Чт. Апр 25th, 2024

Незважаючи на те, що пристрій фундаменту для відкатних воріт – нескладний і не дуже трудомісткий процес, необхідно пам’ятати, що його монтаж не менш важливий для конструкції, ніж укладання фундаменту для будинку. Від якості проведеної роботи, використовуваного матеріалу, дотримання технології залежить термін експлуатації і міцність споруди, адже ворота піддаються не тільки експлуатаційним навантаженням, але і постійному впливу зовнішнього середовища.

Які фундаменти кращі для відкатних воріт?

Існує три основних типи відкатних воріт:

 • консольний;
 • підвісний;
 • на коліщатках.

Найважливішою частиною для їх міцності і стійкості є фундамент, який для відкатних воріт є армованим бетонним блоком, по ньому рухаються стулки на роликових опорах. Його закладають з внутрішньої сторони в ту сторону, яку рухаються ворота при відкриванні. Головне завдання фундаменту-посилювати будову. Чим важче ворота, тим потужнішим повинен бути фундамент. Саме з цього починається бетонування воріт.

Те, якою має бути основа в відкатних воротах, обумовлюється грунтом, умовами навколишнього середовища і тим, яким чином вони будуть експлуатуватися.

Фундамент під відкатні ворота може бути:

 • монолітним єдиним-арматуру закладають рівно по горизонталі, швелер паралельно ходу воріт. Такий каркас фіксують і бетонують;
 • пальовим монолітним;
 • на гвинтових палях.

Пристрій починається з того, що проводять розмітку під траншею. Довжина бетонної основи з боку відкату повинна бути такою ж, як ½ ширини проїзду. Глибина траншеї залежить від того, наскільки промерзає земля, і не повинна бути менше 180 см.якщо вона буде менше – можливий перекіс конструкції при користуванні. Мінімальна ширина фундаменту під ворота – 60 см.заставної елемент може виготовлятися з швелера або арматури за допомогою зварювання всіх частин разом так, як закладено в схемі. Швелер виготовляється з металу, стійкого до низьких температур і корозії.

Бетонирование откатных ворот: каркасно-монолитное и свайное основания

Можна використовувати товарний бетон і бетонну суміш зроблену своїми руками для бетонування воріт.

Для воріт можна використовувати як саморобну бетонну суміш, так і товарний бетон. Найкраще використовувати бетон марки вище М-500, з частинками щебеню до 3-4 см.пісок в такому розчині не повинен перевищувати 30%. Якщо відкатні ворота споруджуються взимку, необхідно використовувати спеціальні добавки. Арматура такої конструкції не повинна бути тонше 1,2-1,4 см.після того як фундамент вже залитий, необхідно дати йому час для усадки (як мінімум тиждень). Склад фундаментів:

 • пісок;
 • щебінь;
 • арматура;
 • цемент;
 • вода;
 • швелер.

Водоцементне співвідношення і кількість піску залежать від бажаної міцності кінцевого розчину. Міцність готового бетонного фундаменту перевіряють ударами молотка після усадки, при цьому бетон не повинен кришитися. Верх фундаменту не повинен бути вище рівня РЕШТИ покриття, інакше нижній рівень пристрою може бути занадто високий або буде тертися об землю. Для того, щоб закласти фундамент потрібно мати наступний інвентар:

 • рулетка;
 • лопати (штикову і совкову);
 • рівень;
 • ножівка;
 • молоток;
 • бетономішалка;
 • зварювання;
 • лом;
 • кутову шліфувальну машину.

Перед початком монтажу фундаменту необхідно поставити стовпи для опори воріт. Вони можуть виготовлятися з різного матеріалу: від дубового бруса до сталевої труби. Такий стовп вкопується в грунт на глибину промерзання землі. Встановлені стовпи зміцнюються бетонною сумішшю. Якщо вони зроблені з цегли, необхідно встановлювати заставні.

Як зробити каркасно-монолітну основу?

Бетонирование откатных ворот: каркасно-монолитное и свайное основания

Каркас-це конструкція, яку становить металева арматура. З його допомогою відбувається розподіл напруги в бетонному фундаменті, що впливає на зносостійкість останнього. У пристрої саморобного фундаменту найбільш підходить арматура, діаметр якої знаходиться в діапазоні 1,6-2 см.її з’єднують в єдину конструкцію за допомогою зварювання або в’язки. Каркасно-монолітна основа необхідна в тих випадках, коли місцевість не піддається постійним сезонним змінам.

Розмітка місцевості

В першу чергу необхідно визначитися, куди саме будуть відкриватися ворота. Потрібно пам’ятати, що стулка буде рухатися всередині території, тому потрібно подбати, щоб її руху нічого не заважало (наприклад, рослини).

Траншея

Довжина бетонного блоку = ½ ширини проїзду. Ширина-0,5 – 0,6 м, глибина-приблизно 1,8 м (у разі середніх показників низьких температур). Пісок на дні котловану слід добре утрамбувати.

Каркас з арматури

Арматурний каркас повинен бути трохи менше за розміром, ніж траншея, щоб його приміщення туди не було проблематичним. Готова конструкція кладеться всередину котловану арматурою вниз, і закріплюється таким чином, щоб швелер по максимуму стосувався опорного стовпа. Швелер рівняють горизонтально воротам.

Нижній рівень відкатних воріт не повинен бути нижче 50 мм.якщо Управління відкатними воротами буде відбуватися автоматично, то проводка повинна бути закладена перед бетонуванням, так як вона проходить крізь швелер.

Заливка бетоном

При бетонуванні необхідно стежити, щоб розчин не закривав повністю заставну. Розчин: 1 (цемент) : 4 (щебінь) : 3 (пісок). У суху суміш додається вода. При використанні армованого каркаса для розчину можна застосовувати бетон марки М-400, річковий пісок і гравій, частинки якого мають розмір 2-3 см.

Етапи бетонування

Бетонування проходить в 4 етапи, при кожному з яких котлован заповнюється на чверть. Після кожного шару суміш ущільнюють, щоб під швелером в результаті не було пустот, які зменшують міцність конструкції. Після бетонування фундаменту необхідно 7-14 днів для усадки. Найбільш міцним бетон стає приблизно через місяць. Після цього вже встановлюють відкатні ворота.

Як зробити пальову підставу?

Бетонирование откатных ворот: каркасно-монолитное и свайное основания

Якщо земля під фундамент проблемна (наприклад, болото, глина, близькі грунтові води), укладання монолітного каркасного фундаменту вельми проблематична. В такому випадку відмінним виходом буде фундамент палі: монолітний або гвинтовий:

 • Монолітний. Армуються монолітні стовпи, з’єднані швелером. На нього встановлюють підставу під ролики. Відстань від опори до опори розраховується спеціальною формулою. Під ці опори роблять поглиблення глибиною до 2 м, їх пов’язують між собою невеликим ровом, в який поміщається Заставна деталь.
 • Гвинтовий. Є економічно вигідним варіантом. На його установку необхідно менше часу. Палі виготовляють з оцинкованого металу або бетонують – таким чином збільшують термін служби. Всередину заливається бетон, після чого вони поміщаються в землю. Це відносно новий вид робіт, який дозволяє встановлювати ворота в той же день, що здійснюється і укладання фундаменту. У той же час їх експлуатаційні властивості не перевірені часом, чому не можна бути впевненим в їх довгої зносостійкості.

Як зробити заставну?

Заставний елемент роблять двома способами:

 1. Арматуру зварюють з довгих штирів в раму у вигляді літери «П». Вона закріплюється невеликими прутами завдовжки в 0,3-0,4 м.далі до цієї споруди приварюють зверху швелер. Така конструкція називається»банкетка».
 2. Швелер 20 виступає основою, до якої приварюють довгі (1 м) армопрути, що закріплюються між собою короткими частинами. Довжина швелера дорівнює довжині котловану. У такому варіанті можна використовувати не арматуру, а металеві куточки. Від цього конструкція буде більш міцною.

Після виготовлення заставної поміщаємо її в траншею, фіксуємо і бетонуємо. Заставна укладається в рівень чистої підлоги.

Укладення

Фундамент для відкатних воріт-основа міцності і зносостійкості вашого споруди. Їх існує три види: монолітні, пальові монолітні і гвинтові. Для укладання фундаменту необхідно використовувати бетон високої міцності, а також чітко слідувати рецептурі.

При влаштуванні воріт в сприятливих грунтах можна використовувати каркасно-монолітне підставу, суть якого в тому, що з арматури і швелера роблять заставну, яка згодом бетонується. Якщо грунти мають дефекти, води здатні підмивати фундамент, доцільно встановити пальові або гвинтові варіанти. При установці заставної необхідно стежити, щоб швелер не був нижче або вище рівня землі – це одна з найпоширеніших помилок.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *