Вс. Апр 21st, 2024

Зміст статті:

Бетонна суміш-будівельна продукція, яка вимірюється не за вагою, а за обсягом. Відповідно, при доставці перевіряється не маса розчину, а його кубатура. Контроль даного показника здійснюється, виходячи з нормативів ГОСТу 10181-2000, як правило, в лабораторних умовах. Втім, виміряти кількість бетону при доставці можна і самостійно.

Чому важливо контролювати кубатуру бетону?

Деякі недобросовісні постачальники грішать тим, що обраховують своїх клієнтів. Безумовно, відповідно до стандартів допускається незначне відхилення в кількості доставляється бетону, яке пояснюється усадкою розчину (виходячи з СНиП, максимальний коефіцієнт невідповідності – 2-3% при заливці, і близько 2% при транспортуванні). Таким чином, замість передбачуваних 100 куб.м замовник отримує 95 куб. м, і йому доведеться купувати відсутню кількість, щоб закінчити будівельні роботи.

Ще один спосіб обману клієнтів – поставка бетонної суміші в старих міксерах, барабани яких не очищалися кілька років. Як наслідок, засохлий на стінках резервуара бетон істотно знижує місткість Бетономішалки (замість 5 кубів замовленого бетону, можна отримати 4).

Як виміряти обсяг бетону самостійно?

Щоб виміряти кубатуру бетонної суміші, знадобляться такі інструменти:

  • мірні ємності;
  • метрова лінійка;
  • кельма;
  • конус Абрамса, оснащений багнетом;
  • вага.

При контролі відповідності обсягів БСГ визначається щільність бетону (також зустрічається назва «питома вага»). Щоб забезпечити максимально точний показник, необхідно знати масу міксера, що дозволяє обчислити чисту вагу («нетто») бетонної суміші.

Самостійна перевірка обсягу бетонного розчину здійснюється в кілька етапів:

  • зважується порожня мірна ємність (рекомендується взяти резервуар на 10 л);
  • ємність наповнюється привезеним бетонним розчином з гіркою;
  • розчин проколюється багнетом (дана міра дозволяє видалити бульбашки повітря);
  • надлишок (гірка) зрізається лінійкою;
  • наповнена тара зважується на вагах (це дає можливість визначити показник ваги «брутто»).

Показник «нетто «обчислюється шляхом віднімання з маси» брутто» ваги тари. Як правило, отриманий коефіцієнт варіюється в діапазоні від 24 до 25 кг, а значить приблизний Індекс щільності доставленого розчину – 2400-2500 кг/куб. м.

Як розрахувати обсяг в бетонному міксері?

Щоб обчислити фактичний обсяг бетонної суміші, привезеної в міксері, необхідно визначити її вага нетто. Наприклад, контрольне зважування показало результат 19,2 т (19 200 кг), а в документації вказана доставка 8 куб.м. шляхом ділення коефіцієнта 19 200 на 8, виходить результат 2400 кг/куб. м, а відповідно до накладної, щільність розчину повинна бути не менше 2500 кг/куб. м. при повторному розподілі реального показника нетто на передбачуваний Індекс щільності, кубатура не відповідає дійсності (замість необхідних 8 кубів, постачальник доставив 7,68 куб. м).

Щоб гарантувати відповідність реального обсягу бетонного розчину і зазначеної в накладній кубатурі, слід звернутися до перевірених постачальників, які піклуються про власну репутацію. Наша компанія пропонує придбати виключно висококласний бетон оптом і в роздріб, гарантуючи максимальну якість послуг.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *