Вс. Июл 14th, 2024

Ін’єкції в бетон-Нова, одна з найефективніших технологій, яка дозволяє відремонтувати об’єкти, усунути видимі і невидимі дефекти. Полягає дана технологія в тому, що порожнечі, тріщини по бетону заповнюються спеціально розробленими полімерними складами, які нагнітаються тиском. Маючи певну вправність, володіючи необхідними знаннями, ін’єктування бетону можна зробити самостійно, це дає можливість уникнути капітального ремонту, що істотно економить час і гроші.

Які частини піддаються ін’єктування?

За допомогою ін’єктування в бетон можна вирішити проблему, пов’язану з гідроізоляцією підвального приміщення, тунелю. Особливо це актуально, коли конструкції на бетоні дають текти. В цьому випадку ефективним виявиться застосування акрилатних гелів. Застосування методу можливо як на підлогових покриттях, так і на стінах.

Наступна область застосування технології-відновлення фундаменту, при зведенні якого використовувалися «холодні шви». Якщо між частинами, які прилягають, є сміття, яке може вплинути на адгезію, гідростійкість може бути втрачена.

Крім того, методика може бути застосована до місць, в яких є деформація швів. Найчастіше це стосується парковок, підземок.

Ремонту таким методом підлягають і фундаменти, виконані з блоків, які підсилюють і забезпечують гідроізоляційні властивості конструкції. Зробивши ін’єкцію, можна легко заповнити тріщини (навіть найменші, практично непомітні) в будь-якій частині залізобетонної або бетонної конструкції.

Серед головних переваг методу:

 • зберігає цілісність конструкційного дизайну;
 • моментально гідроізолює і герметизує;
 • часу на роботу витрачається мінімум;
 • метод допомагає відновити і зміцнити навіть важкодоступні ділянки споруди;
 • виконувати роботу можна цілий рік, не дивлячись на погодні умови;
 • виключає проведення земляних робіт;
 • можливість проведення роботи в будь – якій площині-фундамент, стіни, стеля, підлога і так далі.

Матеріали для ін’єктування

Инъектирование бетона поэтапно

Для заповнення тріщин використовують епоксидні смоли або інші матеріали.

Заповнюють тріщини різною технологією, використовують:

 • епоксидна смола;
 • полімерцементні склади;
 • поліуретан.

Головні вимоги до розчинів: вони повинні бути слабов’язкими, добре проникати в тріщину, не реагувати на Температури ззовні. Крім того, склади повинні відповідати наступним головним вимогам:

 • мінімально сідати під час затвердіння;
 • володіти хорошою адгезією до різних матеріалів, в т. ч. до металу;
 • не старіти;
 • не піддаватися корозійним явищам.

Вибирати ін’єкційні матеріали слід до того, як почнете виробляти роботу, це дозволить запастися необхідним обладнанням.

Епоксидна смола

Їх застосовують, щоб заповнити тріщини в різних бетонних підставах, особливо тих, які повинні володіти максимальною міцністю. Смоли здатні миттєво проникнути навіть в найдрібніші тріщини, товщиною до половини міліметра. Це гарантує максимальну щільність наповнення. Після ремонту відновляться несучі здібності і структурні міцності бетонних конструкцій.

Використання поліцементних складів

Їх використання доцільно, якщо пошкодження дуже великі – в цьому випадку використовувати епоксидну смолу дорого і нераціонально. Поліцементні матеріали підвищують щільність будівель з бетону, зміцнюються конструкції (нові і старі).

При ін’єктуванні відбувається подача спеціального цементного розчину під високим тиском, це дає можливість складу проникнути в кожну порожнину, пору, навіть приховані. Цей метод ін’єктування застосовується при реставраційних роботах, пов’язаних з відновленням фундаментів, в яких з’являються тріщини в результаті усадки будівлі.

Гідроізолюючі склади

Инъектирование бетона поэтапно

Ін’єктування за допомогою поліуретану використовують при необхідності гідроізоляції.

Поліуретан використовують, щоб захистити конструкцію від можливого проникнення вологи. Саме цей матеріал – відмінний гідроізолятор. Їм заповнюють шви і стики між монолітними деталями, обробляють особливо вологі ділянки, ізолюють отвори і тріщини в мережах водопроводу і каналізації.

Поетапна ін’єкція

В роботі використовується обладнання для ін’єктування бетону: пакери і насоси. Технологію ділять на кілька важливих етапів:

 1. Підготовчий (готується до процесу поверхню).
 2. Заповнення тріщин.
 3. Нанесення останнього шару.

Готуємо поверхню

В Інструкції про проведення роботи сказано, що перед тим, як ввести ущільнюючу смолу, потрібно обов’язково і добре підготувати поверхню конструкції з бетону. Підготовка включає:

 1. Просвердлювання отвору. Зробити це потрібно уздовж тріщини, використовувати – перфоратор. Отвори обов’язково повинні розташовуватися шахово, мати напрямок до дефектів, бути настільки глибокими, щоб досягти порожнини і порожнечі в моноліті.
 2. Вставка пакера в отвори. Це спеціальні трубочки, через які відбувається під’єднання обладнання для ін’єктування. За цим трубках буде подаватися суміш. Дуже важливо правильно розмістити пакери і трубки. Тільки при правильно встановленому пакере склад правильно розподілиться, заповнить порожнечу, відновить цілісність будівлі.

В’язкість матеріалу впливає на тиск подаваного складу!

Якщо перелити склад, можна погіршити ситуацію – тріщини розширяться, міцність монолітної споруди порушиться.

Заповнюємо порожнечі в тріщинах

Инъектирование бетона поэтапно

Стельове ін’єктування проводять з двох сторін відразу.

Найлегше впоратися з дефектами, що не перевищують пів міліметра. Ще одна умова-відсутність корозії на конструкції. Це забезпечить швидкість роботи, її якість навіть в тому випадку, якщо застосовується ручний ін’єктор. Якщо корозія виявляється, бетонна плита розшаровується, слід зачистити поверхню, зробити це можна шліфувальною машинкою. Якщо від дефектів не позбутися, розчин не застигне правильно, тріщини тільки збільшаться.

Схеми заповнення (залежать від того, де саме розташовується тріщина):

 1. Вертикальний. Ін’єктують з нижніх точок, закінчують – верхніми.
 2. Горизонтальний. Можна ін’єктувати відразу з двох сторін, від центральної точки до крайніх або зліва направо.
 3. Стельовий. Робота аналогічна попередній, смола не витече з отворів, тому що вона в’язка.

Наносимо останній шар

Инъектирование бетона поэтапно

Ремонтований ділянку покривається ізолюючим або декоративним шаром.

Коли заливка буде закінчена, від’єднайте трубки, пакери закрийте спеціальними пробками. Відреставроване місце потрібно закрити плівкою, її не знімають до повного застигання складу (від пари днів до тижня).

Після того, як плівка буде знята, наносять ізолюючий або декоративний шар – він приховає сліди ремонту.

Тонкощі гідроізоляційної роботи

Якщо ваша мета-гідроізолювати об’єкт, роботу слід проводити в два етапи:

 1. Спершу закачайте в тріщини поліуретан-він перекриє доступ вологи, утворюючи пористу структуру.
 2. Подайте через пакери епоксидну смолу, коли поліуретан застигне – вона заповнить порожнечу, поліуретанові пори, таким чином структура стане міцною і цілісною.

Ціна питання

Вартість матеріалів коливається, залежить від виробника, сировинної якості та інших факторів. Однак порахувати приблизно можна.

Отже, мінімальна роздрібна ціна кілограма смоли 800 р., пакер коштує 50 р. (чим більше розміри, тим дорожче). Захисна стрічка обійдеться приблизно 400 р.за рулон (ціна залежить від ширини і довжини). Таким чином, мінімальна вартість технологій ін’єктування 1250 рублів.

Висновок

На вибір способу ін’єктування безпосередньо впливає те, яким чином передбачається експлуатувати конструкцію, причини руйнування. Тільки проаналізувавши всі нюанси, ви зможете вибудувати правильну тактику вирішення проблеми, вибрати матеріал і схему ін’єктування.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *