Чт. Апр 25th, 2024

Нормальним фізіологічним процесом є замерзання води при мінусовій температурі. При замерзанні води в бетоні, швидкість гідратації цементу знижується, і бетон не набирає необхідну міцність. Всі наступні роботи з бетоном можливі тільки при використанні прогріву бетону. Обійтися без нього можна тільки при дотриманні певних вимог.

Методи заливки бетону відрізняються своєю простотою. Важливим завданням є скорочення кількості води в розчині, а також збереження температури суміші вище нуля.

Добавка

Для цього використовуються спеціальні добавки. На сьогоднішній день можна вибрати підходящий варіант за ціною і якістю серед великого асортименту протиморозних присадок для бетону, завдяки яким знижується кількість води в розчині і поріг її замерзання. Крім цього використовуються добавки, які збільшують швидкість затвердіння бетонної суміші.

Перед застосуванням будь-якого засобу необхідно ознайомитися з рекомендаціями виробника.

Попереднє підігрівання

При замішуванні бетонної суміші використовується вода, температура якої становить 90 градусів, а також заповнювачі, підігріті до 50-60 градусів.

Важливо знати, що цемент гріти не можна! Його підготовка полягає в підігріві до кімнатної температури, так як в противному випадку матеріал втратить всі свої в’яжучі властивості.

Утеплення бетону

Для утеплення бетону не потрібне використання додаткових джерел енергії. Зробити це можна за допомогою недорогих матеріалів у вигляді непотрібної дрантя, покривал, торфу або соломи, плівки. По можливості можна спорудити тепляк. Він допоможе зберегти плюсову температуру розчину для нормальної гідратації цементу і набору міцності бетону.

Основним завданням є — не дати при мінусовій температурі замерзнути воді і кристалізуватися в бетонній суміші.

Зимнее бетонирование без прогрева

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *