Вс. Апр 21st, 2024

Зміст статті:

Головними компонентами бетонного розчину вважаються цемент, пісок, вода і щебінь. ТЕХНІЧНІ характеристики щебеневої суміші багато в чому визначають показники міцності застиглого бетону. Саме з цієї причини необхідно ретельно підійти до вибору щебеню для фундаментних робіт.

Класифікація щебеневого заповнювача

Класифікація нерудного матеріалу здійснюється за кількома критеріями:

  • використовуваної гірській породі (з граніту, шлаку, вапняку і т. д.);
  • міцності (існує маркування щебеню по міцності на розтяг і сприйнятливості до навантажень від М200 до М1200);
  • морозостійкості-показником стійкості матеріалу до певної кількості циклів заморозки і відтавання (поділяють щебінь з показником морозостійкості від F15 до F400).

Також до уваги беруться і інші властивості щебеню – лещадность, адгезія, гігроскопічність, вологопоглинання, гідрофобність і т. д.

Який щебінь для фундаменту краще?

Вимоги до щебеню обумовлюються ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ виготовленої конструкції. Фундамент споруди сприймає динамічні і статичні навантаження протягом усього періоду експлуатації будівлі, тому слід приділяти особливу увагу якості компонентів заливається розчину.

З точки зору гірської породи, найбільш міцним і витривалим до зносу вважається гранітний щебінь. Однак можуть використовуватися і інші аналоги нерудного матеріалу, наприклад, вторинні щебеневі суміші (бій бетону, асфальту, цегли). Вибір будматеріалу залежить від типу будівлі – для малонавантажених нежитлових будівель підійде і Вторсировина, тоді як для відповідальних будівель краще віддати перевагу високоміцної і довговічною продукції.

Також слід брати до уваги геометричні властивості гранул, зокрема, фракційність і лещадность:

  • для заливки фундаменту оптимальними вважаються фракції щебеню в межах від 5 мм до 40 мм (при цьому, зерна повинні бути однорідних розмірів, щоб запобігти утворенню пустот в структурі бетону);
  • при виготовленні підстави краще зупинитися на кубовидних гранулах щебеню, так як вони забезпечують легкість ущільнення (незграбні і пластинчасті зерна можуть провокувати перевитрату цементу і необхідність додаткового ущільнення суміші вибромашиной).

Інші рекомендації по вибору щебеню для фундаменту

Крім основних характеристик, слід враховувати і додаткові критерії. Наприклад, радіоактивність істотно впливає на придатність сировини до будівництва житлових будівель. Щоб нівелювати ризик негативного впливу на здоров’я мешканців, слід попередньо перевірити якість партії радіометричним обладнанням.

Використання вторинної сировини при будівництві – дієвий спосіб економії. Але варто враховувати, що подібний матеріал не може гарантувати оптимальні показники міцності і зносостійкості будівель, схильних підвищеним постійним і змінним навантаженням.

Також слід звернути увагу на поверхню щебеню. Оптимальним варіантом вважається кубовидное зерно з шорсткою текстурою. Такі характеристики забезпечують високий рівень адгезії будматеріалу з в’язкою речовиною (цементом). Гравій з гладкою обкатаною поверхнею навпаки знижує показник зчеплення з цементно-піщаною сумішшю.

Дотримуючись всіх умов вибору щебеню для заливки фундаменту, можна гарантувати довговічність споруди, нівелюючи ризики руйнування і розтріскування підстави.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *