Чт. Апр 25th, 2024

Зміст

Створення бетонних конструкцій за межами заводів стало повсюдним явищем. Бетонуються фундаменти, несучі стіни і перекриття. Популярним в малоповерховому будівництві стає пристрій залізобетонних перекриттів по профнастилу. Конструкції, де профлист є незнімною опалубкою, мають високу несучу здатність, міцність і інші переваги.

Переваги перекриття з профнастилом

Застосування профлиста (марка «Н») вирішує завдання будівництва завдяки легкості, жорсткості, міцності і корозійної стійкості. Матеріал в профіль-хвиля, що формує ребра жорсткості, які після виливки бетонна плита підвищують її несучу здатність і конструкції в цілому. Лист є незнімною опалубкою, тому знижуються витрати арматури і бетону.

Якщо він зв’язується з бетоном, знімає на себе частину навантаження з плити перекриття. Такі монолітні елементи можуть спиратися на легкий несучий каркас, що здешевлює формування фундаментів (досить стовпчастого варіанту) будівель. Знижуються витрати на стінові матеріали — застосовуються легкі і теплі газоблоки і піноблоки. Бетонний розчин заливається на профнастил, що не вимагає складної опалубки.

При правильному догляді бетонна плита має високі показники міцності, ефективно протистоїть впливу природних умов. Подібний залізобетонна плита мають знижену масу. Стельова поверхня конструкцій має готовий екстер’єр, стійкий до змін температурно-вологісного режиму і дії вогню. Матеріал опорної основи зручно транспортувати, він невибагливий в експлуатації і розрахований на тривалий період застосування. На несучому каркасі профільований лист монтується просто, швидко, без застосування вантажопідйомної техніки.

Розрахунок перекриття

Бетонное перекрытие по профнастилу: расчет, монтаж и заливка

Креслення монолітного перекриття по профнастилу.

До проекту обов’язково складаються креслення, а розрахунки робляться відповідно до рекомендацій СНиП, СТО 0047 -2005 (краще за допомогою професіоналів). Враховуються габарити споруди, величина кроку установки поперечних балок, їх довжина, навантаження на них і на колони, характеристики несучого профлиста (ширина, довжина, товщина виробів, висота профілю). Слід виходити з того, що кожен лист уздовж своєї довжини повинен спиратися на 3 балки. Виходячи з планованої навантаження на перекриття, розраховуються перетин арматури і висота плити.

Її товщина визначається з масштабного відношення 1: 30, що залежить від відстані між поперечними балками. Монолітна бетонна плита може мати товщину від 70 до 250 мм.вага, який буде мати монолітне перекриття, визначить тип і кількість металевих колон, параметри їх фундаменту, тип балок, величину навантаження на одну колону. Глибина хвиль листового профілю впливає на відстань між балками: чим вона більша, тим частіше встановлюються балки, так як збільшується маса бетону в поглибленнях профілю при недоцільності збільшення товщини плити.

Скорочення кроку прольоту дозволяє виключити прогин листів. Слід врахувати вагу додаткового корисного навантаження, яку прийме міжповерхове перекриття — за норму прийнято 150 кг/м2, яку слід збільшити на 33%. Загальна величина експлуатаційного навантаження розраховується з похибкою до 0,5 кг.

З неї визначаються розміри поперечного перерізу і довжина балок. Вертикальні стрижневі анкери дозволяють об’єднати профільовані листи і залізобетон, що передає їм частину навантаження. Для прольоту шириною в 3 метри потрібно матеріал товщиною не менше 0,9 мм.на практиці обчислення зведені в програмне забезпечення, що дозволяє формувати робочу документацію.

Пристрій монолітного перекриття

Бетонное перекрытие по профнастилу: расчет, монтаж и заливка

Можливі схеми розташування листів для монолітного перекриття по профнастилу.

Профільовані листи, арматура і бетон-складові, які формують монолітну бетонну плиту перекриття. Така конструкція, якщо вона спирається на балковий каркас, розподіляє навантаження на колони, а не на стіни. Кожна колона має свій фундамент. Інший варіант, коли поперечні балки не укладаються або, якщо встановлюються, спираються на стіни.

В такому випадку монолітному перекриттю належить навантажувати стіни споруди і фундамент. Металеві балки-двотавр (швелер). Їх краю зміцнюються в» кишенях » стін (колон) і приварюються до заставних. До балок листи можуть кріпитися на внутрішню полицю, тоді відстань між опорами для коротких листів вибирається не більше 1,5 м. на швелери/двотаври профільований матеріал також може встановлюватися на зовнішню полицю зверху так, щоб можна було розміщувати листи довжиною до 6-ти м.

Вони встановлюються внахлест по довжині. Під серединою листових елементів розміщується стаціонарна балка. Хвилі профілю повинні бути перпендикулярні балках, а розширеннями гофра орієнтуються вниз.

При безбалочном варіанті пристрою гофролісти не матимуть точок опори посередині приміщення. Обов’язковий елемент-об’ємне армування, яке значно підвищує міцність моноліту. Арматура з’єднується зварюванням з балками і колонами. Для розподілу розчину може ставитися зовнішня знімна опалубка. Бетонування формує рівну поверхню плити.

Монтаж перекриттів з профнастилу

Бетонное перекрытие по профнастилу: расчет, монтаж и заливкаБалочне перекриття формується кріпленням перфорованих листів на Внутрішні / Зовнішні полки поперечних балок. Потім формується опалубка, коли вибрано верхнє кріплення листів. Параметри допустимого прогину профлиста, складові 1: 250, визначають довжину прольоту накату. До заливки бетону під поверхню профнастилу підставляються тимчасові опори, що забезпечують нерухомість конструкції.

На настилі розміщується металева арматура, виконується бетонування нижнього накату шляхом одного проходу по ринва. Поверхні стелі і підлоги вирівнюються. Після набору перекриттям міцності тимчасові опори знімаються. Монтування безбалкового моноліту передбачає деякі нюанси.

Так, довгі армуючі прути (з регулярною ребристою насічкою на поверхні) укладаються уздовж кожного поглиблення профільованих листів. Вони дротом в’яжуться з металевою зварної сіткою, яка укладається на профіль зверху. Заливка робиться за один прохід. Після твердіння зверху бетонну основу вкривається цементною стяжкою. Монтується несучий профнастил марок від Н60 до Н114, що забезпечує висотою профілю необхідну жорсткість матеріалу при товщині 0,8 – 1,5 мм.

Профільовані листи кріпляться саморізами-бурами довжиною 3,2 см (капелюшок 5,5 мм). Такі металовироби закручуються без попереднього свердління, пробуривая полку швелера. Закручуються вони через 20-40 см (в кожну западину профілю, прилеглу до балки), що забезпечує точність і просторову жорсткість монтування. Поздовжній нахлест листів на стиках робиться тільки над поверхнею балок (величина 40 – 60 мм). Стики прокручуються саморізами через 2 см.

Армування

Бетонное перекрытие по профнастилу: расчет, монтаж и заливка

Армування перекриття по профнастилу.

Внутрішній металевий каркас в монолітному бетоні забезпечує роботу на стиск, що забезпечує марочну міцність плити. Об’ємна арматурна структура формується з плоскої зварної сітки з осередками 15 х 15 см і покладених на дно кожного ребра жорсткості поздовжніх відрізків арматури, які об’єднуються вертикальними зв’язками перев’язувальної дротом або зварюванням. Крок об’ємної перев’язки 20 см.кінці металевих прутків і сітки приварюються до балок і Колон.

Для армування береться сталевий стрижень діаметром 10 – 12 мм (марка А 400С). Сітка може створюватися з поздовжніх прутків діаметром 12 мм і поперечних — 0,6 см.щоб профнастил сам став зовнішньої арматурою, на профілі створюються насічки («рифи»), які зчіплюють його з бетоном.

Сталь всередині плити захищається шаром бетону товщиною до 4 см. для його створення використовуються спеціальні пластикові фіксатори, піднімають металеві стрижні над поверхнею дна ребер жорсткості на 20 – 40 мм. зверху арматура покривається бетоном також на 20 – 40 мм.

Заливка перекриттів по профнастилу

По можливості перекриття бетонується за один раз відразу або цілими прольотами перекриття. Якщо це неможливо, точно фіксується графік з урахуванням часу схоплювання матеріал. Доцільно користуватися готовим бетоном марок від М300 і вище з дрібною фракцією щебеню (до 5 мм), здатної проникнути в опалубці під арматуру. Вібропресування обов’язково.

Бетонні роботи робляться при позитивних температурах повітря, при негативних — бетон повинен містити антиморозні пластифікатори. Спочатку розчин заливають в перфорації листа, а потім по майданчику. При кріпленні листів на внутрішню полицю двутавра суміш заливається до рівня верхньої полиці.

Розчин вирівнюється гладилка і» железнится » сухим цементом для запобігання від зовнішніх впливів. Мінімальна товщина безбалочного перекриття 250 мм (рахуючи від нижнього краю профілю), в Балочному виконанні — 70 – 80 мм (без урахування висоти профілю). Догляд за матеріалом включає регулярне зволоження і приховування вологоємними матеріалами до набору 70% міцності (10 – 14 діб при 20 град.).

У холодну погоду дозрівання каменю значно подовжується, його поверхню слід утеплювати. При оптимальних умовах дозрівання каменю тимчасові опори прибираються через 28 днів. Матеріал готовий до подальшої обробки.

Висновок

Перекриття із залізобетону по профільованому листу-популярний спосіб виготовлення монолітних плит в будівництві. При правильних розрахунках і виконанні подібні конструкції забезпечують високі показники надійності, міцності і довговічності на тлі зниження витрат і скорочення термінів робіт.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *