Чт. Апр 25th, 2024

Незважаючи на те, що бетонна сім має великий спектр високих технічних характеристик, які можете поліпшити за допомогою пластифікаторів, є й інший спосіб підвищення якості матеріалу. Залізнення бетону дає можливість ще більше поліпшити всі характеристики бетону, наприклад: Водостійкість, міцність, теплоізоляція, зносостійкість і багато іншого. Особливість процесу полягає в тому, що до повного висихання суміші, на поверхні бетону здійснюються роботи з регулювання балансу цементу і води. Багато хто вважає, що процес армування схожий з залізненням, що є помилкою. Насправді, назва» железнение бетону » виникло через фінального зовнішнього вигляду будматеріалу. За підсумком виріб виконаний в цій техніці має темно-сірий колір, а також блиск через що виріб нагадує поверхню металу. Стяжки бетону, які застосовуються для будівництва всередині приміщень відчувають великі фізичні і хімічні впливи. Якщо ж застосовувати стяжки в будівництві об’єктів з взаємодією зовнішнього середовища, то до цього списку ще додається і вплив ультрафіолету, опадів, різкі перепади температури, тиску і багато іншого. Через цих факторів, з часом на поверхні бетону утворюються тріщини, потертості та інші деформації. Щоб уникнути таких наслідків, відносно недавно в будівництві з’явилася нова техніка — залізнення. Одним з головних плюсів є те, що здійснювати всі роботи можна і в домашніх умовах. Єдина умова якого необхідно слідувати — це виконання робіт на невисохлій опалубці. Розрахувати той самий момент важко, так як у всіх матеріалів різні маркування, ТЕХНІЧНІ характеристики, склади, добавки і так далі. Виходячи з цього, етапи початку робіт можна розрахувати приблизно, і виглядають вони так:

  • Температура навколишнього середовища повинна бути від + 18⁰С до +21⁰С;
  • Вологість повинна варіюватися від 80% до 100%.

Якщо ви дотримуєтеся цих вимог, то приступати до роботи можна через 6 або 8 годин після установки стяжки. Насправді ж час варіюється від 4 до 12 годин. Бетон повинен гарненько висохнути, але не до кінця.
Процес залізнення полягає в тому, що на стяжку наносять проникаючу ґрунтовку, після чого проводиться залізнення поверхні. Здійснювати цей процес можна двома способами:
Сухе залізнення;
Мокре железнение.

СУХЕ ЗАЛІЗНЕННЯ

Виконання такої техніки передбачає тільки гарнізонні поверхні. На вологу поверхню бетону рівномірно засипається цемент (він повинен трохи вбратися), після чого його втирають. Перед цим необхідно провести просіювання цементу через сито (фракція 0,9 міліметрів). Шар цементу ж повинен бути не більше 2 міліметрів. Втирати цемент необхідно за допомогою кельми. Проводити дії потрібно до тих пір, поки поверхня не стане максимально гладкою. Після це необхідно перші 4-8 днів зволожувати поверхню виробу.

МОКРЕ ЗАЛІЗНЕННЯ

У такому типі залізування застосовується щільний бетон. Співвідношення піску і цементу має бути 1: 1. Також можна додати тісто з вапна щодо 1:10. В якості добавок необхідно використовувати калієве або натрієве скло, завдяки їм властивості суміші стануть значно краще, наприклад:
Підвищується гідроізоляція бетону;
Кількість пилу значно зменшується.

!ВАРТО ПАМ’ЯТАТИ, ЩО ПРОЦЕС ЗАТВЕРДІННЯ СУМІШІ З РІДКИМ СКЛОМ ЗНАЧНО ПРИСКОРЮЄТЬСЯ!

Розчин ретельно вимішують, після чого втирають до утворення гладкої поверхні. Переваги такого способу полягає в тому, що здійснювати дії можна не тільки на горизонтальних поверхнях, але і на вертикальних.

ЗМІЦНЕННЯ БЕТОНУ

На жаль, залізнення бетону не настільки ідеально, як здається. З часом всі характеристики стають гіршими, а також починає з’являтися пил. Термін придатності такого покриття становить від 8 до 10 років.
Технологія ущільнення в будівництві називається Топпінг. Його особливість полягає в тому, що на поверхню бетону втирають сухі пластифікатори, завдяки чому утворюється дуже міцний шар.

ПЕРЕВАГА ТОПІНГУ НАД ЗАЛІЗНЕННЯМ:

Кількість пилу зменшується;
Зносостійкість і щільність значно вище;
Більш презентабельний зовнішній вигляд.

ПІДСУМОК.

Зараз навіть не найміцніший бетон можна поліпшити. До того ж для цього існує безліч способів підвищення міцності, які можна підібрати під будь-який гаманець.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *