Чт. Апр 25th, 2024

Зміст

 • Характеристика
 • Інструкція по експлуатації шамотної глини
 • Галузь застосування
 • Як зробити розчин
 • Шамотний розчин для цегляної кладки
 • Плюси і мінуси

Шамотна глина-це глина, обпалена в спеціальній печі при температурі в 1500 градусів. Наслідком такої процедури є поліпшення термостійких характеристик матеріалу, а також підвищена міцність, порівнянна хіба що з міцністю каменю. Схильний до термічної обробки подрібнений матеріал і є шамотна глина. Процес виробництва шамотної глини, а також всі нюанси, пов’язані з виробництвом і експлуатацією, можна дізнатися, подивившись відео і фото в Інтернеті, які знаходяться у відкритому доступі.

Шамотна глина-міцний і недорогий матеріал, що відрізняється підвищеними водостійкими і вогнетривкими характеристиками.

Шамотная глина и её назначение

Склад шамоту гранично простий-це Біла Каолінова обпалена і подрібнена глина. Готова до використання суміш, вийде, якщо додати в подрібнену глину води. Для використання в будівництві печей і камінів, розбавлена водою подрібнена глина повинна настоюватися три дні. Для однорідності консистенції суміш треба дуже довго і ретельно розмішувати.

Те, скільки сохне шамотна глина, залежить від приміщення, в якому проводилася робота. Так, в сухій кімнаті без протягів шамот буде сохнути приблизно 10 днів.

Безперервно зростаючу популярність шамоту можна пояснити натуральним хімічним складом і високими вогнетривкими властивостями, а також тим фактом, що він не дає усадки – отже, не тріскається при висиханні.

Характеристика

В процесі випалювання в спеціальних печах з глини випаровується вся волога, що робить її більш твердою і міцною. Далі шматки обпаленої глини перемелюються на млині; середній розмір крупинок – близько 2 мм.

Для того, щоб глина вважалася шамотної, вона повинна відповідати ряду вимог, як-то:

 • вогнетривкість-1530-1839 з;
 • вологовміст – до 5%;
 • вологопоглинання-близько 7,8%;
 • розмір зерен-близько 1,9 мм.

Дані вимоги-основні

Інструкція по експлуатації шамотної глини

Шамотний порошок продається у всіх будівельних магазинах. Для того, щоб він був придатний до роботи, потрібно замісити розчин – з тим, як це зробити, можна ознайомитися далі по тексту.

Штукатурні роботи із застосуванням шамотної глини практично нічим не відрізняються від роботи зі звичайною штукатуркою. Товщина шару, що наноситься повинна бути в межах 1-2 мм.при дотриманні всіх інструкцій виробника, вогнетривкий декоративний шар повністю висохне протягом двох діб з моменту нанесення.

При проведенні ремонту вогнетривких покриттів шамот можна застосовувати в якості шпаклівки. Для цього потрібно змішати шамотну глину з піском і цементом в співвідношенні 7 частин піску до 2 і 1 частин шамоту і цементу відповідно.

Шамотная глина и её назначение

Спочатку шамотну глину почали використовувати в процесі кладки камінів і печей, і цей спосіб досі залишається одним з найпопулярніших.

При покупці шамотного порошку слід звернути увагу на покажчики на упаковці. Так, буква» У «означає» утилізаційний » – такий порошок являє собою мелені забраковані вироби і не годиться для відповідальних і капітальних робіт, тому що вогнетривкі властивості такого порошку знаходяться під питанням.

Термін зберігання шамоту становить 3 роки, по закінченню яких матеріал втрачає частину якостей.

Галузь застосування

Примітно, що раніше шамотну глину використовували в основному в процесі кладки камінів і печей, а також при виробництві вогнетривкої цегли. Зараз її застосування поширилося і на сферу декору.

Шамотну глину використовують і у вигляді додаткового елемента до робочих матеріалів, що дозволяє запобігти усадку і збільшити пластичність виробів, а також виконувати скульптури вагою до 250 кг.використання шамоту допомагає передати епоху античності, стародавнього японського і первісного мистецтва.

Шамотная глина и её назначение

Європейці використовую шамот в роботах по облицюванню і штукатурці будівель, в промисловості така глина є складовим компонентом вогнетривкої цегли, кераміки.

Шамотна глина дуже швидко набирає популярність в сфері декору і ліплення. Ефект потертості, маленькі вищербинки і тріщинки створюють ні з чим незрівнянний колорит старовини і розкоші. При зовнішній шорсткості, внутрішня частина виробу залишається гладкою, що сприяє легкості установки.

Як зробити розчин

Незважаючи на те, що шамот досить простий у використанні, багато новачків нарікають на те, що штукатурка на основі шамоту сиплеться і покривається тріщинами, а кладка тримається дуже ненадійно. Важливо пам’ятати, що глина в процесі випалу втрачає пластичні характеристики, тому замішувати розчин потрібно правильно, щоб повернути хоча б частину цих властивостей.

Для приготування розчину з шамотної глини потрібно замішати порошок у воді. Для цього потрібно засипати його в ємність і заливати теплою водою до тих пір, поки він повністю не буде під водою. Далі отриману суміш треба ретельно розмішати і залишити на 3 доби – це частково підвищить пластичні властивості глини. Після терміну розчин розмішується ще раз. Якщо він вийшов занадто рідким, треба додати ще порошку, а якщо занадто густим – додати води, на характеристиках розчину це жодним чином не відіб’ється. За консистенцією повинно вийти щось на зразок сметани-так розчин не буде розтікатися і надійно прикріпиться до поверхні. У готовий розчин рекомендується домішати будівельний клей типу ПВА або скловолокно, для більшої еластичності і довговічності матеріалу.

Робочу поверхню потрібно підготувати-забезпечити металевою сіткою і пройтися ґрунтовкою, які компенсують недолік пластичності шамотної глини і підвищать вогнетривкі характеристики.

Шамотний розчин для цегляної кладки

Шамот для цегли повинен бути певної якості – перший-ліпший розчин не підійде. Кращим варіантом для кладки є розчин з каоліну і шамоту в співвідношенні 1:2.

Шамотну глину рекомендується використовувати разом з цеглою з подібного матеріалу – пов’язано це з тим, що обидва компоненти мають однакові властивості в ході реакції на тепло, отже, міцність споруди тільки підвищиться.

Для будівництва топок в печах і камінах краще використовувати цеглу з позначкою «ш» – вони коштують дорожче, але є вогнетривкими. Іншу частину роботи можна виконати звичайними цеглою.

Плюси і мінуси

До основних і явним достоїнств шамотної глини потрібно відносити наступні:

 • стійкість до високих температур;
 • хороші адгезійні властивості, зчеплення з усіма видами поверхонь;
 • Паропроникність-здатність накопичувати, пропускати і віддавати вологу;
 • довговічність-розчин не всихає і не тріскається, надовго зберігаючи первинний вигляд і характеристики;
 • екологічність і безпека;
 • естетична сторона-багато хто вибирає шамот саме через його зовнішнього вигляду.

Однак є у шамота і ряд недоліків, серед яких:

 • складність, що виникає у новачків в спробах приготування правильного розчину;
 • висока ціна в порівнянні з глинами, які не пройшли обробку.

Справедливості заради, варто відзначити, що плюсів у шамотної глини все ж більше, ніж мінусів. Екологічно чистий і естетично привабливий шамот завжди знайде місце в серцях цінителів.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *