Чт. Апр 25th, 2024

Багато хто помилково вважає, що завдяки бетонній суміші можна звести споруду будь-якої складності. В якійсь мірі цей варіант, звичайно, і працює, адже бетон володіє високими технічними характеристиками, завдяки чому відмінно показує себе в будівництві, але в основі практично всіх конструкцій застосовується каркас, завдяки якому надається форма і опора майбутньої будівлі, найчастіше для цього використовується арматура. У цій статті ви дізнаєтеся:

 • Види арматури;
 • Класифікації арматури;
 • Мінуси використання арматури в будівництві і багато іншого.

ВИДИ АРМАТУРИ

Для того, щоб використовувати даний будматеріал в конструкції, необхідно знати всі нюанси і класифікації, адже від цього залежить термін служби і якість споруди.
Всього в будівництві зустрічаються 2 типи каркаса:

 • Робоча арматура-має витрати експлуатації;
 • Монтажна арматура-допомагає дотримуватися проектне розташування, завдяки чому рівномірно забезпечує навантаження конструкції.

На будівельному майданчику можна часто зустріти класичну арматуру (виготовляється зі сталі або спецсталі). Такий матеріал має відмінні характеристики, він витривалий, а ймовірність появи корозії набагато нижче. Також арматуру можна розділити на дві групи з різними видами перетину:

 • Квадратний;
 • Кругла (має ребра або начісування, зустрічаються і гладкі екземпляри, завдяки цьому сцепляемость з бетоном підвищується).

КЛАСИФІКАЦІЇ АРМАТУРИ

Також в залежності від призначення споруди (навантаження, які він буде відчувати), необхідно підібрати міцність будматеріалу, в свою чергу вона ділиться на дві групи класифікацій:

 • Від А1 до 6;
 • Від А250 до 1000.

Перші показники є монтажними (вони позначаються буквою «а»), наступні показники вже є робочими.
Якщо вашим проектом є невеликий приватний будинок, малогабаритне спорудження або тому подібне, то для цих завдань вам відмінно підійде Класифікація А1 — 3. Якщо ж вам необхідно звести споруди з більш високим навантаженням (багатоповерхові житлові будинки; торгові центри і тд), то для цього краще використовувати класифікацію арматури А3 — 6.

ПРОЦЕС З’ЄДНАННЯ АРМАТУРИ

Для того, щоб об’єднати різні частини арматури, часто використовують дріт, тим самим обмотують їй будматеріал в місці з’єднання. Також досить популярний варіант скріплення різних частин за допомогою зварювання, завдяки цьому стійкість з’єднання багаторазово збільшується. Але, незважаючи на те, що міцність збільшується, не варто забувати про появу корозії, яка може виникнути в місцях сплаву. Цей фактор досить знижує якість і довговічність споруди, через що способом сплаву арматури зараз стали користуватися рідше.
Вирішуючи цю проблему, нещодавно в арсеналі у будівельників з’явився новий матеріал, який став альтернативою спецсталі. Ним стала композиційна арматура. Вона складається з вуглецевих, скляних, базальтових волокон; а також містить в собі полімерну просочення.
Стає відразу зрозуміло, що даний матеріал набагато міцніше звичної арматури, але є ще одна перевага: у композиційної арматури коефіцієнт розширення тепла схожий з коефіцієнтом бетону. Завдяки цьому електропровідність стає вище, а ймовірність появи корозії набагато менше.

МІНУСИ АРМАТУРИ

Як і у будь-якого будматеріалу, у арматури є мінуси, з якими необхідно ознайомиться до її покупки і початку будівництва. Основними мінусами є:

 • Крихкість;
 • Погана пластичність;
 • Низькі показники теплостійкості.

Здавалося б, що останній пункт не так важливий, адже в повсякденному житті споруди рідко стикаються з високими температурами. Але не варто забувати про пожежну безпеку, адже в разі загоряння, такий матеріал просто розплавиться, через що може з’явитися загроза обвалу завдання. Тому, на етапі створення проекту, необхідно отримати консультацію у досвідченого фахівця.
Інноваційні технології вже давно досягли нового рівня, завдяки якому армування бетону можна проводити не тільки на місці споруди. Завдяки спеціальному обладнанню, з’явилася можливість доставляти на місце будівництва вже готові матеріали, завдяки чому процес будівництва значно прискорюється.

УКЛАДЕННЯ

Зараз ринок будматеріалів настільки великий, що підібрати арматуру можна під абсолютно будь-яку споруду, для цього необхідно лише знати призначення будівлі. При цьому, ціна на арматуру не така велика, її можна знайти з вартістю від 20 рублів за метр.
Також важливий і бетон, який заливають в опалубку, ви можете ознайомитися з усіма маркуваннями бетону в розділі «статті» на нашому сайті.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *