Вс. Июл 14th, 2024

Зміст статті:

Бетон-затребуваний в будівництві матеріал, який дозволяє споруджувати конструкції найрізноманітнішого призначення. Однак на міцність і зносостійкість споруди впливає не тільки якість компонентів розчину, але і дотримання технології його доставки і приймання.

Ключові принципи транспортування бетонного розчину

Процес приготування бетонної суміші регламентується відповідно до ГОСТу 7473-94. Даний стандарт також контролює правила транспортування і вивантаження розчину. Щоб забезпечити максимальний результат, слід замовляти продукцію у перевіреного Постачальника, що гарантує дотримання нормативів перевезення і приймання бетону.

Як правило, заявка на доставку і договір купівлі-продажу бетону укладається не пізніше ніж за 48 годин до його вивантаження. Вважається, що цього часу достатньо, щоб приготувати розчин, виходячи із затверджених стандартів, і занурити його в ємність спеціально призначеного транспорту. Перевезення БСГ здійснюється спецтехнікою-автобетономішалками. Таке обладнання дозволяє постійно перемішувати бетонну суміш, щоб уникнути її затвердіння. Втім, існують і інші різновиди транспортних засобів для транспортування:

  • автосамоскиди — найбільш економічний вид транспорту, призначений для перевезення розчину на невеликі відстані;
  • автобетоновози-машини, оснащені водяним баком, які використовуються для транспортування БСГ в холодну пору року (допускається можливість підігріву суміші);
  • бетоновози з термічно ізольованим водяним баком-обладнання, що дозволяє перевозити бетон в жарку пору року.

Маршрут повинен будуватися, виходячи з погодних умов, з урахуванням катаклізмів і можливих пробок. Такий підхід дозволяє запобігти передчасну гідратацію і затвердіння бетонної суміші.

Основні правила приймання бетонної суміші

При укладанні договору на доставку бетону замовник і постачальник обумовлюють всі нюанси і ризики, щоб забезпечити взаємовигідне співробітництво без неустойок і різних витрат. Клієнт повинен організувати під’їзд спецтехніки до будівельного майданчика, щоб оптимізувати процес вивантаження. У разі неможливості вирішення даного завдання слід попередньо замовити послуги бетононасоса, який подасть розчин безпосередньо до місця призначення.

Споживач має повне право на перевірку відповідності продукції стандартам якості, зазначеній марці та обумовленій вазі. Відбір зразка бетону здійснюється в присутності водія, після чого полягає акт в двох примірниках. Аналіз якісних характеристик бетонного розчину технічним контролем виробництва не повинен перевищувати 20 хвилин. У разі нестачі постачальник зобов’язаний компенсувати різницю протягом 30 днів. Якщо виявлено невідповідність товару стандартам якості, суміш утилізується відповідно до затвердженого регламенту.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *