того, бетон збільшує міцність гвинтової палі і дозволяє заощадити кошти.

Марки використовуваних бетонів

Перш ніж приступати до роботи, необхідно з’ясувати, який бетон найдоцільніше використовувати для зміцнення гвинтового стовпа. Зазвичай для бетонування беруть низкофракционный бетон М200, М300.

Бетонные винтовые сваи: технология бетонирования и преимущества

Склад бетону М200.

Марку М200 найчастіше використовують для процесу будівництва одноповерхових або двоповерхових будинків, що мають легке перекриття. Така марка застосовується в роботі з залізобетонними виробами, за характеристиками міцності її відносять до конструкційних.

Марка M300 є придатною для зведення фундаментів приватних будинків висотою до п’яти поверхів. Подібний бетон рекомендують пристосовувати до монолітних типів перекриттів.

Технологія

Для зручної заливки бетону необхідно спочатку підготувати лійку з водою. Арматура повинна бути відразу нарізана і вставлена в розмір. Якщо паль не дуже багато, рекомендується місити бетон власноруч, лопатою в пластиковій ємності. Важливо пам’ятати: для надійного і міцного бетонування варто відрегулювати стрижні по висоті.

Після будівельних робіт в бетоні можуть залишитися монтажні отвори, які слід заклеювати звичайним паперовим скотчем. Пізніше, коли бетон перейде в тверду форму, скотч можна буде зняти.

Підготовка матеріалів та інструментів

Бетонные винтовые сваи: технология бетонирования и преимущества

Підготовка матеріалів залежить від багатьох факторів.

Вибір матеріалів для зведення пальового фундаменту повинен бути відповідальним, щоб пізніше не довелося боротися з небажаними наслідками. Найчастіше він залежить від таких факторів, як тип стовпів, спосіб їх виготовлення, занурення в землю, розташування при будівництві будівлі.

Для пальового фундаменту потрібна велика кількість будівельної техніки, тому в разі, коли мова йде про дачах і житлових котеджах, необхідно розглянути ті варіанти конструкцій, які можливо спорудити своїми руками.

Важливою складовою виробу є ростверк. Ростверком називається верхня частина фундаменту, функція якої – розподіл навантаження на його підставу. Він має вигляд плит, які об’єднують підстави паль і служать для них опорною спорудою.

Обрізка паль

Будівництво пальового фундаменту передбачає підготовку бездоганно рівній поверхні відповідно до рівня паль. Це нелегко зробити без спеціального обладнання, адже відстань між кінцями паль досить велике, і практично неможливо визначити, чи ідеально вирівняна поверхня. Обладнання допомагає визначити всі параметри з точністю. Являє воно собою спеціалізовану насадку для екскаватора, яка кріпиться зверху на стрілу. Всередині знаходиться потужний інструмент для різання бетону, металу та інших будівельних матеріалів. Робота з такою насадкою гарантує акуратність обрізки. Вирівнювання поверхні ведеться без видимих недоліків.

Вставка арматури

Бетонные винтовые сваи: технология бетонирования и преимущества

Армування ростверку для установки палі.

У палях бувають різні види арматури-ненапружена, попередньо напружена. Вони допомагають закріплювати конструкції. Палю обов’язково необхідно встановлювати строго посеред ростверку, щоб не допустити перекосу. Незалежно від того, бетонна це конструкція або гвинтова паля з металу, технологія однакова.

Конструкція зміцнюється по кутах. Розташування наступної палі від кута може становити до трьох метрів, а градус відхилення не може бути вище двох – в такому випадку схильність до утримання навантажень істотно знижується. Будівельники кажуть, що на наступний день після установки вже цілком можливо починати зведення стін споруди.

Бетонування

Під час бетонування гвинтових стовпів дуже важливо, щоб в бетонному матеріалі не утворювалися порожнечі в тому місці, де паля примикає до бетону. Всередину стовбура заводять арматуру для зміцнення конструкції. Заливка бетону проводиться в стовбур гвинтовий палі. Потім він заповнює повну площу основи фундаменту, і виходить одне велике залізобетонне спорудження.

Переваги процесу

Гвинтові палі для створення фундаменту – довговічні. Будинок з такою конструкцією має потенціал простояти близько ста років. Вони можуть бути використані майже на будь-якому типі грунту. Земляні роботи при їх установці зовсім не обов’язкові, адже грунт під ними практично не промерзає і не спучується. Крім простих конструкцій, на подібних стовпах можна зводити повноцінні будинки з цегляних матеріалів.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *