Чт. Апр 25th, 2024

Морозостійкі добавки в бетон-це спеціальні склади, які тим чи іншим чином здатні зробити бетон придатним для роботи при мінусовій температурі без втрати основних технічних характеристик. Сучасні виробники пропонують безліч протиморозних добавок, які виконують певні функції і тим чи іншим способом вирішують проблему неможливості заливати звичайний бетон при температурі нижче +5 градусів.

Бетон є універсальним будівельним матеріалом, який сьогодні використовується в самих різних сферах. Заливка різноманітних конструкцій і виконання елементів, Будівництво будівель та інших об’єктів – всі ці роботи здійснюються цілий рік, тому можливість використовувати розчин при мінусових температурах дуже важлива.

Звичайний розчин при температурі нижче +5 градусів перестає схоплюватися і застигати, а навіть якщо реакція і проходить, то з пошкодженням внутрішніх кристалічних зв’язків і істотним погіршенням властивостей матеріалу. Так, залитий на морозі бетон може покриватися тріщинами, сколами, змінювати форму, кришитися і деформуватися.

Оптимальні умови для правильного схоплювання і застигання бетонного розчину – це температура в районі +20 градусів і висока вологість. Якщо ж є необхідність здійснювати роботи з бетонною сумішшю в мороз, важливо використовувати спеціальні присадки. Особливості застосування складів вказуються в інструкції, роботи проводяться за правилами, вказаними в ГОСТах і Сніпах.

Добавка в бетон морозостойкая (для морозостойкости)

Переваги застосування

Будь-яка добавка в бетон морозостійка покликана дати можливість замішувати і заливати суміш при мінусі без ризику завмирання процесу схоплювання/застигання і погіршення характеристик моноліту.

Основні переваги протиморозних присадок:

 • Підвищення рівня пластичності готового розчину-з ним легше працювати.
 • Відсутність ризику корозії арматури в залізобетонній конструкції за рахунок інгібіторів корозії, які є в добавках.
 • Рідина в бетонному розчині замерзає при значно більш низьких температурах в порівнянні з бетоном без присадок.
 • Значне підвищення водонепроникності.
 • Набір міцності при морозі відбувається активніше.
 • За умови вірного підбору добавок вони здатні покращувати адгезію компонентів в розчині, що позитивно позначається на якості суміші.
 • Продовження терміну експлуатації завдяки ущільненню бетону.
 • Застиглий бетон в конструкції більш морозостійкий в порівнянні зі звичайним монолітом.
 • Зменшення відсотка усадки в процесі застигання при повному збереженні цілісності всієї конструкції.

Добавка в бетон морозостойкая (для морозостойкости)

Роботи з бетоном можна виконувати цілий рік, не зупиняючи виробництво на 6 місяців, коли істотно знижується температура навколишнього середовища. З недоліків додавання присадок в цемент варто відзначити такі: надзвичайна важливість вірного застосування добавки (точні пропорції при додаванні, особливості роботи) і можливість при недотриманні технології погіршити характеристики бетону, деякі добавки є отруйними і пожежонебезпечними.

Також варто пам’ятати про те, що при негативних температурах навіть за умови введення протиморозних добавок бетон твердне повільніше (крім випадків застосування прискорювачів), а для досягнення покладеної міцності в роботах в зимовий період потрібно брати більше цементу (що істотно підвищує вартість ремонтно-будівельних робіт).

Де використовують

Будь-яка добавка в бетон для морозостійкості-це справжня знахідка для сучасного будівництва. Присадки використовуються в самих різних ситуаціях там, де потрібно виконати роботи при низьких температурах не на шкоду якості.

Де застосовують протиморозні добавки для бетону:

 • При заливці монолітних залізобетонних конструкцій, частин будівель.
 • У переднапруженому залізобетоні.
 • З нерозрахункової арматурою, де шар розчину повинен бути більше 50 сантиметрів.
 • У легких типах бетонів.
 • Для замішування штукатурних сумішей.
 • При заливці доріжок і різних поверхонь приватного житлового будівництва.
 • При виконанні важливих конструкцій і споруд – Мости, греблі, дамби, платформи добування газу, нафти і т. д.

Незалежно від сфери застосування, до початку робіт з бетоном обов’язково проводять випробування для визначення рівня міцності, швидкості схоплювання, особливостей окисляє впливу на бетонну суміш, наявність «солей» і т. д.

Добавка в бетон морозостойкая (для морозостойкости)

Присадки в бетон додають найрізноманітніші-все залежить від матеріалу, Умов проведення робіт і майбутньої експлуатації. Всі види присадок вводяться в розчин з водою, відповідно до інструкції. Потім суміш ретельно перемішують, вичікують певний час і використовують.

СП 70.13330.2012 вказує, що для придбання складом необхідного рівня міцності потрібно, щоб до моменту досягнення температурою складу позначки, зазначеної на присадці, суміш набрала мінімум 20% запланованої міцності.

Зазвичай витрата добавок на кубічний метр розчину залежить не стільки від речовини, скільки від середньодобової температури навколишнього середовища. Так, при температурі до -5 рекомендують додати не більше 2% присадки від ваги розчину, при -10 градусів можна 3%, при -15 – максимум 4%. Якщо морози дуже сильні, розраховують в індивідуальному порядку.

Для поліпшення результатів рекомендують дотримуватися таких правил: температура заливається розчину повинна бути від +15 до +25 градусів, присадки розчиняють в підігрітій воді, попередньо прогрівають також щебінь і пісок, але не цемент.

Добавка в бетон морозостойкая (для морозостойкости)

Види добавок

Якісні присадки для роботи при негативних температурах дозволяють працювати з бетоном на морозі до -35 градусів. Видів присадок безліч-це можуть бути прискорювачі, пластифікатори, регулятори рухливості, модифікатори, комплексні речовини. Їх можна придбати в готовому вигляді або зробити самостійно. Другий варіант більш ризикований, так як точних рецептів і властивостей різних речовин з ефектом антифризу точно не відомо.

Багато майстрів використовують звичайну сіль (хлорид натрію) — вона знижує температуру замерзання рідини, знижує час критичного затвердіння розчину. Для приготування такої добавки сіль розчиняють у воді, вводять в суміш. Для -5 градусів концентрація становить 2% від маси розчину, -15 – 4%. Мінус даного рішення-корозійна активність щодо металу, тому залізобетонні конструкції заливати такою сумішшю не можна.

Добавка в бетон морозостойкая (для морозостойкости)

Пластифікатор

Як пластифікаторів використовують органічні поліакрилати, сульфат меламінової смоли або нафталіну. Дані присадки мають пластифікуючу дію на суміш, великої витрати води не припускають. Моноліт стає більш водонепроникним, міцним, концентрованим (щільним).

Суміш з добавкою набагато простіше укладається, заливається рівномірно, істотно економлячи воду і енерговитрати. Завдяки введенню до складу пластифікаторів вдається суміш якісно укладати в форми, виключати ймовірність утворення пустот. Мікрочастинки суміші ефективніше утримують вологу.

Зміцнювальний

Такі добавки для бетону називають ще прискорювачами твердіння-в групу входять нітрат і хлорид кальцію, сульфат заліза і алюмінію. Присадки працюють, зменшуючи час твердіння суміші. У момент схоплювання бетон втрачає пластичність, а в процесі затвердіння стає міцним.

Вплив добавок відбувається в перші 3 дні застигання бетону – добавка найбільш ефективна саме в цей період. Також вдається підвищити міцність бетону по класу.

Регулятори рухливості

Це спеціальні речовини, які дають можливість продовжити період роботи з готовим вже розчином. Діляться на 2 типи: добавки, які вводяться в мінімальних обсягах і регулюють характеристики (0.1-2%) і тонкомолоті лігатури (5-20%) для скорочення витрати цементу і без зміни властивостей.

Особливості застосування регуляторів рухливості:

 • Найефективніші-хімічні пластифікатори і суперпластифікатори.
 • Присадки підвищують рухливість розчинів, знижують водопотребность.
 • Лігатури одного класу можуть по-різному впливати на розчин.
 • Кращими вважаються суперпластифікатори, які: підвищують будівельно-технологічні властивості суміші, збільшують рухливість розчину, знижують витрату цементу.

Добавка в бетон морозостойкая (для морозостойкости)

Морозостійкі

Дані присадки дозволяють здійснювати роботи при негативних температурах без зміни технології і погіршення характеристик бетонного розчину.

Головні види морозостійких добавок:

 • НК-нітрат кальцію, впливає на швидкість затвердіння розчину.
 • П-поташ, карбонат кальцію, який здатний прискорити твердіння розчину при -30 градусах.
 • М-сечовина.
 • ХК-поєднання соляної кислоти, кальцію, яке окисляє метал, тому не застосовується в залізобетоні.
 • М НК-поєднання сечовини і нітрату кальцію.
 • НН, ННК-нітрат натрію і нітрит нітрат кальцію, які прискорюють процес твердіння, володіють антикорозійним впливом, але отруйні (вимагають застосування засобів індивідуального захисту).

Добавка в бетон морозостойкая (для морозостойкости)

Корозійностійкий

Дані модифікатори використовують там, де потрібно захистити залізобетонні конструкції від окислення, що істотно продовжує термін їх служби, перешкоджає руйнувань і негативному впливу зовнішніх факторів.

Комплексний

Є добавки, які надають відразу кілька ефектів на бетонну суміш – можуть одночасно позитивно впливати на арматуру і захищати її, покращувати експлуатаційні властивості бетону, підвищувати характеристики міцності залізобетонної конструкції.

Поради щодо вибору

При виборі присадок в бетон враховують обставини експлуатації майбутньої конструкції, умови заливки, використовуваний метод робіт, марку і склад цементу, температуру навколишнього середовища, якість присадки і т.д. найчастіше вибирають такі речовини, як: хлористий натрій для швидкого затвердіння, нітрит натрію, поташ для портландцементу.

Зазвичай присадку вибирають за дією і потребам – після ретельного вивчення властивостей конкретної добавки вибирають ту, що відповідає умовам і вимогам. В особливих випадках звертаються до фахівців.
Добавка в бетон морозостойкая (для морозостойкости)
Особливості вибору речовини:

 • У конструкціях з ненапрягаемой арматурою перетином більше 5 міліметрів можна застосовувати будь-які добавки, крім тих, що викликають корозію.
 • Якщо перетин арматури менше 5 міліметрів, не можна застосовувати ХК, НН і ХК.
 • Коли є випуск арматури і заставні елементи, а сталь без захисту, підійдуть НКМ, П, пн, НК, СН. За умови наявності у сталі комбінованого покриття заборонено використовувати ХК і пн.
 • За умови експлуатації з постійним зануренням бетонної конструкції використовують всі типи добавок.
 • СН, НК, НКМ, пн підходять для умов змінного впливу на конструкцію агресивних вод.
 • Для конструкції, що експлуатується в агресивному газовому середовищі постійно, не застосовують ХК.

Протиморозні добавки в бетон дозволяють проводити роботи в будь-яких умовах без шкоди якості і міцності моноліту. За умови вірного вибору присадки і дотримання технології вдається домогтися високих результатів.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *