Чт. Апр 25th, 2024
термометр для бетону

Термометр для бетону – прилад, який все частіше використовується під час проведення ремонтно-будівельних робіт як у промисловій сфері, так і у приватній. З кожним роком розширюється асортимент добавок для бетону, завдяки яким проводити заливку можна за будь-якої температури, та й технології створення конструкцій та будівель стають все більш досконалими та вимогливими до точності реалізації.

Термометр для вимірювання температури бетону дозволяє вимірювати цей параметр і стежити за проходженням всіх етапів приготування, заливки, твердіння розчину. У процесі схоплювання та набору міцності у суміші відбуваються різноманітні хімічні реакції, здатні виділяти тепло (або, навпаки, що вимагають нагрівання). Тому точне дотримання технології та гарантовано високий результат проведення робіт передбачають ретельний контроль за температурою у тому числі.

Найчастіше вимір здійснюють в умовах заводів, при виробництві бетонів певних марок, виробів з них із потрібними характеристиками. Такі термометри для прогріву бетонної суміші зазвичай з’єднані з печами, іншими нагрівальними елементами та конструкціями. В умовах приватного будівництва та промислових об’єктів використовують компактні вимірювачі температури, виконані у вигляді невеликих та простих в експлуатації приладів.

Термометр для бетону (градусник для вимірювання температури)

Види термометрів та основні характеристики

Прилад для вимірювання температури бетону може бути виконаний в різних варіантах — використовуються різні технології, різні способи управління і контролю. При виборі варто орієнтуватися на умови застосування вимірювача та спектр потрібних функцій. Визначившись із типом приладу, можна розглянути варіанти серед представлених безліччю виробників моделей.

Призначення приладів

Градусник для бетону необхідний найчастіше тоді, коли необхідно в процесі виготовлення бетонної суміші отримати в результаті строго регламентовану якість із зазначеними параметрами. У деяких випадках температура може бути основним фактором, що визначає особливості проходження реакції в розчині та характеристики матеріалу, що впливає навіть на марку.

Будь-який термометр, чи то електронний чи інфрачервоний прилад, дає можливість з високою точністю визначати температуру бетону, змінювати її відповідно до потрібних параметрів, забезпечуючи високу якість матеріалу для заливання. У виробництві міцних виробів та заливанні навантажених конструкцій досягти високої якості моноліту можна лише за умови забезпечення його застигання за певної температури.

Актуально використовувати термометр для бетону в мороз при реалізації заливки на морозі. У такому випадку суміш зазвичай вводять спеціальні добавки, що перешкоджають замерзанню води в суміші і дозволяють працювати при температурах до -15, -20 градусів.

Але контроль за температурою під час застигання все одно дуже важливий, особливо при прогріванні залитої конструкції з використанням різних методів (електродами, проводами, матами тощо).

Різновиди моделей та виробники

Термометри для бетону представлені в широкій різноманітності – відрізнятися можуть за методом та умовами експлуатації, розміром та комплектністю, функціями та особливостями. За методом виконання вимірів існує три типи термометрів: безконтактний, контактний прилад та дистанційний.

Безконтактний термометр застосовується для високих температур, де похибка у вимірах не є основною характеристикою. Прилад може працювати в різних умовах, особливо актуальний там, де не можна використовувати моделі, що передбачають взаємодію з матеріалом.

Контактні термометри дають більшу точність даних, бувають занурювальними та поверхневими. Занурювальні опустити на 3 хвилини в колби з маслом з металу, які поміщені в свердловини. Деякі типи цифрових пристроїв потребують менше часу, щоб отримати точний результат.

Дистанційні прилади дозволяють виконувати моніторинг значень без потреби турбувати бетонний моноліт. Можуть застосовуватись реєстратори з калібруванням каналів, таруванням датчиків. Але вони все одно вимагають досліджень свердловин, хоч забезпечують високу точність.

Термометр для бетону (градусник для вимірювання температури)
Основні види термометрів для бетону, які використовують сучасні спеціалісти:

 • Бездротові – керування відбувається через Інтернет, датчик зручний в експлуатації. Дозволяє визначати не лише температуру бетону, а й щільність, усі дані передає на комп’ютер. Апарат не вимагає присутності майстра в контрольованій зоні, що суттєво заощаджує час на реалізації процесу регулювання.
 • Інфрачервоний – дозволяє виконувати вимірювання дистанційно. Прилад реєструє випромінювання фотоелектричним/фотографічним способом.
 • Термометр, створений спеціально для прогрівання бетону — застосовується взимку, коли потрібно проводити роботи на морозі і важливо стежити за температурою суміші, що прогрівається.
 • Комплектний – передбачає цілий набір пристроїв для вимірювання температури у двох ємностях одночасно. Є довгий провід, два датчики: один монтується до опалубки, другий опускається в бетонний розчин. Основні переваги приладів цього типу – яскравий індикатор та високі показники міцності/точності.

Термометр для бетону (градусник для вимірювання температури)

 • Біметалічний – тут робочим інструментом є щуп (зазвичай їх два, зроблені у вигляді голок), прилад актуальний для проведення вимірювань як в умовах будівельного майданчика, так і в побуті.

Найпростіший варіант приладу — термометр для бетону Мод-01, який дає порівняно невелику похибку, але передбачає занурення щупа для контролю безпосередньо в товщу матеріалу. Пристрій простий в експлуатації, не вимагає додаткових систем, обладнання для вимірювань. Електронний екран здатний видавати значення даних до десятих, сотих.

Дуже важливо при покупці звертати увагу на якість виробництва та репутацію виробника. Прилад повинен бути зроблений з урахуванням усіх вимог, мати спеціальну пломбу, яка є підтвердженням проходження апаратом контролю.

Звичайні цифрові термометри для бетону не дають похибки через вплив навколишнього середовища (на відміну від стрілочних). Але виміри бажано виконувати у кількох місцях, постійно помішуючи бетон. Тож результати будуть максимально точними.

Сучасний ринок все частіше пропонує прилади, які використовують у вимірах лазерний промінь. Завдяки такій технології вдається виконувати контроль дистанційно, без необхідності занурення. Щоб показання були точними, суміш помішують (інакше значення температури можуть видаватися різні).

Термометр для бетону (градусник для вимірювання температури)
Огляд моделей та компаній, що виробляють термометри для бетону:

 • Німецькі концерни Testo, Festo, Omron – висока якість, точні вимірювання, широкий модельний ряд приладів для різних умов і призначення. Відповідна вартість.
 • Вітчизняні виробники СКБ «Будприлад», ТОВ «Замір», ТОВ «Екопроектсервіс» також показали себе як гідні апарати, здатні якісно виконувати покладені на них функції.
 • Російський «Мінізамер-Д» — прилад зі сталевим щупом, який наприкінці загострений. На апарат можна замовити табло, яке встановлюється перпендикулярно датчику температури. Прилад забезпечує точність у діапазоні 0.5-1 градуса, живиться від батарейки.
 • Занурювальна модель «Testo 905-t1» вважається найшвидшим апаратом. Вимірює температуру у великому діапазоні (від -55 до +350 градусів), на вимір потрібно максимум 2 хвилини. Похибка дорівнює лише 1 градусу.
 • Прилад поверхового типу «Testo 905-t2» є хорошим для контролю температури на нерівних поверхнях. Пристрій має функцію автопідключення. Похибка видає невелику, близько 1 градуса.

Термометр для бетону (градусник для вимірювання температури)

При виборі приладу слід орієнтуватися на умови експлуатації та необхідні функції. Нема рації переплачувати за наявність опцій (і діапазон температур), які ніколи не знадобляться. У той же час, якщо прилад не виконуватиме покладених на нього функцій через недостатній діапазон температур або відсутність якихось опцій, його покупка здається взагалі марною.

Вартість вимірювальних апаратів варіюється в відчутних межах – найдешевші комплектні пристрої вітчизняного виробника, найдорожчі дистанційні прилади (незважаючи на те, що їхня надійність на порядок нижча). Біметалеві термометри стартують за ціною від 350-400 рублів, портативні — від 4000, цифрові — ще більше.

Рекомендації за принципом використання

Щоб у майбутньому уникнути проблем із низькою якістю бетону, появою деформацій та тріщин через недотримання технології приготування матеріалу та ігнорування правил температурного режиму, необхідно використовувати термометри та робити це правильно. У Москві та регіонах можна знайти різні моделі приладів, але ключові вимоги щодо вимірювань стандартні.

Термометр для бетону (градусник для вимірювання температури)
Основні правила застосування термометра для бетону:

 • При виконанні вимірювань своїми руками бажано поспіль знімати кілька показань, а потім знаходити серед них середнє арифметичне методом підсумовування всіх результатів та розподілу числа на кількість вимірювань.
 • Орієнтировуватися на ціну при виборі пристрою не варто – краще на функції та опції, відповідність умовам застосування та простоту реалізації досліджень (так, у побутових умовах може не бути можливості та не вистачати знань для виконання вимірювань правильно складним промисловим приладом).
 • При виборі звертають увагу на шкалу вимірювань, що використовується: показання можуть видаватися за Цельсієм або Фаренгейтом, другий варіант не дуже зручний через необхідність переводити значення в звичну систему.
 • Під час виконання вимірювань дані краще заносити в таблицю, не сподіваючись на пам’ять і не записуючи незрозумілі цифри на клаптиках паперу. Так вдасться якісніше контролювати температуру суміші та гарантувати дотримання технології.
 • Бажано, щоб у приладі можна було записувати отримані дані (наявність пам’яті). Так за необхідності (і відсутності записів у таблиці) вдасться відновити потрібні значення та використовувати їх у роботі.

Термометр для бетону — прилад, який в умовах необхідності вимірювання температури бетонного розчину дозволяє реалізовувати роботи правильно і точно, контролювати виконання кожного етапу та гарантувати найкращий результат у результаті.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *