Чт. Апр 25th, 2024

Зміст статті:

Сучасна будівельна промисловість стрімко розвивається, пропонуючи споживачам безліч матеріалів, що володіють унікальними властивостями. Одним з будматеріалів, які дозволяють істотно здешевити виробництво і заощадити час, відведений на спорудження, вважається Піноплекс або ЕППС. Така продукція призначена для утеплення будівлі і дозволяє підвищити експлуатаційні характеристики бетонних конструкцій. Однак для отримання максимального результату, слід з особливою ретельністю підійти до процесу монтажу.

Підготовчі роботи

Незалежно від того, який спосіб кріплення піноплекса обраний, для поліпшення зчеплення і продовження експлуатаційного терміну, слід ретельно підготувати поверхню. Перш ніж клеїти ЕППС, необхідно:

  • вирівняти поверхню;
  • Очистити бетонне покриття;
  • обштукатурити оброблювану стіну;
  • нанести грунтуючу суміш (така обробка дозволить не тільки підвищити зчеплення поверхонь, але і запобіжить виникненню грибків і цвілі).

Якщо кріпленню Піноплекс заважають металеві стрижні, що виступають з бетонної конструкції, необхідно вирівняти їх за допомогою болгарки, оснащеної спеціальними алмазними колами по залізобетону.

Способи кріплення піноплексових листів

Існує кілька способів кріплення ЕППС на бетонну поверхню. Найчастіше для монтажу пеноплекса використовуються дюбелі або клеїть речовина. В якості клею можуть використовуватися:

  • рідкі цвяхи;
  • монтажна піна;
  • бітумний клей;
  • мастика;
  • силіконовий клей;
  • сухі суміші.

Кожен з методів має свої особливості і перевагами.

Рідкі цвяхи

Гідність даного способу полягає в точковому нанесенні клейового розчину на поверхню листа. Рідкі цвяхи наносяться на ЕППС точково, що дозволяє істотно заощадити на оздоблювальних роботах.

Монтажна піна

Такий спосіб застосовується для обробки бетонної стяжки підлоги. Дана особливість обумовлена невисокими адгезивними властивостями клеїть матеріалу. Наноситься піна за допомогою спеціального пістолета на зворотну поверхню листа. Перевага полягає в мінімізації розбіжності швів. Недоліком вважається підвищена горючість і токсичність речовин, що входять до складу.

Бітумний клей

Клей на основі бітуму відрізняється підвищеною стійкістю до впливу вологи і низьких температур. Перед нанесенням необхідно ретельно обробити бетон ґрунтовкою. Недолік-займистість і токсичність складу.

Мастика

Продукція на основі бітумно-латексної емульсії відрізняється високим рівнем стійкості до впливу навколишнього середовища. Такий матеріал можна наносити навіть на вологу поверхню.

Силікон

Герметик на основі силікону – відмінний спосіб кріплення піноплекса до бетонної поверхні. Силіконовий клей можна використовувати для обробки, як фасаду, так і в ремонті інтер’єру. Дана особливість обумовлена низьким вмістом токсинів в складі.

Сухі суміші

Останнім часом високою популярністю користуються універсальні будівельні суміші, призначені для кріплення утеплювача на бетонну поверхню. Перевагами будматеріалу вважається висока пластичність і міцність, що сприяє довговічності конструкції. Щоб підвищити зчеплення бетону і піноплекса, рекомендується наносити клей на зворотну поверхню листів зубчастим шпателем (за аналогією з укладанням кахлю).

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *