Чт. Апр 25th, 2024

Власники приватних будинків не з чуток знають про те, як гостро постає питання проведення в будинок чистої питної води. Звичайно, якщо будинок розташований у межах міста і господар має можливість підключитися до центральної системи водопостачання, питання відпадає. Але як бути тим, чиї будинки надто далекі від цивілізації? Вихід у такій ситуації найчастіше лише один – побудувати колодязь.

Подивитися процес будівництва бетонного колодязя та дізнатися про всі тонкощі з перших вуст можна, якщо знайти професійне відео на одному з каналів інтернету. Всі фото щодо будівництва колодязя з бетонних кілець можна також знайти з легкістю в інтернеті.

Переваги та недоліки бетонних колодязів

До позитивних якостей колодязя з бетонних кілець можна віднести:

 • міцність – бетон легко витримує земний тиск, завдяки чому стає можливим його встановлення на більшу глибину;
 • довговічність – при грамотній установці бетонний колодязь прослужить довгий час, не вимагаючи додаткових витрат та конструкцій;
 • стійкість – безпосередню установку бетонного колодязя можна проводити навіть за екстремальних температур;
 • простість установки – для того, щоб ввести колодязь в експлуатацію, потрібно досить мало часу.

Однак у бетонних колодязів є й недоліки, а саме:

 • громіздкі та масивні матеріали – для будівництва колодязя з бетонних кілець потрібна спеціальна техніка, здатна поставити кільця точно на потрібне місце;
 • відносна крихкість бетону при нерівномірно розподіленому навантаженні;
 • необхідність додаткової обробки швів та проведення гідроізоляційних робіт, щоб уникнути передчасного псування матеріалу;
 • можливість зсуву бетонних кілець через пучення ґрунту в період холодів.

Позитивні якості колодязів із бетону повністю перекривають ті недоліки, які мають конструкції подібного плану.

Як встановити

Установку бетонного колодязя, як правило, починають із визначення місця передбачуваної свердловини та копання глибокої ями. Свердловина риється на глибину до півтора метра, причому бажано це робити вручну та лопаткою з короткою рукояттю – так набагато зручніше оперувати в умовах обмеженого простору. Коли вирита яма потрібно глибини, дно вирівнюють і встановлюють перше бетонне кільце — на цьому етапі дуже важливо все зробити правильно і поставити кільце посередині, простеживши, щоб воно не впиралося в жодну зі стінок.

Після встановлення кільця землю продовжують копати, але вже усередині нього. Як тільки земля досягне верхнього краю бетонного кільця, на нього встановлюється таке і закріплюється спеціальними скобами. Копати продовжують доти, поки крізь ґрунт не почне сочитися вода. Воду, що надходить, відкачують насосом і заглиблюються до тих пір, поки не досягнуть джерела. Далі необхідно вирівняти дно і, за необхідності, встановити фільтр очисний.

Як встановити колодязь з бетонних кілець?

Усі стики кілець, а також тріщини, шви та сколи змащують заздалегідь приготовленим спеціальним гідроізоляційним розчином. Якщо цього не зробити, вода почне протікати через отвори, що згодом призведе до розгерметизації колодязя. Варто утриматися від використання гідроізоляційних матеріалів, складовим компонентом яких є бітум – це суттєво зіпсує смак води.

Донний фільтр

Для того, щоб вода в колодязі була чистою та прозорою, необхідно встановити фільтр. Однак це зовсім не означає, що потрібно витрачати гроші на дорогі водоочисні системи – існує століттями перевірений спосіб очищення води, а саме – прошарок із каменів різного розміру, які утримуватимуть домішки, пропускаючи чисту воду.

Побудувати бетонний колодязь своїми руками зовсім не важко, головне — це запастися необхідним обладнанням і чітко дотримуватися всіх інструкцій.

Галузь застосування

Крім безпосередньої питної функції, колодязь з бетонних кілець, залежно від свого розташування, може виконувати низку найважливіших функцій. Нижче наведені види бетонних колодязів та їх коротка характеристика:

 • дренажний – такі колодязі, як правило, встановлюють у місцях, віддалених від водойм та систем каналізації та застосовують для очищення стічних вод;
 • оглядовий – встановлюються на поворотах та довгих ділянках дороги; їх використовують для прочищення трубопроводів, що засміялися;
 • перепадний – встановлюються в місцях різких та крутих спусків або на ділянках, де потоки скидають швидкість течії;
 • промивний – колодязі такого типу використовуються для очищення мереж та встановлюються, як правило, на верхній їх точці;
 • дощовий – призначення таких колодязів – збирання опадів у вигляді дощу та снігу;
 • відстійний – такі колодязі призначені для очищення стічних вод від важких елементів та частинок.

Як встановити колодязь з бетонних кілець?

При виробництві бетонних колодязів, незалежно від призначення останніх, потрібно суворо дотримуватись усіх правил ГОСТу – тільки так можна досягти бажаного ефекту та максимально знизити ризики пошкодження конструкцій та порушення роботи установок.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *