Вс. Июл 14th, 2024

Баддя для бетону — спеціальне обладнання, яке використовується для подачі бетонної суміші на висоту завдяки особливій конструкції і різного типу кріпленням. Сучасні бункери для бетону повсюдно використовуються там, де потрібно подати на висоту великі обсяги суміші. Для зручної заливки в опалубку бадья оснащена жолобом, матеріали для виготовлення конструкції використовуються найякісніші.

Необхідність у подачі бетону на об’єкт виникає під час проведення найрізноманітніших ремонтно-будівельних робіт. Незважаючи на те, що в бадді заборонено тривале зберігання бетонного розчину, експлуатація конструкції значно полегшує процес заливки. Бетон швидко і ефективно доставляється в опалубку, зменшуючи витрати часу, сил і фінансів на додаткові роботи і маніпуляції.

Бадді для бетону виконують у вигляді «чарки» (тип конструкції «дзвіночок») або «туфельки». Бадді відрізняються за ємністю, особливостями креслення і кріплення, формою тощо, тому серед широкого асортименту кожен майстер може вибрати те, що йому потрібно.

Бадья для бетона (рюмка, емкость, колокольчик, кубло)

Класифікація та вимоги до матеріалу

Коли обирається баддя (ще відома як бункер або кубло, банка) для подачі бетону, слід обов’язково звернути увагу на всі наявні моделі та вибрати найоптимальніший варіант. Крім того, основним із найважливіших параметрів під час вибору є матеріал, що використовується у виробництві бадді, — він має бути міцним, надійним і відповідати низці вимог.

Класифікація бадей за різними критеріями:

 • Ємність — стандартними вважаються обсяги в діапазоні від 0.5 до 2 кубічних метрів, але є й інші моделі. Багато майстрів роблять бадді самостійно потрібного об’єму.
 • Наявність/відсутність рухомих частин — так, баддя об’ємом 1 м3, як правило, оснащується шиберною засувкою, завдяки якій можна контролювати і регулювати рівномірність вивантаження розчину в опалубку.
 • Можливість повороту — конструкції можуть бути двох видів: поворотними і неповоротними.
 • Напрямок подачі суміші — горизонтальний або вертикальний.
 • Спосіб, яким здійснюється заливка — вручну або бетононасосом.
 • Ступінь універсальності — доволі часто в умовах невеликих об’єктів баддю ще використовують для подачі різних сипучих матеріалів (щебінь, пісок тощо).

Бадья для бетона (рюмка, емкость, колокольчик, кубло)

Бадді для заливки бетону виробляють із міцних будівельних сталей, якість і технічні характеристики яких регулюються ГОСТом 27772-88. У сучасному виробництві використовується зварювання, тому найчастіше вибирають сталі марок 09Г2С, 12ГС, 16С — вони демонструють підвищені характеристики міцності, добре піддаються зварюванню.

Якщо планується зробити баддю для бетонних розчинів у домашніх умовах, то допускається використовувати сталь типу СТ3ПС (регламентується ГОСТом 380-74).

А для того, щоб гарантувати достатню жорсткість всієї конструкції, головним видом сортаменту виступає гарячекатаний листовий прокат, товщина якого становить мінімум 2-2.5 міліметрів.

Конструкція

Баддя для бетону і розчину будь-якого типу з цементу передбачає певну конструкцію. Практично всі ємності цього типу оснащені: шибером, завантажувальним бункером, механічним затвором, лотком, фіксаторами (винятково для моделей з поворотом), керуючими ручками, звареною опорною рамою (тільки для моделей з відсутністю повороту).

Також конструкція оснащується петлями для можливості транспортування баштовим/мостовим краном. Бадді дуже великого об’єму, що створюються за індивідуальним кресленням, додатково можуть передбачати наявність підвісних колисок для робітників, які керують процесом завантаження бетонного розчину в опалубку.Бадья для бетона (рюмка, емкость, колокольчик, кубло)

Існує всього два варіанти стандартної конструкції — це «калоша/туфелька» (з можливістю повороту і бункером у формі піраміди або конуса) і «дзвіночок/рюмка» (неповоротна модель із завантаженням вертикального типу). Обидва варіанти мають певні плюси і мінуси, про що буде нижче. Поки ж варто розглянути обидві конструкції.

Неповоротні моделі від БН-0.5 до БН-3.0 можуть бути реалізовані як з горизонтальним, так і з вертикальним методом завантаження суміші, коли лоток розташований у нижній частині ємності. Конічну форму обирають частіше: за тих самих об’ємів баддя виходить трохи вищою, що пропонує комфортніше приготування бетонної суміші та видалення її зі стінок після заливки.

У невеликих баддях зазвичай нижній лоток відкривають вручну, для більших моделей передбачено привід із шестерним щелепним затвором. Такі вироби коштують дорожче, нерідко комплектуються люлькою для робітників.

Бодя для бетону «чарка/дзвіночок» особливо ефективна в роботах, пов’язаних з монолітним бетонуванням, оскільки конструкція дає можливість використовувати бетононасос і рукав, що спрощує та прискорює заливку великих обсягів бетону.

Бадья для бетона (рюмка, емкость, колокольчик, кубло)

Поворотні бадді типу «туфелька» дорожчі, але це єдиний їхній мінус. Таку конструкцію можна зафіксувати під потрібним кутом, полегшивши роботу і регулюючи швидкість і напрямок подачі бетону шляхом нахилу і розвороту ємності. «Туфельки» традиційно вважаються більш універсальними за рахунок більшої площі поперечного перерізу воронки.

Завантаження бетону в ємність цього типу виконується тільки горизонтально, наповнювати можна як зі спецтранспорту, так і зі звичайного самоскида. Ціни на бадді досить високі, але вони виправдані великою ємністю і комфортом в експлуатації.

Критерії вибору бадей для подачі бетону

При вдумливому виборі бадді для бетону звертають увагу на кілька основних параметрів. Кожен з них має значення, але багато що залежить і від особливостей, умов виконання роботи, поставлених завдань.

Основні фактори вибору бадей для бетонного розчину:

 • Ємність бункера — серія БН починається з 0.5 кубічних метрів, серія БП — з 1. Градація об’єму становить 0.2 кубічних метра.
 • Комфорт в експлуатації та транспортуванні — так, майстри радять за невеликих об’ємів у 0.5 кубометра обирати конструкцію типу «туфелька». (Джерело фото ТОВ «Курс»)
 • Якість забарвлення та обробки всіх поверхонь — атмосферні фарби порошкового типу гарантують герметичність покриття щонайменше на 12 місяців за будь-яких умов і довговічність усіх деталей.
 • Товщина металу бадді — важливий параметр, особливо якщо конструкцію планується використовувати довго. Тонкий метал може не витримати щільної суміші, швидко зноситься. Краще вибирати баддю з максимально товстого металу.

Бадья для бетона (рюмка, емкость, колокольчик, кубло)

 • Вага самої бадді — параметр важливий не завжди, але і на нього потрібно звернути увагу.
 • Додаткові опції — корисними будуть наявність майданчика для експлуатації вібратора (вдасться швидше вивантажувати бетон і знизити трудомісткість очищення бункера всередині).
 • Тип механізму розкриття щелеп затвора — актуально для неповоротних моделей, впливає на комфорт.
 • Відсутність дефектів — важливо під час купівлі б/в бадді, і також для визначення заводського браку.
 • Наявність рукавів і насоса — важливо в моделях типу «дзвіночок/рюмка».
 • Форма транспортувальних вушок — мають бути максимально зручними для здійснення транспортування бадді кранами/вилочними навантажувачами.

Якщо планується разова заливка або невеликий обсяг робіт, можна орендувати баддю, що обійдеться набагато дешевше. Обираючи орендовану ємність, потрібно звертати увагу на наявність/відсутність вм’ятин, дефекти петель, пошкодження покриття. За умови реалізації великих обсягів робіт майстри нерідко використовують одночасно два різнотипних вироби — кожну баддю встановлюють недалеко від форми і розвантажують машину активніше.

«Туфелька» актуальна для роботи з сипучими матеріалами (щебінь, пісок) при виконанні подушки для основи. Та й воронка у моделі ширша, ніж у «чарки».

Бадья для бетона (рюмка, емкость, колокольчик, кубло)

Призначення та різновиди

Баддя може знадобитися, коли обсяг завантаження і вивантаження бетону дуже великий. При заливці монолітних фундаментів, інших конструкцій бункер дає можливість істотно скоротити витрати на доставку готової суміші, відмовившись від послуг заводу і забезпечує подачу розчину безпосередньо на місце. У бадді можна зберігати готовий бетон деякий час.

Різні моделі бадей підходять для реалізації тих чи інших завдань, тому перед вибором бажано вивчити особливості кожного варіанта.

Чарка або дзвіночок

Це модель неповоротної бадді циліндричної форми з конусом. Бункер здійснює вертикальну подачу бетону. Стійкість конструкції досягається завдяки наявності опорної системи у форматі широких кілець. Кільця бувають різними, конфігурація відрізняється в разі заповненої і порожньої ємності.

Бетонний розчин у баддю завантажується через верх із самоскида. Найпростіше працювати із заниженими моделями. Стандартна комплектація передбачає наявність замкових з’єднань типу щелепи, які розташовані в нижній частині конуса. Також для спрощення подачі розчину використовуються механізми: причіпний лоток, воронка, кріплення для гнучких шлангів.

Бадья для бетона (рюмка, емкость, колокольчик, кубло)

Модель «дзвіночок» використовується для завантаження бетонного розчину в однотипні/монолітні будівельні конструкції. Актуальна така баддя в роботі з дуже жорсткими сумішами. Додаткова функціональність забезпечується змінними лотками і спеціальними шлангами, без яких подача бетону можлива лише в єдиному напрямку.

«Чарка» — найпростіший і найдешевший варіант бадді, ємність варіюється в діапазоні 0.5-3 кубічних метрів, усереднений показник вантажопідйомності становить 2500 кілограмів.

Баддя у вигляді туфельки

Ця модель виконується з поворотною конструкцією, геометрія якої може змінюватися. Ємність становить 1-4 кубометри, отвір для приймання бетону прямокутної форми, вивантаження суміші здійснюється горизонтально, що є гарантією комфорту в експлуатації та стійкості бадді.

Зовні модель схожа на піраміду, що звужується і трохи усічена. Вивантажувальна воронка закрита спеціальним затвором, корпус посилений металевими деталями. Спеціальна рама забезпечує додатковий захист і стійкість.

Основна особливість моделі «туфелька» — наявність вібратора на будь-якій стороні бадді, що значно подовжує термін використання розчину і дає змогу його недовго зберігати. Суміш стає більш однорідною і активною, легше подається.

Бадья для бетона (рюмка, емкость, колокольчик, кубло)

Для переміщення бадді та повороту її у вертикальну площину застосовують підйомні крани. Завдяки поворотному типу конструкції виконання завдання істотно спрощується. Це більш функціональна модель порівняно з попередньою. Важливою перевагою є і під’єднання вібратора, який не дозволяє затримуватися на стінках ємності бетону.

Вивантажувальні воронки в моделях типу «туфелька» можуть бути найрізноманітнішими — починаючи з шиберних і закінчуючи двосекційними. Система важелів запускає управління. З використанням бадді бетон можна готувати безпосередньо на майданчику.

Переваги та недоліки конструкцій

Кожна модель має свої особливості, плюси і мінуси. У деяких моделях неповоротного типу застосовується як вертикальний, так і горизонтальний метод завантаження бетону. Внизу бункера є лоток, він зазвичай виконаний у формі конуса. Незважаючи на ідентичні габарити, пірамідальна ємність вища, але важча в очищенні внутрішньої поверхні від залишків розчину.

У невеликих конструкціях нижній лоток найчастіше відкривають вручну. У великих ємностях використовуються замкові з’єднання.

Бадья для бетона (рюмка, емкость, колокольчик, кубло)

Поворотні моделі коштують дорожче, але й комфортніші в експлуатації. При використанні «туфельки» подача розчину вимагає фіксації конструкції під потрібним кутом до опори, це полегшує роботу. Є можливість регулювання швидкості подачі суміші з ємності. Цей тип конструкції більш універсальний, підвищена зручність забезпечується великою площею поперечного перерізу для воронки.

Серед мінусів «туфельки» варто відзначити можливість здійснення завантаження бетону тільки в горизонтальній площині двома методами — із залученням самоскида або спеціального автотранспорту. Таким чином, конструкція «дзвіночок/рюмка» простіша і дешевша, а «туфелька» — функціональна і комфортна, але коштує дорожче. Перший варіант підходить для невеликих обсягів робіт, другий актуальний при виконанні масштабних заливок.

Баддя для подачі бетону — зручний і функціональний пристрій, що значно спрощує і прискорює заливку бетону на об’єктах. За умови правильного вибору і професійної експлуатації бункер прослужить довго і вірно.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *