Вс. Июл 14th, 2024

При будівництві важливо, щоб зводяться будівлі довговічністю і якістю. Це слід враховувати на найперших стадіях, наприклад, при виборі потрібних матеріалів в залежності від споруджуваного об’єкта, кліматичних умов та інших оточуючих факторів. Зведення фундаменту-це один з найважливіших процесів будівництва. Сьогодні фахівці роблять ставку на найміцніші Будматеріали з метою домогтися бажаних результатів. Серед них особливе місце належить залізобетонним конструкціям.

Суть і призначення залізобетонного матеріалу

Основним напрямком з використанням залізобетону є спорудження підстави для багатоповерхових і масивних будівель. Виходячи з його характеристик, можна відзначити, що воно витримує великі навантаження. Дана властивість засноване на зміцненні залізобетонних конструкцій арматурними та іншими залізними матеріалами. Однак утворився каркас не є головним. Ключовим залишається бетон, який захищає конструкцію від негативного впливу навколишнього середовища і гарантує підвищену міцність будівлі.

Найбільш складним завданням в роботі з залізобетонним фундаментом є його створення. Його зміцнення безпосередньо залежить від сталевих прутів. Армування бетону складно провести самостійно, тому частіше ця робота на фундаменті виконується професіоналами. Але все ж якщо ви вирішили звести залізобетонний фундамент вручну, необхідно врахувати рекомендації, які ми детально обговоримо нижче.

Загальні характеристики та особливості

Железобетонный фундамент: монолитный и сборныйЯк і будь-який матеріал, Залізобетон має свої переваги і недоліками. На практиці встановлені наступні гідності:

 • порівняно простий у використанні-контролюючи процес, навіть недосвідчена команда робітників може впоратися із завданням з укладання фундаменту;
 • фундамент забезпечує максимальну опору на грунт навіть найслабшої якості;
 • забезпечує мінімальне навантаження на стіни, і як результат, стіни не піддаються зсуву грунту;
 • самостійно забезпечує хорошу тепло — і гідроізоляцію;
 • не вимагає глибокого закладення, виходячи з мінімального тиску на грунт.

Серед недоліків можна виділити один: завищена вартість. Будівництво масивних конструкцій вимагає великої кількості витратних матеріалів, тому загальні фінансові витрати на будівництво будуть великі. Однак цей недолік можна компенсувати міцністю і якістю матеріалу, що перевищують властивості звичайного бетону.

Класифікація залізобетонних фундаментів

Несучі здібності матеріалу виділяють його на тлі інших фундаментів. Його міцність дозволяє довгі роки витримувати тиск багатоповерхового будинку, що стоїть на грунті з рухливою структурою. Для закладання такого фундаменту використовують скріплені арматурою або сіткою залізобетонні матеріали високої щільності, такі як бетон, цеглу або камінь.

Фундамент із залізобетону застосовується в будівництві конструкцій будь-якого призначення. Розрізняють наступні види фундаментів в залежності від характеру установки:

 • роздільний з використанням колон;
 • стрічковий;
 • суцільний.

Перший тип являє собою фундамент, який обладнується залізобетонними колонами або палями на несучих ділянках будівлі. Стрічковий фундамент найбільш популярний. Суть його зведення полягає в закладці по краях залізобетонної конструкції. Суцільна основа вистилається по всій площі будівлі.

Роздільний тип фундаменту може бути встановлений при відсутності великого навантаження нечастого розміщення колон. Укладання стрічкового фундаменту можлива спільно з підставою під колони в разі великої відстані між фундаментними підошвами. Як правило, це відбувається при будівництві на грунті низької якості.

Стрічкове підставу, крім того, застосовується при грунтовому покриві з неоднорідною текстурою, при можливій зовнішньої навантаженні або при нерівному покритті. Стрічковий фундамент не застосовується при дуже великому навантаженні. У цьому випадку застосовується суцільна основа. Саме воно остаточно вирівнює осад центральної частини будівлі. Неоднорідний грунт-не перешкода даному типу фундаменту. Залежно від способу укладання суцільний, Стрічковий фундаменти, а також під колони, в свою чергу, діляться на збірні і монолітні.

Збірний фундамент

Пристрій цього підстави являє собою процес укладання плоских плит, робота з якими займає набагато менше часу, ніж при заливці бетону. Вага однієї складової частини найменше може досягати 300 кг.вага виробу становить 1500 кг. у зв’язку з цим виникає необхідність застосування вантажопідйомного обладнання, що доставляє труднощі.

Монтаж збірного підстави

Будівництво з використанням даного типу фундаментів відбувається шляхом укладання блоків і плит на дренажну подушку, яка створюється на дні траншеї. У торці блоків вставляються штирі, які після монтажу з’єднуються за допомогою зварювання або дроту з арматурними елементами інших блоків.

Утворилося відстань між плитами заповнюється бетонним розчином марки М200 або М300. Дана процедура повторюється при усуненні зазорів між верхнім і нижнім блоковими рядами шляхом нанесення бетону перед укладанням верхнього шару.

Головним правилом укладання є перекриття вертикальних швів монтажу верхнім блоком, який повинен спиратися на два блоки під ним. Отже, можна визначити наступні етапи збірки:

 • З майданчика, на якій буде відбуватися забудова, знімається шар грунту. На оголеній поверхні віхами і мотузками викладається контур майбутнього фундаменту.
 • По позначеному контуру виривається котлован, глибина якого дорівнює подвійній товщині блоків.
 • Дно котловану засипається 15-сантиметровим шаром піску і таким же шаром щебеню.
 • Наступним шаром заливається бетон (5-10 см), як основа для монтажу блоку.
 • Блоки для установки обладнуються армуючими штирями і укладаються на бетон. Штирі з’єднуються. Бетоном усуваються зазори між сусідніми блоками.
 • Другий ряд укладається після заливки монтажної прошарку на перший.
 • Поверхня готової конструкції заливається армуючої стяжкою.

Монолітний фундамент

Даний матеріал може бути представлений у формі фундаменту або фундаментних балок. Його вартість значно менше ЗБІРНИХ КОНСТРУКЦІЙ. До того ж можлива Ручна укладка без застосування спеціального обладнання.

Основні компоненти розчину-це щебінь, пісок і цемент. Його міцність набагато вище, ніж у збірного підстави, оскільки фортеця останнього залежить від якості накладки швів між сегментами. І ще одним яскравим достоїнством монолітних конструкцій є універсальність форми фундаменту. Монолітний залізобетонний фундамент може бути як квадратної, так і багатокутної форми.

Монтаж монолітного підстави

Процес укладання монолітних матеріалів відбувається довше на відміну від минулих матеріалів. Крім того, заливка бетону повинна відбуватися в один прохід. Це викликає труднощі, пов’язані із замовленням бетону заздалегідь.

Застосовується знімна щитова або незнімна блокова опалубки. Прути армуючої сітки повинні досягати 10-16 мм в діаметрі. Намагатися сконструювати сітку самостійно не варто, оскільки це може привести до низької міцності фундаменту і як наслідок – його руйнування. Виходячи з даних порад, можна скласти поетапний план заливки підстави:

 • Очищення ділянки і визначення місця під котлован.
 • За певними розмірами виривають котлован потрібної глибини.
 • На дні викладається дренажна подушка за допомогою гідроізоляційних матеріалів.
 • Контур фундаменту викладається опалубка або незнімні блоки.
 • Горизонтальна залізобетонна арматура з’єднується в отворі розбірної опалубки або обладнується між блоковими рядами нерозбірної опалубки. Вертикальна-встановлюється в порожнинах блоків або між верхнім і нижнім шаром горизонтальної арматури.
 • Проводиться зміцнення палуб лісами. У тіло опалубки включається жолоб.
 • В опалубку шарами 20-25 см заливається бетон.
 • Після затвердіння розбірна опалубка видаляється, а вертикальні поверхні основи покриваються гідро — і теплоізоляційними матеріалами.

Укладення

Від міцності фундаментної основи залежить термін служби конструкції. До підбору матеріалів, укладанні і захисту необхідно підходити відповідально з перших хвилин будівництва.

Різновиди залізобетону допомагають підібрати, який будматеріал, суцільний, стрічковий або під колони, потрібен для певного типу будови.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *