Чт. Апр 25th, 2024

Прогрів бетону є обов’язковою процедурою при заливці бетону в зимову пору року і при негативній температурі. Саме завдяки прогріванню створюються сприятливі умови для затвердіння суміші. При мінусових температурах вода швидко кристалізується і гідратація цементу зупиняється. Для того, щоб процес не переривався в зимову пору року, використовується процедура обігріву. Використовуються різних способи, п’ять з яких користуються найбільшою популярністю.

З використанням проводів

Цей варіант має на увазі застосування ізольованих проводів, які фіксуються на арматурі і підключаються до трансформатора. Після закінчення заливки суміші в опалубку по проводах починає передаватися електрику. Вони перетворюють електроенергію в теплову, що сприяє підігріву суміші. Головною перевагою застосування даної методики є можливість регулювання температури в залежності від погоди.

5 вариантов прогрева бетона зимой

Індукційний прогрів

Індукційний Обігрів грунтується на електромагнітної індукції. Прогрів відбувається на основі змінного магнітного поля. Дана методика використовується тільки в тих ситуаціях, коли конструкція має замкнутий контур з коефіцієнтом армування понад 0,5. Також обов’язковою є наявність опалубки з металу або конструкція повинна бути обмотана кабелем для створення контуру.

Індуктор простягається по металевому каркасу споруди і періодично включається для підвищення температури.

5 вариантов прогрева бетона зимой

Метод електродів

Досить часто прогрів бетону виконується за допомогою провідників. В даному випадку, провідником є волога бетонна суміш, якщо в ній розташовуються електроди, які підключаються до різних фаз змінного струму.

Єдиним мінусом цього способу є те, що після випаровування води в розчині, його електричний опір збільшується, що є причиною перевитрати електроенергії.

5 вариантов прогрева бетона зимой

Інфрачервоний прогрів

Ця методика має на увазі використання інфрачервоних випромінювачів. В даному варіанті нагрівачі встановлюються так, щоб їх випромінювання прямувало на поверхню залитого бетону або опалубку. В даному випадку поверхня повинна бути накрита поліетиленом або іншими ізолюючими матеріалами, які попереджають випаровування вологи з суміші. Якщо Моноліт має товстий шар, прогрів стає нерівномірним, що може стати причиною зниження міцності конструкції з бетону.

5 вариантов прогрева бетона зимой

Метод термоса

В процесі гідратації бетону також виділяється теплова енергія, якої може бути достатньо для нормального застигання. Цей спосіб відноситься до пасивних і полягає в збереженні тепла суміші за допомогою теплоізоляційних матеріалів. Як утеплювачів використовуються різні матеріали, це можуть бути навіть деревна тирса. Використання даного методу доречно тільки для невеликих конструкцій.

5 вариантов прогрева бетона зимой

Висновок

Прогрів бетону є обов’язковою процедурою в зимову пору року. Без прогріву бетонна суміш вийде не такою міцною і надійною.

Найбільш економічним вважається інфрачервоний прогрів суміші або метод «термоса», але його ефективність набагато нижче, ніж при прогріванні нагрівальними проводами або за допомогою електродів.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *