Вс. Апр 21st, 2024

Зміст

Який би міцністю не володіли бетонні будівельні матеріали, використовувані для зведення будівель, від осідання їм нікуди не дітися. Розглянемо проблему більш детально, з’ясуємо, що потрібно робити, щоб не допустити усадки бетону.

Що собою являє усадка?

Усадка бетону-це процес, при якому змінюються розміри рідкої будівельної суміші під час твердіння. Присутні в бетоні речовини ущільнюються, «притираються» один до одного, за рахунок чого відбувається його звуження. Застигати бетон може від півгодини до декількох годин. Терміни сутички залежать від складових бетонної суміші, а також від параметрів, закладених виробником.

Слід правильно розрахувати кількість необхідної суміші з урахуванням майбутньої усадки. Неважливо, що ви вирішили робити – фундамент під будинок або заливку доріжок, при будь-якому варіанті готова робота повинна бути конкретної товщини, форми, забезпечуючи тим самим міцність на довгі роки служби.

Щоб точно здійснити заливку, слід обчислити коефіцієнт усадки бетону. При цьому розраховуйте більше значення коефіцієнта. При подібній ситуації коефіцієнти щільності і форми бетонної суміші повинні зрівнюватися. Інакше зайвий бетон буде важко видалити, а відсутню частину – важко компенсувати.

Основні види

Усадка бетона при разных условиях и как предотвратитьУсадка можлива на стадії застигання бетону.

Залежно від часу усадка бетону відбувається:

  • до застигання суміші;
  • паралельно зі сутичкою;
  • після затвердіння роботи.

За фактом причин виникнення усадку поділяють на:

  • що відбувається в результаті гідратації, коли всередині цементного каменю виникає хімічна реакція між вихідними складовими;
  • виявляється за допомогою фізичного, а також фізико-хімічного впливу, які сприяють випаровуванню вологи в процесі сушіння будівельної суміші.

До застигання розчину усадка здійснюється за перші 4-6 годин після заливання суміші. Даний процес відбувається, якщо волога здатна швидко випаруватися з свежезалитой суміші. Товщина деформування становить близько 3 мм на 1 м, і відповідає обсягу випарувалася вологи. Такого роду осідання не можна допускати, тому як такий процес призведе до зміни якостей бетонної будівельної суміші в гіршу сторону.

Коли не відбувається ніяких змін в погодних умовах, бетон осідає досить довго.

Як запобігти процесу осідання бетону?

Усадка бетона при разных условиях и как предотвратитьУ бетон додаються поліпропіленові волокна, що запобігають утворенню тріщин в процесі усадки.

Усадка бетону вважається природним процесом, уникнути якого неможливо. Єдиним варіантом вирішення даної проблеми є її запобігання за допомогою точного прорахунку усадки розчину, а також закладки матеріалу з запасом, враховуючи обсяги деформації. Тоді Ви отримаєте необхідну кінцеву щільність.

Самостійно, без професійної допомоги розрахувати відсоток осідання бетонної суміші практично неможливо. Якщо будується одноповерхова будівля, усадка бетону не несе серйозних проблем. Але при зведенні багаторівневих висоток цим фактором нехтувати не можна. Адже чим більше висота будівлі, тим сильніше проявиться похибка не розрахованої раніше усадки.

Тут необхідно бути гранично точним в розрахунках, робити це потрібно до початку будівництва, адже потім відшкодовувати відсутню кількість будівельної суміші або видаляти її надлишки неймовірно складно. Виробники бетонів трохи полегшили завдання будівельникам, вказавши в інструкції до будівельних сумішей коефіцієнти їх саджання. Головне-правильно приготувати розчин, а також врахувати похибки, виходячи з досвіду інших.

Також на процес осідання бетонної суміші впливає відсоток вологості. Щоб уникнути осідання, коефіцієнт вологи на поверхні бетону при заливці повинен бути більше 55, але не вище 70%. Цього можна досягти, при твердінні покривши верх бетонної конструкції водою.

Нюанси усадки при різних умовах

Метод вібрації

Усадка бетона при разных условиях и как предотвратитьМетод вібрації виганяє зайве повітря з бетону.

Даний спосіб спрямований на те, щоб моментально вигнати зайве повітря з незастиглого ще бетонного розчину. Він дозволить запобігти майбутню усадку. Практикується подібна методика давно, і найбільш затребувана у будівельників. Здійснювати процес можна власноруч або за допомогою допоміжної техніки.

При самостійній роботі стане в нагоді все, що здатне трамбувати, пробивати, втоптувати будівельну суміш. На жаль, цей метод-досить трудомісткий, вимагає спеціальних умінь. Якщо вдаватися до спеціальної вібротехніки, професійних навичок не потрібно. Зростає також ефективність виконаної роботи. Єдина заковика полягає в дорожнечі застосування вібромашини.

Використання нових складів

На сьогоднішній день виробники бетонів пропонують нові, вдосконалені види будівельних сумішей, які, на їхню думку, не схильні до усадки. Це-газо-і пінобетон. Але практика показує, що навіть ці будівельні розчини здатні сідати, адже однією з їх складових є цемент, який осідає при будь-яких умовах. Єдине-в залежності від типу бетону відсоток усадки може варіюватися. Сучасні будівельні розчини мають менший коефіцієнт осідання, ніж суміші старого зразка. Але враховувати його все одно потрібно.

Пливучість складу

Будівельні суміші з високою пливучістю більш практичні щодо усадки. Але занадто рідка консистенція розчину згубно впливає на інші його властивості, тому під час його приготування чітко дотримуйтесь рецептурою.

Розмішувати бетон з водою за допомогою бетонозмішувача небажано – такий розчин втрачає міцність. Багато будівельників нехтують цією порадою. Усадка бетону може рости за рахунок присутності всередині суміші пластифікаторів штучного походження, які дозволяють проводити будівництво цілий рік при будь-якій температурі повітря, не втрачаючи при цьому своїх властивостей.

Втрати від осідання бетонної суміші

Якщо будівельники вчасно не помітили усадку, це загрожує серйозними наслідками. Коли не застосовувалася вібраційна утруска суміші, дана умова призведе до її усадки на кілька сантиметрів. Більш того, даний процес протікає нерівномірно, загрожує викривленням споруди, від чого виникають тріщини в стінах.

Бетон може сідати при впливі зовнішніх вібруючих процесів. Виною тому-велика кількість повітря, який потрапляє всередину розчину через несправну Бетономішалки або іншого змішувального інструменту. Будівельна практика показує, що подібне явище зустрічається дуже часто.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *