Чт. Апр 25th, 2024

Історія влаштування стяжки підлоги

дата публікації
14 березня 2016

дата правки
14 березня 2016

История устройства стяжки полаЗа наданий матеріал ми дякуємо нашому постійному клієнту-Ігорю Савенкову!

У цій статті я хочу розповісти про свій особистий досвід. У 2005 році я приймав квартиру в новому будинку. За правилами приймання, майбутній власник повинен прийти, подивитися на квартиру і підписати акт прийому-передачі або ж написати список недоробок, які, на його думку, заважають підписання акта. У моєму випадку в списку недоробок був всього один пункт – потріскана стяжка.

Щоб ви розуміли, про що йде мова, я коротко розповім про своє уявлення, що ж таке стяжка. Мій будинок був побудований за панельно-монолітної технології, це має на увазі, що весь внутрішній каркас будівлі заливається єдиним цілим — монолітом, а зовні на нього навішуються утеплені панелі з вікнами. При цьому, якщо в договорі зазначено наявність стяжки, то приїжджає машина з довгим хоботом і на підлогу виливається якась кількість бетону. Потім цей бетон робочі розрівнюють по всій площі квартири, щоб утворилася єдина калюжа з рівною і гладкою поверхнею. Закривають всі вікна, щоб не було протягів і розчин сох рівномірно. При засиханні калюжа саморазравнівается і її поверхня стає ідеально гладкою і строго горизонтальної. І, нарешті, чекають пару тижнів, поки стяжка не висохне остаточно. Все досить просто на словах.

Під час спілкування зі своїми майбутніми сусідами по дому, я дізнався кілька нюансів цієї технології.

По-перше, стяжка заливається нема на голий підлогу, а спочатку на нього укладають спеціальний звукоізолюючий матеріал. Це плівка білого кольору товщиною в кілька міліметрів. Її потрібно укласти так, щоб краю залазили на стіни і шматки плівки накладалися один на одного. При такій схемі, заливається калюжа не буде стикатися ні зі стінами, ні з підлогою. Це так звана плаваюча стяжка. Трохи пізніше, коли я займався звукоізоляцією, я дізнався, що такий бутерброд є найефективніший спосіб захистити себе від гучної музики, що грає у сусідів, а сусідів знизу від свого тупоту, тому що ослаблення шуму — приблизно на 40 dB. Проблема в тому, що сусіди зверху можуть забути про Ваш спокій, і винести стяжку на смітник, опустивши рівень підлоги і «піднявши», таким чином, висоту своєї кімнати на кілька сантиметрів. У нашому будинку, майже у всіх були проблеми зі стяжкою, і пізніше було кілька скандалів через відсутність звукоізоляції, справа навіть до суду дійшла в одному випадку.

По-друге, всередині стяжки, як і всередині будь-якої бетонної конструкції, для її посилення, повинна бути фіброарматура (про яку я, на жаль, значно пізніше від вас дізнався) або на худий кінець металева, склопластикова або базальтова сітка. Уявіть собі бетонний млинець площею 60 кв м.він же просто переломиться, лежачи на шарі утеплювача, під своєю вагою без армування.

Ну що ж, прийшов час розповісти, що я побачив у себе в квартирі. Моя стяжка була посічена тріщинами на всю довжину, ширину і товщину. Виходила своєрідна павутина. Утворилися шматки, були досить великі-десь метр на метр і більше. І деякі з них похитувалися, якщо на край наступала людина. Якщо мені не зраджує пам’ять, то за правилами приймання, треба взяти 2х метрове правило (правило – це, грубо кажучи, двометрова лінійка) і перевірити, що ніде в квартирі немає перепадів більше 2х мм на відстані 2х метрів. У моєму випадку в деяких місцях, образно кажучи, на правилі можна було гойдатися, як на гойдалках. Всі свої зауваження з приводу стяжки я описав в акті недоробок і з чистою совістю пішов додому.

Обговорюючи з сусідами, в той же вечір, на форумі будинку ситуацію, що склалася, ми прийшли до висновку, що забудовник порушив кілька моментів. По-перше, він заощадив на арматурі або на фіброволокні. Це стало причиною підвищеної крихкості стяжки. Перші тріщини, які я помітив, були в місцях, де кімната переходить в коридор, коридор в ванну і кухню, тобто в місцях звуження і дверних прорізів. Мабуть, окремі млинці з великою площею поламалися у вузьких місцях. Другою причиною тріщин стали місця, де перехльостувалися краю звукоізоляції. У великих кімнатах були чітко видні тріщини уздовж всієї кімнати якраз в місці потовщення звукоізоляції.

По наївності, я припускав, що через пару тижнів мені подзвонять і запропонують зайти подивитися на нову стяжку. Мені подзвонили через тиждень, запросили. Я прийшов і побачив все тугіше картину, тільки тріщини були замазані розчином. Добре, що я в той же момент не підписав акт прийому-передачі, а запропонував зайти ще через тиждень і подивитися, що буде, під приводом того, що розчин в тріщинах ще не висох. Через тиждень, огляд показав, що розчин був намазаний тільки зверху і після висихання або відвалився, або потріскався, повторюючи стару тріщину. Квартиру я знову не прийняв.

Повторне обговорення на форумі показало, що будівельники пробували відремонтувати стяжку. Однак, схалтурили, сподівалися на авось і не дотримали технологію. По-хорошому, треба було взяти машину, пропиляти стяжку по всій товщині в місцях тріщин, таким чином, розширивши тріщини, обробити тріщини ґрунтовкою і залити новим розчином, який було б непогано просочити просоченням для зміцнення стяжок і бетонних підлог. Після висихання, можливо, стяжка буде лежати як єдине ціле. При цьому, ні про яку ідеально гладкій поверхні мови вже не йде. Кожен окремий шматок, обмежений розпиляними тріщинами, лягає так, як йому зручно – десь опускається край, десь піднімається.

Знову набуті знання я виклав у факсі на ім’я генерального директора будівельної компанії, відіслав і став чекати реакції. Наступного разу, коли мене запросили прийняти квартиру, все було дуже ретельно зроблено, тріщини розширені, замазані і шматки не хиталися один щодо одного. Підлога була підмітена і може бути навіть вимита. Оскільки я вже вичерпав ліміт часу на переробки, і мені вже треба було починати ремонт, акт приймання квартири я підписав і на цьому моє спілкування з забудовником закінчилося. Хтось із пайовиків на тому етапі запрошував юриста і під загрозою судового розгляду пробував стягнути гроші за неякісно виконану роботу.

Історія моєї стяжки, звичайно ж, на цьому не закінчилася. Через тиждень щось знову потріскалося, але вже не так критично як раніше. Не знаючи, що тепер робити, я запросив знайомого будівельника, і він розповів, що на таке диво не можна нічого по-людськи укласти. Ламінат буде мати перепади вгору-вниз, плитка буде відскакувати і тріскатися по місцях тріщин, якщо раптом частини стяжки почнуть рухатися один щодо одного, а лінолеум, через якийсь час повністю повторить ландшафт з усіма дрібницями. Я поставив вічне питання — Що робити? — на що той запропонував або всю стяжку розламати, винести і залити нову, або ризикнути і залити поточну фінішним самовирівнюючим розчином. Я вибрав другий шлях, так як час у мене вже підтискав.

Прийшли два мужика з величезних розмірів коритом. У це корито засипалося відразу кілька мішків суміші з фіброю і пластифікатором, потім перемішували дрилем зі спеціальною насадкою і за день зробили мені всю підлогу в квартирі. Тиждень очікування на просушку і результат – рівна як дзеркало поверхню. Зверху на моє прохання пройшлися вашої просоченням, щоб зміцнити і знепилити підлогу.

Потім вирішувалося питання про те, що укладати на підлогу в коридорі, ванній, кухні та кімнатах. У ванній не було жодної тріщини, і я сміливо замовив туди плитку. Лінолеум Я не хотів використовувати взагалі. Про кухню і коридор сумнівався, але вирішив, що не буду ризикувати, і не буду класти туди плитку, вона може поламатися, якщо раптом тріщини проявляться знову. Таким чином, у всій квартирі, крім ванної кімнати, Я поклав ламінат. Живемо вже більше п’яти років в квартирі, і я жодного разу не згадував про проблеми зі стяжкою. Як то кажуть, жодного разу жодна мостина не скрипнула.

Придбавши такий досвід, я зрозумів одну просту річ – на собі економити не можна. Краще десь в чомусь іншому заощадити, але ту-ж основу-стяжку в квартирі, в якій я збираюся жити і жити довгі роки, треба робити правильно і один раз на все життя! Якби був вибір, я б робив однозначно по вашій напівсухий технології, але на жаль, стяжка була одним з пунктів в кошторисі і робити її самому не представилося можливим.

З повагою і вдячністю за консультації, ігор Савенков.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *