Чт. Апр 25th, 2024

Зміст статті:

Опалубка-порожниста заготівля, в яку заливається бетонний розчин для зведення монолітних будівель, фундаменту, різних колон, стін, перегородок і т.д. Одним з найстаріших способів заливки підстави вважається заповнення бетоном земляний траншеї, яка також виступає в ролі опалубної конструкції.

Різновиди, матеріали і технологія установки опалубки

Якісне проведення заливальних робіт-основа надійності і естетичності конструкції, що зводиться. Будь-яке будівництво вимагає підготовки підстави, яке буде гарантувати довговічність і практичність споруди. Саме тому необхідно ретельно підійти до питання монтажу опалубки для заливки фундаменту або виготовлення конструкційних елементів.

Існує перелік умов, від яких залежить якість робіт:

  • дотримання технології;
  • використання якісних матеріалів;
  • вибір конструкції опалубки, що відповідає проекту споруджуваної споруди.

У сучасному будівництві широко затребувані Знімні і незнімні опалубні конструкції. Ключова перевага знімних різновидів полягає в можливості неодноразового використання. Такі опалубки, як правило, виготовляються з дерев’яних дощок, ламінованих фанерних листів, металу, пластмаси і т. д.

Залежно від конструкційних особливостей розрізняють:

  • рамні системи, що складаються з щитів, підпір і кріплень;
  • балкові конструкції, які складаються з балок опалубки, плит, ригелів, кріпильних і підпірних елементів.

Знімна різновид конструкції повинна відповідати вимогам по:

  • міцнісним характеристикам і стійкості до деформації;
  • гладкості поверхні, що забезпечує незатруднітельний процес знімання опалубки після висихання бетону;
  • цілісності, що запобігає витіканню розчину з щілин.

Щоб гарантувати точність споруджуваного будови, при виготовленні опалубки використовуються водні та магнітні рівні. Такі інструменти дозволяють досягти максимальної відповідності параметрів споруди розробленим проектом. Для фіксації опалубки застосовуються різні Струбцини, розпірні елементи і підпірні стійки. Висота заповнення ємності визначається за допомогою шнура.

Ключові вимоги до бетону

Для проведення заливальних робіт використовується бетонна суміш з маркуванням не нижче М200 і М300. Пропорції при виготовленні розчину повинні бути максимально дотримані, а компоненти ретельно перемішані. Візуально оцінити відповідність бетону вимогам можна по його структурі: готова БГС не повинна розтікатися по лопаті, а осідати на ній. Щоб забезпечити максимальну якість використовуваного будматеріалу, краще замовляти його у виробників.

Процес заливки бетонної суміші в опалубну конструкцію

У промисловому будівництві великі обсяги бетонного розчину відразу заливаються в підготовлену опалубку на попередньо певну висоту. Такий підхід забезпечує рівномірність шару бетону і однорідність його структури.

У домашньому будівництві бетон заливається пошарово на висоту до 0,5 м (проте не допускається наявність занадто тонких шарів) або ж в кожен конструкційний елемент опалубки, заповнюючи її на всю висоту. В якості допоміжного обладнання можна використовувати відра, бетономішалку або лоток міксера, подовжений дерев’яним або металевим жолобом. Після заливки бетонний розчин перемішується, щоб уникнути появи бульбашок.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *