Вс. Июл 14th, 2024

Зміст статті:

Бетон-популярний будівельний матеріал, який використовується, як в приватному, так і в промисловому будівництві. Щоб забезпечити максимальну якість конструкції, слід вибирати продукцію, відповідну марці і класу міцності. Втім, існують методи підвищення міцності бетонних виробів.

Способи підвищення міцності бетонних конструкцій

Існує два основних способи збільшення показників міцності бетонних конструкцій — додавання спеціальних домішок і армування. Використання пластифікуючих добавок при виготовленні бетонного розчину дозволяє підвищити його властивості пластичності і прискорити процес затвердіння без втрати експлуатаційних характеристик.

Щоб підвищити міцність бетонного розчину, цемент в складі можна замінити портландцементом. Така продукція відрізняється підвищеними експлуатаційними характеристиками і використовується при зведенні відповідальних конструкцій. Важливо звернути увагу, що на міцнісні властивості бетону впливає виключно співвідношення піску і цементного порошку (чим більше цементу і менше піску, тим міцніше буде бетонна конструкція). Наповнювачі, зокрема щебінь і гравій, а також кількість води не робить значного впливу на показники міцності.

Армування бетонних конструкцій

Ще один дієвий спосіб збільшення показників міцності бетону – зміцнення арматурою. Існують такі способи армування бетонних виробів:

Варто відзначити, що від кількості використаної арматури безпосередньо залежить міцність готової конструкції.

Використання домішок

Популярним в будівництві методом підвищення міцності бетону вважається вдосконалення його рецептури. Наприклад, до складу розчину додаються різні речовини (зола, хлористий кальцій і т.д.). Такі компоненти дозволяють прискорити процес затвердіння конструкції, істотно скорочуючи час, відведений на будівельні роботи.

Важливо звернути увагу, що категорично не рекомендується міняти склад бетонного розчину, якщо за стандартом, що регламентується проектною документацією, рекомендовано використовувати певну марку бетону, наприклад, для відповідальних споруд необхідно використовувати БСГ з маркуванням не менше М350. Будь-які конструктивні зміни можуть спричинити за собою критичні наслідки, аж до руйнування будівлі.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *