Чт. Апр 25th, 2024

Зміст статті:

Останнім часом споживачі вважають за краще купувати бетонний розчин у постачальника, так як подібне рішення забезпечує максимальну якість продукції, її відповідність стандартам, обумовлене ретельним дотриманням стандартів якості в процесі виробництва. Однак деякі недобросовісні виробники грішать бажанням обдурити свого покупця, тим самим, збільшуючи прибуток. Розглянемо поширені методи обману при продажу бетонної суміші і способи їх уникнення.

Обманні схеми недобросовісних постачальників

Серед найбільш поширених методик обману покупця, який купує бетон, слід звернути увагу на:

  • підміну документів;
  • недостачу замовлених обсягів;
  • невідповідність марці міцності;
  • розведений розчин;
  • здійснення угоди через посередників.

Підробка документації

До переліку обов’язкових документів, що підтверджують факт укладення угоди, входять:

  • паспорт якості продукції;
  • товарний чек;
  • накладні витратного і транспортного типу.

Наявність даних документів гарантує замовнику юридичну безпеку, якщо щось пішло не так. Найчастіше відсутній паспорт якості продукції, що свідчить про невідповідність технічних характеристик бетону заявленій марці. В даному випадку покупець має повне право відмовитися від приймання розчину без ризику виплати витрат і неустойок.

Недостача ваги

Ще одна поширена проблема-недовоз. Як правило, обсяг продукції, що купується вказується в паспорті якості на товар. Щоб убезпечити себе від подібної проблеми, рекомендується купувати бетонний розчин у перевірених постачальників, які мають у своєму розпорядженні автобетономішалками з вбудованим GPS. Можливість контролювати транспорт в процесі перевезення дозволяє нівелювати ймовірність нестачі. Відповідно до законодавства, виробник зобов’язаний компенсувати різницю протягом 30 днів.

Справедливості заради варто відзначити, що деякі замовники не враховують ймовірність усадки і різницю у вазі різних марок розчину. Саме з цієї причини рекомендується замовляти продукції на 5% більше, щоб уникнути непорозумінь.

Невідповідність марок

Навіть професійний будівельник не здатний візуально відрізнити бетонний розчин марки М200 від аналога з маркуванням М300. Контроль відповідності показників міцності може здійснюватися виключно в лабораторних умовах.

Щоб уникнути подібної проблеми, слід перевіряти наявність паспорта якості продукції на кожну машину, що перевозить бетон. Перевірка документації дозволяє звести ризик невідповідності до мінімуму.

Розведений бетон

Вельми поширений спосіб шахрайства-розведення розчину водою для отримання потрібного обсягу. Таке рішення загрожує замовнику зниженням якості споруди, підвищеним ризиком розшарування суміші, а значить і ризиком руйнування конструкції.

На жаль, перевірити склад бетону можна тільки в лабораторії вже після заливки розчину. Однак у разі невідповідності якості заявленим характеристикам виробник зобов’язаний демонтувати конструкцію за свій рахунок і надати аналогічну за обсягом партію БСГ зі стандартизованим складом.

Робота через посередників

Дана проблема-найменше з зол. Деякі фірми перепродують розчин, замовлений у постачальника, внаслідок чого ціна готової продукції може бути завищена. Щоб скоротити витрати і забезпечити якість БСГ, краще співпрацювати з виробниками, які завоювали позитивну репутацію на ринку.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *