Вс. Июл 14th, 2024

Зміст статті:

Під час ремонтно-будівельних робіт часто виникає необхідність просвердлити отвір в бетоні. Для виконання такого завдання зовсім не обов’язково бути майстром, проте деякі професійні навички та наявність відповідного обладнання істотно спростять це завдання.

Обладнання для свердління бетону

Як відомо, бетон являє собою неоднорідний будівельний матеріал, що складається з цементу, піску, води і наповнювача. Щоб просвердлити отвір в монолітній конструкції з міцного будматеріалу, знадобиться спеціальне обладнання, а саме ударний дриль (перфоратор), обладнана спеціальним свердлом, наприклад, з побідитовим наконечником.

Для свердління невеликих отворів, діаметр яких не перевищує 13 мм, вистачить і звичайної дрилі. В інших випадках рекомендується застосовувати перфоратор, що відрізняється підвищеною швидкістю обертів і збільшеною потужністю. Істотно спростити завдання допоможе твердосплавне свердло з асиметричною заточкою.

Варто відзначити, що в промисловому будівництві ударний дриль вважається вже застарілим обладнанням. Для свердління бетонних конструкцій використовується апаратура, оснащена алмазними свердлами. Буріння такими виробами дозволяє домогтися максимально рівній поверхні стінок отвору, нівелюючи гучність роботи, вібрацію і утворення великої кількості пилу.

Процес свердління бетону перфоратором

Щоб просвердлити отвір за допомогою перфоратора, слід виконати кілька етапів:

  • переконатися, що просвердлювання не зашкодить електричних проводів, водопровідних і сантехнічних комунікацій;
  • намітити місце свердління керном;
  • мінімізувати поширення будівельного сміття (з цим допоможе впоратися звичайна консервна банка, насаджена на свердло);
  • регулярно охолоджувати свердло щоб уникнути перегріву (машинним маслом або водою).

Забезпечити максимально Рівне отвір допоможе перфоратор, оснащений рівнем. Якщо такого немає, можна прикріпити звичайний будівельний рівень невеликого розміру до корпусу інструменту за допомогою ізоляційної стрічки.

Якщо в отвір передбачається помістити дюбель, рекомендується просвердлити приблизно на 1 см більше необхідної глибини.

Якщо потрібно просвердлити бетонну стіну наскрізь, а свердло занадто короткий, потрібно висвердлити глухе отвір на максимальну довжину, помістити в нього магніт. Після цього, із зовнішнього боку за допомогою другого магніту намітити необхідну точку свердління і закінчити роботу.

При просвердлюванні залізобетонних конструкцій, необхідно мати в запасі два Свердла: по бетону і по металу, що дозволяють працювати з арматурою.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *