Вс. Апр 21st, 2024

Утеплення підлоги-дуже відповідальний етап як при будівництві нового будинку, так і при ремонті житла, колишнього якийсь час в експлуатації. Від того, наскільки добре утеплений підлогу залежить збереження тепла в будинку в холодний період року. Незважаючи на значимість цієї проблеми, про неї під час ремонту житла, часто забувають, що потім виливається в демонтаж підлоги і додаткові витрати на відновлення. Як і чим утеплити підлогу ми розповімо вам в даній статті.

Утеплення підлоги в будинку і котеджі.

Дерев’яні перекриття в будинках, як правило, утеплюють листами мінераловатних базальтових утеплювачів. Цей теплоізоляційний матеріал дуже популярний на будівельному ринку. Причин тому-безліч. Перша-це доступність цього матеріалу для будь-якого покупця в зв’язку з його дешевизною. Інша важлива причина-хороші теплоізоляційні властивості мінеральної вати і зручність монтажу її при утепленні підлог. Недоліком мінеральної вати є здатність її накопичувати конденсат вологи. А так як вода по теплопровідності набагато перевершує повітря, то така мінеральна вата перестає виконувати свою важливу функцію теплоізоляційного матеріалу. Уникнути появи конденсату в мінеральній ваті при утепленні підлоги можна, тільки застосовуючи якісні пароізоляційні матеріали, укладаючи їх поверх пластів мінеральної вати.Ці роботи повинні проводитися дуже якісно, інакше, через кілька років, вам доведеться знову займатися утепленням підлоги, демонтуючи підлоги і викидаючи прийшов в непридатність матеріал. У котеджах шари мінеральної вати і гідроізоляції можуть пошкоджувати гризуни, значно знижуючи теплоізоляційні властивості матеріалів.

В останні роки для утеплення підлоги все частіше став використовуватися синтетичний матеріал — пінополіуретан. Володіючи дуже низькою теплопровідністю, пінополіуретан при набагато меншій товщині шару, ніж мінеральна вата, справляється із завданням заощадження тепла набагато краще. Переваги цього матеріалу ще й в тому, що застосування його не вимагає створення пароізоляційних шарів, так як він сам є гідроізоляційним матеріалом.

Окремо заслуговує на увагу інноваційний рідкий теплоізоляційний матеріал, який ще називають «теплоізоляційна фарба». Дана фарба — на акриловій основі з наповнювачем у вигляді скляних і керамічних мікросфер. За рахунок наповнювача покриття утворює тонкошарову перешкоду для холоду. Наноситься матеріал на будь-яку поверхню пензлем, валиком або розпилювачем, як звичайна фарба. Детальніше про рідкої теплоізоляції читайте тут.

Утеплення підлоги в квартирі.

Утеплення підлоги в квартирі гарантує комфортне проживання мешканців в ній. Багатьом здається, що якщо в квартирі якісне опалення, то і з підлогою проблем немає. Але це не так. Неутеплений підлогу в квартирах збільшує втрати тепла у багато разів.

Зараз проблему утеплення підлоги в квартирі вирішують багатьма способами. До них відноситься пристрій теплої підлоги (водяного або електричного). Можна утеплити підлогу в квартирі і за допомогою менших витрат, застосовуючи пінополістирол або ж спінений поліетилен. Такі матеріали, що володіють хорошими теплоізоляційними властивостями, випускаються різної товщини із застосуванням фольги і без неї. Якісно покладений утеплювач потім закривають бетонною стяжкою, виконаної із застосуванням спеціальної монтажної сітки. Тому, при виборі утеплювача потрібно завжди враховувати не тільки його теплоізоляційні властивості, але і здатність витримувати певне навантаження.

Про теплоізоляційні фарби сказано вище. Рідка тонкошарова теплоізоляція використовується як в котеджах і заміських будинках, так і в квартирах. Наноситься і на стіни, і на підлогу як під стяжку, так і зверху по стягуванню під фінішні покриття, не призначені для приклеювання (такі як: лінолеум, ламінат, паркет, ковролін).

Ще одним способом утеплення підлоги в квартирі є використання лінолеуму з прошарком з теплоізолюючого матеріалу. Можна використовувати також килимове покриття. Під декороване покриття підлоги в квартирі можна укласти спінений поліетилен, екранований фольгою, але для цих цілей використовують ППЕ невеликої товщини.

Іноді для утеплення підлоги в квартирі використовують і деревно — волокнисті плити. Але використання синтетичних спінених матеріалів краще через їх кращих теплоізоляційних властивостей і більшого терміну служби.

Для утеплення підлог в квартирі також використовують Термозвукоізол. Матеріал хороший тим, що він крім теплоізоляції несе функцію шумоізолюючої прокладки між стяжкою підлоги і підставою. Детальніше про матеріал Термозвукоізол можна почитати тут.

Також хорошим теплоізолятором для квартири, що знаходиться на першому поверсі, є плити спіненого матеріалу — пінополістиролу. Але в цьому випадку утеплення проводиться з боку підвалу. Плити теплоізоляційного матеріалу приклеюють до поверхні за допомогою епоксидного клею. Такий спосіб утеплення підлоги виключає демонтаж існуючої підлоги в квартирі і економить чималі кошти.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *