Вс. Июл 14th, 2024

З кожним днем в світі з’являється все більше нових споруд від малогабаритних бетонних декорацій до багатоповерхових будівель. Навіть не розбираючись в темі будівництва можна здогадатися, що в основі практично всіх конструкцій, так чи інакше, міститься бетон. Відповідно, кожен майстер повинен розбиратися в матеріалі з яким працює, знати всі його особливості і труднощі експлуатації. Щоб ви могли уникнути будь-яких труднощів в роботі з бетоном, ми підготували для вас статтю про головні помилки, які можливо допустити при роботі з бетоном, а так само як їх можна уникнути.

НЕВІРНО ПІДІБРАНЕ МАРКУВАННЯ БЕТОНУ

У магазинах з будівельними матеріалами можна зустріти велику лінійку бетонів з різними маркуваннями. Відповідно, кожна бетонна суміш матиме свою нішу застосування. Варто пам’ятати, що у всіх маркувань різні склади, консистенції та технічні характеристики, через що застосування цементу не за інструкцією може призвести до небажаного результату.

Сфери застосування різних бетонних маркувань:

  • М100 — через низькі технічні характеристики використовується в основних роботах;
  • М150 — також має низькі характеристики, використовується в стяжці підлог і т.д.;
  • М200 — застосовується в залитті доріжок та карнизів;
  • М250 — підходить для будівництва парканів та невеликих допоміжних споруд;
  • М300 — має хороші технічні характеристики. Часто використовується в кладці плитки, а також залитті фундаменту для котеджів;
  • М350 — матеріал, який витримує великі навантаження. Використовується при створенні монолітних фундаментів, стін та заливці ЖБІ;
  • М400 — застосовується в будівництві гідротехнічних споруд, оскільки має високі водовідштовхувальні характеристики;
  • М450 — має найвищі технічні характеристики, завдяки чому з такого матеріалу виготовляють особливо міцні конструкції: бомбосховища, банківські сховища тощо.

Для отримання докладнішої інформації про технічні характеристики, сфери застосування та іншу інформацію про маркування бетону, ви можете ознайомитися з нашими статтями на цю тему.

ВИКОРИСТАННЯ НЕЯКІСНОЇ СИРОВИНИ

Ця помилка є однією з найбільш поширених, оскільки багато забудовників намагаються зекономити на матеріалах, використовуючи неякісні будівельні матеріали. Така помилка погано відобразиться на технічних характеристиках всіх матеріалів, а також на строку експлуатації будівлі.

НЕПРАВИЛЬНИЙ РОЗРАХУНОК ОБ’ЄМУ ВИКОРИСТОВУВАНОГО БЕТОННОГО РОЗЧИНУ

Ця помилка може вплинути на 2 пункти: бюджет та якість споруди. У першому випадку, якщо ви неправильно розрахували необхідну кількість матеріалу, у вас, можливо, залишаться зайві запаси. Вони, звичайно, не створять великих проблем (якщо залишків не залишилося занадто багато), але ви втратите невелику частину грошей.

Гірше, якщо ви помилилися в розрахунках і у вас недостатньо матеріалу в той момент, коли ви вже в процесі роботи. У цьому випадку вам доведеться переделувати роботу з самого початку, щоб уникнути розшарування двох різних замісів.

НАДМІРНЕ ДОДАВАННЯ ДОБАВОК

Таку помилку роблять новачки та люди, які не мають досвіду роботи в галузі будівництва. Вони помилково думають, що якщо до бетонної суміші додати велику кількість пластифікаторів, то її технічні характеристики значно покращаться. Насправді все інакше. При додаванні збільшених пропорцій добавок до бетону, характеристики тільки зменшуються, а також руйнується структура суміші, що призводить до отримання вад.

НЕПРАВИЛЬНЕ ВИКОРИСТАННЯ ОПАЛУБКИ

Таку помилку недобросовісні будівельники здійснюють обдумано, щоб збільшити витрати (власний дохід). Вони роблять все так, щоб у майбутньому створювався відход опалубки від початкових розрахунків, через що витрата бетонної суміші збільшується.

ПІДСУМОК

Насправді помилок в використанні бетону та багатьох інших будівельних матеріалів в рази більше, і уникнути їх можна тільки маючи належний досвід у сфері будівництва. Але, ознайомившись з цією статтею, ви вже зможете розбиратися та вирішувати основні проблеми, що виникають на ранніх етапах будівництва.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *