Вс. Апр 21st, 2024

Бізнес-план при створенні виробництва піноблоків є невід’ємною частиною, яка допоможе привести проект до успіху. Розробка повинна включати в себе всі етапи від початкових вкладень до передбачуваного результату. Якщо грамотно продумати всі витрати, налагодити надійні шляхи збуту, то через пару місяців підприємство окупить початковий внесок і буде множити прибуток надалі.

Зміст

 1. Види піноблоків
 2. Технологія виробництва
 3. Як скласти бізнес-план?
 4. Що враховувати?
 5. Приміщення
 6. Реєстрація
 7. Обладнання
 8. Персонал підприємства
 9. Додаткові витрати

Види піноблоків

Будівельний матеріал за способом затвердіння розчину може бути автоклавним (при підвищеному тиску) і неавтоклавним (природним шляхом). За своєю міцністю блоки поділяються на такі види:

 • Теплоізоляційний. Застосовується пінобетон марки D400-500. Мають невелику щільність, підходять для зовнішнього утеплення.
 • Конструктивно-ізоляційні. Застосовується розчин D600-1000, відрізняються щільністю, яка перевищує теплоізоляційний. Використовується при установці внутрішніх перегородок.
 • Конструкційний. Виділяються підвищеною міцністю і підходять для зведення несучих і багатоповерхових конструкцій.

Технологія виробництва

Виготовлення піноблоків починається з розміщення обладнання на попередньо обраної і підготовленої території. У встановленому пінобетонозмішувачі протягом 30-60 секунд змішують воду, пісок і цемент. Після додавання загусника і піноутворювача машину включають ще на 2-3 хвилини. Готовий розчин поставляється до форм по спеціальному рукаву.

Як скласти бізнес-план?

Прибутковість справи залежить від багатьох факторів, серед яких першість займає ринок збуту. Застій продукції на складі не призведе виробництво до процвітання. Запобігти застій допоможе грамотно складений бізнес-план, в якому прораховують початковий капітал, витрати на матеріали, оренду приміщення та інші аспекти. Після збуту продукції, з отриманої суми віднімаються витрати на виробництво і виходить чистий дохід за місяць.

При виробництві 380-400 м3 пінобетону за 30 днів і цінової категорії в 1,2—1,5 тис.рублів, витрати окупляться за 1,5—2 місяці.

Що враховувати?

Приміщення

Процес з виробництва піноблоків не вимагає численного обладнання, тому орендувати велике приміщення не рекомендується. Під завод краще освоювати заміські території, оскільки поставка матеріалів здійснюється безпосередньо на будмайданчик. Початківець підприємець особливу увагу повинен приділяти вартості приміщення, оскільки зайві витрати виведуть виробництво в мінус. Внесок в Капітальний ремонт не потрібно, достатнім буде проведення робіт з утеплення вікон і дверей, а також очищення території від непотрібних речей.

Реєстрація

Бізнес-план повинен включати графу на отримання ліцензії з виготовлення будівельних матеріалів. Необхідно запросити різні інстанції, яке проінспектують приміщення і видадуть відповідні документи, що підтверджують відповідність обстановки всім санітарним і технічним нормам. Якщо немає часу самостійно займатися паперовою тяганиною, то варто найняти фахівця, який обійдеться від 3 до 5 тис.

Обладнання

Технологічний процес виготовлення піноблоків відрізняється простотою, тому необхідність в складних механізмах відсутня. Головним помічником є автомат, який змішує всі компоненти розчину воєдино. Машина від вітчизняного виробника обійдеться в 200 тис., а Імпортна — 1,5 млн. вартість форм для блоків в середньому становить 3,8 тис., при цьому для виробництва невеликих розмірів потрібно не менше 10 шт.

Персонал підприємства

Простота процесу дозволяє впоратися з ним всього декільком працівникам. Один відповідає за налаштування машини, а інший буде транспортувати готову продукцію на склад. Робітник, який відповідає за налагодження механізму, повинен бути освіченим і досвідченим, тому щомісячний оклад становить не менше 16 тис. вантажник виконує механічну роботу і не повинен володіти додатковими знаннями, праця оплачується від 12 тис.

Додаткові витрати

Бізнес-план складає з урахуванням всіляких обставин. Тому обов’язковим пунктом будуть додаткові витрати, які можуть з’явитися в процесі виробництва. До них відносяться непередбачені поломки, необхідність в додаткових формах або обладнанні. При налагодженні робочого процесу можливі прорахунки в первісній кількості матеріалів, що потребують додаткових витрат на їх придбання.

На ринку будматеріалів пінобетон користується попитом, тому створення заводу з виготовлення будівельного каменю вважається прибутковим проектом. Однак успіх задумки безпосередньо залежить від грамотно складеного бізнес-плану, який включає витрати від початку і до кінця технологічного процесу. Правильно побудоване виробництво окупиться через 2-3 місяці і принесе чистого доходу від 200 до 300 тис.на місяць.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *