Вс. Июл 14th, 2024

Бетон марки В15 може похвалитися унікальними властивостями, завдяки яким його використовують при створенні будь — яких будівельних елементів-монолітного фундаменту, доріжок або стяжок. Цим пояснюється його широка популярність. При виготовленні бетону строго дотримуються вимоги будівельних документів, що забезпечує надійність матеріалу. Серед основних якостей бетону-високі показники довговічності і надійності при невеликих грошових витратах.

Особливості та застосування

Бетон класу В15 є важким конструкційним матеріалом. Він використовується при зведенні несучих елементів — панелей, плит, колон, на які не покладаються функції теплового захисту. Для створення бетону береться портландцемент марки М400-М500. Серед сполучних елементів-вода, пісок, щебінь або гравій в пропорціях для конкретної марки цементу.

При зведенні сходів і затоці майданчиків застосуємо бетон В15 з показником стійкості до морозу F75. Ці елементи конструкції відчувають в процесі експлуатації перепади низьких і високих температур. Показник морозостійкості визначається шляхом створення 50 циклів заморозки і відтавання. Після випробувань конструкція повинна зберегти на 85% проектний клас міцності.

Бетон класса В15 — применение, характеристики, состав

До різних будівельних конструкцій можуть бути застосовані спеціальні вимоги. Так, при створенні гідротехнічного елемента марка бетону буде не нижче w4 по водонепроникності. При створенні печей, які відчувають високі температури, застосовується жаростійкий розчин з додатковими елементами. Такий бетон здатний витримувати високі температури до 1700 градусів.

Дотримання норм бетонування можна розділити на кілька етапів:

  1. Майбутній склад бетону В15 в процентному відношенні підбирають на бетонорозливних вузлах;
  2. На дотримання марочних вимог зразки проходять випробування в лабораторіях. Результати досліджень вносяться в паспорт;
  3. Виробник заливає дослідні зразки розміром 150х150х150 для кожної партії бетону. В результаті дослідні зразки повинні відповідати умовам затвердіння, аналогічним основному елементу;
  4. Контрольні зразки випробовуються на 28 добу. Замовнику відправляють виконавчі документи;
  5. За допомогою таблиці перекладів кубкова міцність випробовуваних зразків перекладається в марочну.

Дотримання зазначених вимог дозволяє домогтися необхідних параметрів готового об’єкта.

Технічна характеристика

Розчин класу В15 володіє наступними технічними показниками:

  1. Міцність при стисненні. Бетон класу В15 повинен витримати навантаження 200 кг, яка прикладена до 1 см2 поверхні елемента;
  2. Маркування бетону позначає міцність складу;
  3. Щільність суміші В15 — 1800-2500 кг на метр кубічний, тому матеріал відноситься до важких;
  4. Водонепроникність і стійкість до морозу. Для того щоб забезпечити надійність готової конструкції ці показники вказані в проектній документації. Морозостійкість показує довговічність конструкції, яка працює при мінусовій температурі. За рік відбувається 4 циклу заморозки і розморожування. Водонепроникність розглядається на циліндрі 15 см при тиску 2, 4, 6, 8 і 12 кг на см2;
  5. Рухливість і жорсткість. Дані показники вказуються буквою»П». Тимчасова характеристика бетону при визначенні легкоукладальності має значення від 1 до 5.

Бетон класса В15 — применение, характеристики, состав

Норми будівництва являють собою набір правил і норм, які повинні дотримуватися під час проектування і пред’являються до робочих показників конструкцій і матеріалів.

Склад і пропорції

Співвідношення складових елементів В15 строго регламентовано. Співвідношення цементу-щебеню-піску-води для розчину з цементу М400 наступні-1 до 2-8 до 4-8 до 0-5. Для цементу М500-1 к3-5 до 5-6 до 0-5.

Бетон класса В15 — применение, характеристики, состав

Бетонний склад виготовляється шляхом методу підбору складових частин. З цією метою потрібно скласти карту підбору компонентів. За формулою розраховується співвідношення води і цементу. Витрата води визначається за спеціальним графіком. За допомогою спеціального сита визначається розмір щебеню. При створенні балок шириною 20 см Розмір гравію повинен бути не більше 5 см. при створенні монолітного фундаменту розмір гравію повинен бути до 15 см.

Бетонна суміш класу В15 може бути використана в якості чистого матеріалу або в ЖБ конструкції.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *