Чт. Апр 25th, 2024

В якості підлогового покриття в заміських будинках і квартирах застосовується бетон для стяжки. Будівельний матеріал задовольняє високим вимогам до надійності, тривалості експлуатації і простоті укладання. Будь-які нерівності і дефекти основи з легкістю усуваються бетонним розчином. Однак показники міцності і тривалість терміну служби покриття визначається багатьма параметрами, такими як дотримання технології приготування бетонного розчину, правильність вибору співвідношень головних інгредієнтів і виконання заливки.

Додавання мікрофібри до цементу для стяжки забезпечує покращену міцність і додаткове армування бетону. Використання полімерних волокон дозволяє зменшити утворення тріщин та підвищити стійкість бетонного покриття.

Чому важливо дотримуватися необхідне співвідношення?

Сьогодні в якості підлогових покриттів застосовуються різні матеріали: плитка, шпаклівка, штукатурка і т.п. для їх міцного і надійного облаштування потрібно дотримуватися строгі пропорції головних складових суміші на бетоні. Візуально визначити правильність співвідношень компонентів можна по густоті розчину. Консистенція повинна бути подібна жирній сметані з трохи розсипчастою структурою без грудок. Такий склад легше наноситься і розгладжується. Якщо основа рівна, суміш буде злегка розтріскуватися.

Якщо переборщити з водою, співвідношення компонентів виявиться неправильним, отже, суміш гірше ляже, а підлога з часом стане тріскатися.

Щоб правильно змішати всі інгредієнти в необхідних кількостях, потрібно чітко дотримуватися рекомендацій виробника. Це стосується готових сухих сумішей. Якщо використовувати розчини власного приготування, рекомендується підібрати співвідношення, згідно марці цементу і обраного заповнювача. Співвідношення інгредієнтів в Піско-цементної суміші визначає не тільки кінцеву якість покриття, але і звуко-, тепло — і вологостійкі параметри, можливість прокладки комунікацій.

Відношення цементу і піщаного наповнювача

Марка цементу визначає відношення основних інгредієнтів в суміші, таких як цемент, піщаний наповнювач, вода.

Таблиця співвідношень інгредієнтів.

Рекомендується стяжку місити з марки розчину більше М150 з міцністю на стиск 10 МПа. Оптимальний сорт-М200. Пісок для вибору співвідношення потрібно брати з мінімальним вмістом глини. Домішки знижують адгезійні властивості суміші, отже, зменшуються характеристики міцності підлоги. Якщо глини не вдалося уникнути, слід збільшити частку цементу в загальній масі на 20%.

Як розрахувати розчин для заливки підлоги?

Як приклад наведемо розрахунок на бетонній стяжці для приміщення в 35 м2. Необхідна товщина шару заливки 5 см:

  1. Загальний обсяг суміші дорівнює результату перемноження товщини пласта і площі кімнати: 0,05*35=1,75 м3.
  2. Обсяг піщаного заповнювача, в’яжучого і корисних добавок. В цьому випадку — пісок, цемент, щебінь. Округлене співвідношення має вигляд 1: 3: 5. З наведеного відносної кількості знаходимо обсяг піску: 1,75 * (3/9) = 0,57 м3. Розрахований обсяг щебеню складе 1,75 * (5/9)=0,95 м3. Обсяг цементу дорівнює 1,75-0,57-0,95 = 0,23 м3.
  3. Перетворення одиниць виміру — від об’ємних до масових. Для цього розрахунок ведеться на 10 літрів кожного інгредієнта суміші. Зазначений обсяг піску, цементу і щебеню мають відповідно маси: 14-16 кг (1 м3=1400-1600 кг), 15-17 кг (1 м3=1500-1700 кг) і 13-14 кг (1 м3=1300к — 1400 кг).

Отже, переклад одиниць виглядає так:

  • масова частка цементу — 0,23*1300 (1400)=299 (322)кг;
  • піску — 0,57*1400 (1600)=798 (912) кг;
  • щебеню — 0,95*1500(1700)=1425 (1615) кг.

Приклад є приблизним, але корисним. Фахівці рекомендують при приготуванні розчину для підлог враховувати, що готова стяжка може зменшитися в обсязі: приблизний вихід з 1 м3 сухого продукту становить 0,59 — 0,71 м3 готової маси. Отже, повинен бути певний запас всіх необхідних компонентів.

На допомогу початківцям будівельникам існує велика кількість корисних графіків, таблиць, онлайн-калькуляторів, які дозволять підібрати співвідношення і розрахувати кількість інгредієнтів. Потім можна самостійно приготувати якісний розчин для стяжки на підлозі.

Що краще-бетон або ЦПС?

Бетон для стяжки пола: пропорции и как рассчитать раствор?

Пропорції приготування ЦПС.

Для приготування ЦПС або цементно-піщаної стяжки потрібно одна частина цементу і три частини піску кварцовою породи. Кількість води становить 45-55% маси сухої суміші. Це співвідношення дозволяє отримати марку 150-200. Витрата отриманого розчину залежить від товщини укладається шару і типу підлогового покриття. Для вирівнювання поверхні досить 2 см.якщо додатково використовувати пластифікатор, шар може досягати 3 см. як правило, ЦПС використовується для вирівнювання невеликих нерівностей з укладанням заливки до 6 см або для рівної поверхні. В іншому випадку рекомендується більш міцна і надійна бетонна маса. Вже при шарі більше 4 см бетон не розтріскується. При використанні суміші з керамзитом покриття може стати хорошим теплоізольованим підлогою, а розчин зі щебенем дасть краще зчеплення, отже, підвищену стійкість до будь-якого ступеня навантажень.

Відповіддю, яка краще суміш для підлоги, можуть послужити умови для укладання стяжки бетоном, відповідні необхідності:

  • створення ухилу або підйому;
  • заливки безпосередньо на підготовлений грунт;
  • вирівнювання поверхні під декоративну обробку;
  • спорудження монолітної підлоги.

Незалежно від того, яка пропорція або тип суміші обрані, заливка підлоги повинна здійснюватися в один етап.

Висновок

Технологія приготування бетонної або Піско-цементної стяжки трудомістка і копітка робота, що вимагає чіткого дотримання співвідношенням компонентів і інструкцій. При правильному розрахунку інгредієнтів з подальшим отриманням однорідної маси в заданій пропорції і при правильній заливці підлоги, можна власноруч створити міцне, надійне покриття. Прослужить така підлога, безсумнівно, довгий час без втрати вихідних властивостей і зовнішнього вигляду.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *