Вс. Июл 14th, 2024

Монолітний фундамент з бетону-це надійна і довговічна конструкція, яка використовується в якості підстави для більшості капітальні об’єктів. Подібне рішення забезпечує правильне позиціонування і стійкість стін і перекриттів споруди на ділянках з різним типом грунту. Сам же бетонний фундамент може бути плитного, стрічкового або стовпчастого типу.

Підстава розглянутого виду формується шляхом заливки цементно-піщаної суміші в заздалегідь підготовлену опалубку. Залежно від поставлених завдань, може застосовуватися бетон різних марок, а також різні заповнювачі. При цьому характеристики компонентів бетонної суміші (марка, якість, розмір фракції), а також їх кількісне співвідношення визначають властивості готової конструкції.

Формування фундаменту

Для зведення заміських будинків і котеджів, а також дач, складів та інших об’єктів створюються підстави різних конструкції, параметри яких відповідають особливостям кожного конкретного споруди і реальним умовам його експлуатації.

Залізобетонні фундаменти створюються з бетону, до складу якого входить очищена вода і пісок, гравій або щебінь, а також марочний портландцемент. Після замісу бетон заливають в опалубку, де вже сформований арматурний каркас.

Бетонний розчин твердне протягом чотирьох тижнів, після чого набуває задані параметри і експлуатаційну міцність. Після повного становлення подібні конструкції нічим не поступаються збірним підстав, створеним із заводських блоків, а в деяких аспектах навіть перевершують такі.

Різновиди конструкції

Сьогодні для будівництва житлових споруд можуть використовуватися бетонні фундаменти наступних типів.

 1. Стрічковий. Являє собою залізобетонну конструкцію у вигляді стрічки, заглибленої в грунт і формує підставу, на яке будуть спиратися капітальні стіни споруди. Таке конструктивне рішення має на увазі використання бетону марки М150 (або вище), а актуально воно для невеликих приватних будинків.
 2. Плитний. Фундамент цього типу є цілісною ЖБ плитою, яка служить надійною основою, що запобігає усадку споруджуваного об’єкта. Монолітна платформа в цьому випадку формується їх бетону марки М200 або вище. Використовується такий фундамент для самих різних споруд, де ділянка будівництва характеризується проблемним грунтом.
 3. Стовпчастий. Дана конструкція складається з декількох залізобетонних опор, розташованих в кутах майбутньої споруди. Застосовують подібну основу для будівництва самих різних будівель. При цьому для масивних об’єктів рекомендується використовувати бетон марки не нижче М250.

Критерії підбору

Бетонні розчини, які сьогодні використовуються в сфері будівництва, відрізняються маркуванням, що відбиває їх міцнісні характеристики. Тому, починаючи будівництво фундаменту, необхідно заздалегідь визначитися з оптимальною маркою. Для цього слід врахувати такі нюанси, як:

 • сумарна вага споруджуваного будинку, що задає навантаження на підставу;
 • тип і характер грунту на ділянці, відведеній під забудову;
 • вид фундаментної бази, яку планується використовувати до кожного конкретного випадку;
 • клімат регіону, що визначає розмір температурних коливань;
 • максимальні навантаження, що дозволяють вибрати потрібну марку бетону;
 • необхідну стійкість конструкції до впливу вологи, що дає можливість використовувати необхідні присадки.

Особливо відзначимо, що при розрахунку маси споруди враховується щільність будівельних матеріалів, поверховість об’єкта, вага стін, перекриттів і покрівлі, а також сумарна маса техніки і меблів, які планується використовувати в будинку.

Також необхідно розуміти, що на міцність ЖБ підстави безпосередній вплив надає марка використовуваного цементу, якість компонентів складу (чистота і розмір фракції) і процентне співвідношення інгредієнтів в бетонній суміші.

Важливо! Для кожного виду бетону необхідно точно дотримуватися пропорції і технологію, передбачену рецептурою. Так досягаються регламентні характеристики готового виробу, в тому числі його міцність і довговічність.

Застосування різних складів

Розглянемо основні марки бетонів і їх використання в сучасному будівництві, грунтуючись на рекомендаціях експертів, а також навантажувальних і міцнісних властивості різних сумішей.

 1. М50 і М75. Дані склади не використовуються для формування фундаментів, оскільки такі конструкції дуже крихкі, а максимальне навантаження, яку вони здатні витримати не перевищує 65 кг/см2.
 2. М100. Матеріал, який можна застосувати для створення підкладки під фундамент. Крім того, такий бетон годиться для створення підстави під невеликі господарські будівлі або гаражі на присадибній ділянці, а також під легкі брусові будинки. Його міцність досягає 98 кг / см2.
 3. М150. Бетон, який можна застосовувати в полегшених стрічкових фундаментах для різних блокових і каркасних споруд. Максимальна висота зазначених об’єктів не повинна перевищувати трьох метрів. Міцність моноліту з такої суміші становить 164 кг/см2.
 4. М200. Матеріал, який дуже популярний в сфері житлового будівництва, оскільки його показники міцності досягають 196 кг/см2. Даний бетон оптимально підходить для стрічкових фундаментів одноповерхових будівель або ж формування інших типів підстав.
 5. М250. Бетон, здатний витримати навантаження до 262 кг/см2. Використовується для створення плитних фундаментів, а також буронабивних і стовпчастих опор. Дуже добре підходить для масивних споруд в кілька поверхів, забезпечуючи цілісність бетонного масиву навіть в умовах, коли відбувається істотна деформація грунту;
 6. М300 і М400. Матеріали, які характеризуються підвищеною міцністю і відносяться до класу середніх бетонів. Їх Навантажувальна здатність досягає 393 кг/см2. Таких характеристик міцності більш ніж достатньо для використання даного матеріалу при створенні фундаментів багатоповерхових будівель.
 7. М450-М700. Бетони, які вкрай рідко застосовують в житловому будівництві в силу їх високої вартості. Несуча здатність подібних складів коливається в межах 450 – 720 кг/см2. Дані марки розраховані на зведення об’єктів підвищеної відповідальності, на зразок мостів, електростанцій, сходових маршів і т. д.

Завершення

Підбираючи марку бетону для конкретних цілей, потрібно враховувати не тільки міцність, але і здатність зберігати цілісність конструкції при впливі вологи і перепадів температур. Підвищити певні характеристики кожної зі згаданих марок бетону можна за допомогою спеціальних добавок, що вводяться в бетонну суміш на стадії її виготовлення.

За допомогою цих присадок можна отримати бетон заданої марки, який, на відміну від класичного складу, демонструє прискорене твердіння, підвищені гідрофобні властивості або кращу морозостійкість. Грамотно використовуючи якісні добавки і гранично точно дотримуючись рецептуру приготування бетону, можна створити фундамент під будинок, який прослужить дуже довго, забезпечуючи надійне підставу для несучих стін в будь-яких умовах експлуатації.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *