Вс. Апр 21st, 2024

Сучасне будівництво важко уявити без застосування бетону. Цей універсальний матеріал використовується практично скрізь. При цьому його основним недоліком, поряд з великою вагою, прийнято вважати високу теплопровідність.

Використовуючи бетон, виготовлений за класичною рецептурою, отримують міцну і надійну конструкцію. Але в деяких випадках, наприклад, при заливці стяжки, такий матеріал дуже істотно підвищує навантаження на перекриття. Крім того, бетонні підлоги в житлових приміщеннях потребують утеплення. Все це вимагає додаткових витрат.

Щоб уникнути зайвих фінансових витрат, був розроблений особливий бетон, до складу якого входить пінопласт у вигляді крихти. Саме про це будматеріалі і піде мова далі.


    Бетон с пенопластовой крошкой

Переваги і недоліки

Не існує ідеальних технологій. Кожна з них, поряд з «плюсами», має слабкі сторони. Не є винятком і бетон з пенопластовой крихтою.

Порівнюючи даний матеріал з традиційним аналогом, можна виділити радий незаперечних достоїнств, до яких відносяться:

 • менша маса;
 • краща звукоізоляції;
 • підвищена теплоізоляція.

Крім того, подібні суміші відрізняються простотою приготування, що знаходить своє відображення в демократичній вартості розглянутого продукту.

Якщо ж говорити про недоліки, то тут варто згадати про те, що гранули пінопласту, що входять до складу матеріалу, відрізняються м’якою структурою, що істотно знижує характеристики міцності готового виробу. До того ж, термін експлуатації пінопласту набагато менше ніж у бетону, а це негативно відбивається на ресурсі всієї конструкції. В результаті термін служби тієї ж стяжки з бетону з пенопластовой крихтою скорочується приблизно до двох десятиліть, проти півсотні років, як у випадку з традиційною рецептурою.

Ще одним істотним «мінусом» є необхідність захисту пінопластобетону від згубного впливу повітря і вологи. Без якісної ізоляції розглянутий матеріал швидко руйнується.

Необхідно розуміти, що пінопласт відрізняється низькою температурою плавлення. Тому під впливом високих температур навіть у складі пінопластобетону він буде плавитися, виділяючи при цьому токсичні гази. Цей аспект необхідно обов’язково враховувати, використовуючи бетон з пенопластовой крихтою при будівництві житлових будинків.

Наявність пінопласту в бетонній суміші сприяє зниженню, як маси, так і міцності готового виробу. Щоб мінімізувати це негативний аспект, рекомендується максимально точно слідувати рецептурі створення пінопластобетону, чітко дотримуючись технологію і кількісне співвідношення всіх компонентів складу.

Специфіка застосування

Особливості складу і експлуатаційні характеристики бетону з пенопластовой крихтою істотно обмежують сферу використання цього будівельного матеріалу. Найчастіше подібні склади застосовують при заливці підлог в самих різних приміщеннях і будівлях господарського призначення.

Несучі та міжкімнатні стіни, як і всілякі перекриття на об’єктах житлового будівництва, повинні володіти міцністю і надійністю. А тому для їх формування потрібно чистий бетон відповідної марки. До того ж, всі поверхні в квартирах і будинках піддаються чистової обробки і декорування. Для пінопластобетону в даному випадку знаходиться застосування лише при заливці стяжки на другому поверсі, і лише в разі, якщо перекриття відверто «слабкі», а інші способи зменшення навантаження на несучу конструкцію непридатні.

Інакше йдуть справи зі всілякими господарськими спорудами, які планується зводити на присадибній ділянці. Здебільшого вони не пред’являють високих вимог до міцності матеріалу, а більш теплі підлоги і перекриття їм не зашкодять.

Відзначимо, що комбінувати бетон з пінопластом почали не так давно. Тандем цих будматеріалів демонструє непогані результати. Можливо в майбутньому існуючі технології будуть доопрацьовані, що істотно розширить сферу застосування пінопластобетону в будівництві.

Технологія приготування

При створенні суміші пінопластобетону левова частка обсягу припадає на пенопластовую крихту. Вона буває двох видів

 1. Подрібнений пінопласт.
 2. Гранули, виготовлені в заводських умовах.

Відразу ж відзначимо, що з фінансової точки зору використовувати подрібнений пінопласт вигідніше, ніж купувати спеціальні гранули. Крім того, в хід можна пустити непотрібні залишки даного матеріалу, які збереглися після проведення інших ремонтно-будівельних заходів.

При масштабному будівництві бетон з пенопластовой крихтою можна замовити в потрібному обсязі у постачальників бетонних сумішей. В цьому випадку склад із заданими характеристиками буде виготовлений строго за технологією на спеціальному обладнанні, після чого його доставлять на будмайданчик в зазначений час.

Якщо ж ви вирішили виготовити пінопластобетон самостійно, тоді слід обзавестися бетономішалкою. Готуючи суміш буквально вручну, зростають ризики отримати будматеріал поганої якості.

Також відзначимо, що для створення якісного розчину рекомендується використовувати портландцемент марки М500. Економити в цьому випадку не можна, оскільки наявність пенопластовой крихти відчутно знижує міцність бетону саме по собі. Застосування більш високої марки цементу дозволить частково компенсувати втрату міцнісних властивостей готового виробу.

Підготувавши всі необхідні матеріали, можна приступати до замісу бетону. Згідно з рецептурою, до складу пенопластобетонной суміші повинні входити такі інгредієнти, як:

 • очищена вода (1 частина);
 • цемент М500 (1 частина);
 • дрібнозернистий пісок (2 частини);
 • пінопластова крихта (4 частини).

Процедура замішування бетону в даному випадку нічим не відрізняється від традиційної методики. Спочатку в бак Бетономішалки завантажується цемент і пісок, потім водяться гранули пінопласту, після чого в добре перемішану суміш додається вода, за допомогою якої регулюється консистенція готового розчину.

Для того щоб досягти заявлених характеристик будматеріалу, необхідно чітко дотримуватися зазначеного співвідношення всіх компонентів. Також відзначимо, що знижену міцність бетону з пенопластовой крихтою можна компенсувати не тільки високою маркою цементу. До складу допускається вводити спеціальні зміцнюють присадки і добавки, розроблені саме для таких випадків.

Пінопластова крихта

Про пінопласт, використовуваному в складі бетонних сумішей, слід сказати ще кілька слів.

Раніше згадувалося, що крихта, що отримується шляхом дроблення всіляких виробів з пінопласту, обходиться відчутно дешевше, ніж готові гранули заводського виробництва. Але у цього рішення є і свої негативні моменти. До таких слід відносити:

 • збільшений витрата пінопласту;
 • зниження міцнісних показників готового виробу.

Ці «мінуси» легко пояснюються тим, що в розчині з подрібненим пінопластом велика кількість деформованих і пошкоджених гранул, які істотно підвищують відсоток водопоглинання. Не останню роль відіграє і те, що ці гранули відрізняються своїми розмірами.

З іншого боку, якщо у вас є достатня кількість «непотрібного» пінопласту, тоді можна відчутно заощадити під час придбання компонентів, що входять до складу пінопласту.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *