Чт. Апр 25th, 2024

Зміст

Застиглий бетон має специфічний склад, різноманітні компоненти якого відносять його до конгломератних матеріалів. Дана властивість свідчить про особливості розчину, а саме його якості. Надійність бетонної конструкції визначається його сумісністю з іншими матеріалами. Залежно від цього, існують різні класи і марки бетонного розчину, застосування яких характерно певного виду будівництва. Пропонуємо детально ознайомитися з кожним класом і маркою бетону по його міцності на осьове розтягнення і стиск.

Суть і загальна характеристика класу бетону

У вузькому розумінні в класах бетонної суміші визначається навантаження, яку може витримати одна одиниця площі поверхні при відсутності пошкоджень. Одиниці виміру встановлювали протягом багатьох років. На сьогоднішній момент показники класу визначаються в МПа.

Спосіб визначення міцності розчину однаковий як для його класу, так і для марки. При випробуваннях використовуються в спеціальних лабораторіях, шляхом експериментів із зразками матеріалів. За допомогою спеціальних пристосувань проводиться робота по встановленню максимального зусилля на зразок, при якому починається його руйнування. Виходячи з отриманих даних, зусилля прирівнюється до тиску.

Для досягнення більш стабільних та надійних результатів, в бетонну суміш часто додають фібру для бетону. Цей матеріал розподіляється по всьому об’єму, покращуючи міцнісні характеристики та зносостійкість. Використання такої фібри може стати ключовим фактором для отримання бетону вищого класу міцності.

Для досягнення правильних результатів необхідно враховувати співвідношення вектора навантаження і осі зразка. З цією метою нижні сторони поверхні преса і бетону позначаються осями, які повинні збігатися. Згідно ГОСТам, виділяють 18 видових КЛАСІВ бетонного розчину, залежно від міцності на стиск. Наприклад, бетон В35. Дане позначення означає його міцність при тиску 35 МПа.

Марка бетону-суть і загальна характеристика

У разі якщо Клас вироби, як показник міцності не враховується, використовується стандарт надійності за допомогою марки розчину. Суть даного визначення полягає у відображенні певної властивості матеріалу. Як і в попередньому випадку, це властивість визначається за допомогою випробувань над зразками. Розрізняють два загальних значення визначення марки:

  • мінімальне: застосовується для визначення міцності, стійкості до вологи і низьких температур;
  • максимальна: використовується для позначення щільності.

Однак слід запам’ятати, що за допомогою марки неможливо визначити коливання міцності на всій бетонній поверхні.

Відповідність марки бетону класу

Певний клас бетону по міцності на стиск має свою відповідну марку. На практиці була складена таблиця цього співвідношення. Наприклад, згідно з таблицею, марці М50 відповідає клас В3, 5.

Коефіцієнт переведення класу бетону у відповідну марку-13,1.

Найчастіше при будівництві для визначення міцності Застосовується термін «клас». На відміну від марок в цьому параметрі обчислена гарантована міцність матеріалу.

Вибір бетону

Прочность бетона на сжатие: характеристики марки и класса

Будівництво певної бетонної конструкції вимагає чітко встановленої міцності бетонного розчину. Серед них виділяють:

  • подбетонное покриття-В7,5;
  • фундамент: в приміщеннях з низькою вологістю — від В15; в приміщеннях з високою вологістю — від В22, 5;
  • стіни, а також інші конструкції на вулиці-враховується морозостійкість: для районів зі стабільно теплою температурою повітря-F150; для районів з температурою повітря нижче-40С-F200;
  • внутрішні поверхні — від В15;
  • залізобетонні конструкції – від В15 (попередньо напружені) — від В20.

Всі перераховані вище правила встановлені будівельними стандартами. Однак вони можуть відрізнятися залежно від технічних розрахунків. Так, одна будівля може бути побудована на бетоні різної міцності – матеріали на нижніх поверхах повинні бути значно вище від матеріалів верхніх поверхів.

Одним з швидких і зручних способів визначення міцності бетону є випробування шляхом стиснення склерометром або молотком Шмідта. Принцип його роботи полягає в ударі бойка по бетону і його відскоку. Внаслідок цього спеціальний покажчик переміщається на певну висоту, яка відповідає встановленій марці бетону.

Незважаючи на простоту у використанні, дане пристосування не користується популярністю, оскільки не може дати точних значень. Це виникає від впливу на випробування інших факторів, таких як характер поверхні зразка, його товщина, структура і ущільнення.

Укладення

Показники марки і класу бетонних матеріалів-це найважливіші показники їх опору стиску і осьової розтяжці. На відміну від якостей щодо стійкості до низьких температур, вологи, саме вони враховуються в першу чергу при покупці матеріалів.

Слід запам’ятати, що міцність – це не стабільна величина. В процесі твердіння бетон стає міцнішим. Всі ці правила слід обов’язково враховувати при будівництві.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *