Вс. Июл 14th, 2024
вага бетону

Зміст статті:

Бетон-широко затребуваний в будівельній сфері матеріал. Один з головних критеріїв вибору даної продукції – показник ваги. Від коефіцієнта маси залежить зносостійкість, довговічність споруди, навантаження на фундамент і стійкість конструкції до деформації в цілому. Розглянемо класифікацію бетонних розчинів по масі, відповідності ваги маркам, а також залежність експлуатаційних властивостей від даної величини.
Скільки важить бетон різних марок

Класифікація бетонних розчинів за показником маси

Підсумковий вага бетонної суміші безпосередньо пов’язаний з щільністю матеріалу. Чим щільніше розчин, тим більше його поміститься в 1 кубометрі. Виходячи з показника маси, бетони діляться на кілька груп:

 • важкий бетон;
 • надважкий бетон;
 • легкий бетон.

Надважкі суміші відрізняються підвищеним показником щільності (в межах від 2500 до 3000 кг на 1 куб.м) і використовуються переважно при спорудженні відповідальних будівель, наприклад, захисних куполів для атомних реакторів. Як правило, цемент в подібних складах замінюють портландцементом, що дозволяє досягти максимальної міцності і стійкості до зношування.

Легкі бетони поділяються на групи-безпіщані суміші, розчини з використанням керамзиту замість щебеню або гравію, а також аеровані аналоги (газобетон, пінобетон і т.д.). Серед основних переваг подібної продукції слід звернути увагу на високі теплоізоляційні властивості. Тим часом, порівняно низькі характеристики полегшених розчинів, що не містять заповнювачів великої фракції, не дозволяють використовувати їх при спорудженні відповідальних будівель. Показник маси не перевищує 500 кг.

Важкі бетони — найбільш популярна продукція серед приватних і промислових забудовників. Саме такі суміші найчастіше реалізуються на БСУ і заводах. До складу сумішей входить цемент, пісок, гравій або гранітний щебінь, а також вода. Показник ваги для важкого бетонного розчину може коливатися в діапазоні від 1800 до 2500 кг на 1 кубічний метр.

Яка вага різних марок бетону?

Відповідно до затверджених стандартів, маса бетону різних марок становить:

 • 2494 кг для М100;
 • 2432 кг для М200;
 • 2348 кг для М250;
 • 2389 кг для М300;
 • 2502 кг для М350;
 • 2376 кг для М400;
 • 2298 кг для М500.

Варто відзначити, що маса бетону практично не впливає на показник міцності продукції. Набагато більше значення має марка використовуваного в приготуванні цементу. Чим вище маркування у мінерального затверджувача, тим міцніше і стійкіше буде зводиться конструкція. Тим часом, показник ваги бетону дуже важливий для споживача. Знаючи приблизну масу 1 кубометра бетону можна легко обчислити відповідність марки бетонного розчину, доставленого виробником. Таким чином, можна вберегти себе від ризику співпраці з недобросовісним продавцем.

Також маса бетонної суміші дозволяє розрахувати приблизну навантаження на фундамент. Однак при розрахунку коефіцієнта ваги не варто забувати про арматуру, яка досить часто використовується для посилення бетонних конструкцій.

Один комментарий к “Скільки важить бетон різних марок?”
 1. Корисна стаття! Детальне описання складу та характеристик кожного типу розчину дозволяє зрозуміти, який саме тип варто використовувати для певних будівельних проектів.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *