Чт. Апр 25th, 2024

Зміст статті:

В процесі спорудження бетонних конструкцій часто виникає необхідність зробити отвір. З огляду на міцність бетону, особливо посиленого арматурними прутами, завдання може виявитися досить скрутною. Навіть використання побідитового свердла з алмазним напиленням не гарантує стовідсотковий результат. Втім, існують рекомендації, що істотно спрощують роботи.

Свердління отворів

Одним з найбільш популярних способів різання отворів в бетонній стіні вважається свердління. Для роботи з конструкціями з бетону краще використовувати свердла з твердих сплавів або ж спеціальні коронки з алмазним напиленням. В процесі роботи з високоміцної поверхнею, необхідно слідувати таким рекомендаціям:

  • для просвердлювання отворів в бетоні необхідно використовувати свердло з асиметричною заточкою, наприклад, «ластівчин хвіст», що дозволить більш рівномірно обробити поверхню;
  • з метою продовження терміну експлуатації обладнання та запобігання перегрівання поверхні, при свердлінні необхідно змочувати свердло водою або спеціальним машинним маслом;
  • для свердління невеликих отворів підійде дриль, тоді як для масштабних робіт рекомендується використовувати перфоратор.

Використання шлямбура

Шлямбур — циліндричний металевий виріб, який виготовляється з високоміцних труб. В основі шлямбур заварюється арматурними стрижнями, що дозволяє уникнути передчасної деформації деталі. На робочій частині робляться Щербини, для підвищення міцності поверхню цементується чавунної сплавкой.

Такий спосіб актуальний в тих випадках, коли під рукою немає перфоратора. Щоб пробити отвір за допомогою шлямбура, необхідно в наміченому місці встановити виріб і бити по його основи молотком. Трубу потрібно час від часу провертати навколо осі, виймати її, очищати від пилу, щоб уникнути застрявання інструменту.

Застосування скарпелі

Скарпель — металевий інструмент у вигляді смужки, виготовленої з високоміцного сталевого сплаву (типу Ст.6). Такий інструмент дозволить пробити отвір не тільки круглої, але і квадратної, прямокутної, довільної форми, наприклад, при виготовленні прорізів і ніш в бетонній поверхні. Під час роботи зі скарпелем слід уникати заклинювання, і ні в якому разі не вдаряти по металевій поверхні збоку (на вигин). Така дія тільки зашкодить результату і призведе до передчасної поломки різця.

Механізований спосіб пробиття отворів

Використання електромолотка дозволяє істотно прискорити процес пробиття отвору в бетонній стіні. Продуктивність електрообладнання досягає 2400 ударів в хвилину, істотно спрощуючи будівельний процес. Однак такий метод доцільний переважно в промисловому будівництві, так як Електричний молоток вважається дорогою продукцією. Купувати його для одиничного випадку нерентабельно.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *