Вс. Апр 21st, 2024
Зміст статті:
 • Чому будинок утеплюють зовні, а не зсередини
 • Сучасні технології утеплення житлових будинків
 • Що пропонує наша компанія
 • Базальтова або скловолоконна теплоізоляція
 • Рідка теплоізоляція, теплоізоляційні фарби
 • Теплоізоляційні сухі суміші
 • Хто розраховує теплоізоляцію

Утеплення будинку зовні-обов’язковий етап фасадної обробки. Чим краще утеплена стіна, покрівля, цокольне перекриття, тим менше витрати на опалення, а також термін служби об’єкта. Але для такого результату потрібно вибрати правильний утеплювач, а також спосіб утеплення. ТОВ» Альянс-Будівельні Технології » пропонує кілька видів теплоізоляційних матеріалів для зовнішнього застосування. Витративши 10 хвилин свого часу, ви зможете розібратися з плюсами і мінусами кожного утеплювача і технології утеплення. Сподіваємося, ця інформація допоможе купити правильний теплоізолятор і технологію утеплення будинку.

Чому будинок утеплюють зовні, а не зсередини

Будівля площею понад 50 м2, опалювальне не рідше 3 разів на тиждень, а також побудоване з метою тривалої експлуатації (більше двох опалювальних сезонів) утеплюється відповідно до зводом правил СП 50.13330.2012. Згідно з пунктом 5.1 цього СП, температура на внутрішніх стінах утепленого будинку повинна бути не нижче мінімально допустимих значень. Згідно таблиці № 5 СП 50.13330.2012, температура стін житлового будинку не може бути нижче 4 °C від середніх температурних показників внутрішнього повітря.

Для досягнення цього ефекту на несучу конструкцію (стіну) монтують теплоізоляцію, це можна зробити зсередини або зовні. Але при внутрішньому монтажі точка роси (зона конденсації вологи при контакті теплої поверхні з холодним зовнішнім повітрям) зміщується в стіну, що призводить до температурних деформацій з руйнуванням несучої конструкції. Чергування заморозків / відлиг зруйнує навіть кам’яну кладку. У дерев’яних конструкцій догляд точки роси в стіну призведе до гниття вінців зрубу або несучих елементів каркаса. Утеплення зовні виключає ці наслідки, зрушуючи точку роси за межі стіни.

Друга проблема внутрішньої теплоізоляції-порушення природної паропроникності стіни. Через це в опалювальному приміщенні з’являється цвіль. При зовнішній ізоляції стіни вбирають або віддають пари природним шляхом, стабілізуючи рівень вологості повітря в будинку. Утеплення стін зовні дозволяє задіяти природний приплив свіжого повітря, який просочується крізь стики конструкційних елементів або пори в будматеріалах.

Третя проблема внутрішньої теплоізоляції-зменшення корисного обсягу житлового простору. Це дуже чутливий мінус, особливо для невеликих дачних будинків. Утеплення стіни зовні не передбачає скорочення внутрішнього простору. Монтаж утеплювача зовні не обмежує домовласника в бажанні встановити на стіні світильник, картину, полицю, телевізор або щось ще.

Сучасні технології утеплення житлових будинків

Кращий спосіб утеплення будинку-збільшення товщини стіни до рівня оптимальної теплостійкості. У дерев’яних дач і котеджів з товщиною стін від 50 сантиметрів немає проблем з теплоізоляцією. Але товщина теплої стіни з пінобетону доходить до 60-70 сантиметрів, а у цегляних будівель — до 200 сантиметрів. Дешево такий будинок не побудуєш. Зараз будівельники використовують особливі матеріали, що збільшують природну теплостійкість стін. До найпоширеніших теплоізоляторів відносять:

 • мінеральну вату-рулонний матеріал товщиною 10-15 сантиметрів;
 • пінопласт-глибина плити дорівнює 2-10 сантиметрам;
 • пінополіуретан-товщина шару з цього матеріалу задається користувачем.

Шар мінеральної вати глибиною до 20 сантиметрів замінює цегляну стіну товщиною до двох метрів. У пінопласту або пінополіуретану цей показник скорочується до 12 сантиметрів. Рулонна мінеральна вата монтується в форматі вентильованого фасаду, коли на утеплювач набивають контробрешетку, по якій пускають оздоблювальний матеріал, наприклад, сайдинг. Пінополіуретан розпорошується по поверхні стіни з аерозольного балона або іншої ємності під тиском. Пінопласт приклеюється до стіни і/або фіксується на термостійкі дюбелі.

Застосування будь-якого матеріалу з цього списку знижує загальну матеріаломісткість об’єкта, дозволяє заощадити на будівництві фундаменту, стін, перекриттів, збільшує швидкість побудови будівлі, а також гарантує комфортну температуру при проживанні в будь-якому кліматі.

Ми випускаємо свої ізолятори для зниження теплових втрат. Частина з них можна використовувати в обробці заміського будинку під постійне проживання.

Що пропонує наша компанія

 • Базальтові або скловолоконні теплоізолятори-матеріал негорючого або важкогорючого класу, що забезпечує високий рівень теплостійкості конструкції. Волокно для рулонних або плитних ізоляторів отримують шляхом плавлення базальту (натуральний камінь) або скла (інертний матеріал), тому у домовласників не буває проблем з екологічністю обробки. Товщина ізолятора — від 5 до 200 міліметрів.
 • Рідкі ізолятори або лакофарбові матеріали з теплоізоляційними властивостями — теплостійкість досягається за рахунок впровадження в акрилову основу вакуумованих мікросфер. Ефект від теплоізоляційних ЛФМ незрівнянний із застосуванням тих же матів з базальтового волокна, але фарбу можна використовувати в недоступних для інших ізоляторів місцях. В цілому, це варіант для металевих дверей, трубопроводів, покрівельних матеріалів, але також ЛФМ можна нанести на бетон, цегла, дерев’яні поверхні. Вони демонструють високу адгезію, захищають забарвлену основу від цвілі.
 • Теплостійкі сухі суміші-кладочні і штукатурні склади. Розчини для кладки підвищують теплоізоляцію цегляної або блокової стіни на етапі будівництва. Вони знижують втрати на швах за рахунок впровадження в розчин кладки пористих наповнювачів — перліту, керамзиту. За аналогічним принципом працюють штукатурки, які використовують в процесі зовнішньої обробки фасаду.

Крім утеплювачів у нас можна купити антисептики, які борються з цвіллю в зоні сполучення ізолятора зі стіною, грунтовки, що скорочують витрату клею, просочення, що підвищують міцність стін до утеплення, а також різні присадки, що змінюють властивості бетонної матриці на етапі замішування робочого розчину.

Щоб вибрати потрібний вашому будинку варіант, варто оцінити сильні і слабкі сторони кожного варіанту, а також придивитися до особливостей технології утеплення стін зовні.

Базальтова або скловолоконна теплоізоляція

Базальтове волокно збирають в плити або рулони за допомогою преса, а також подальшої термообробки (сушіння). Мінеральна нитка опадає на дно ємності зі сполучною складом, накопичується, стискається до потрібної товщини. Подібний ізолятор легко ріжеться, демонструє високу гнучкість, що допускає буквально обгортання конструкції мінеральною ватою.

У нас є тонкі полотна, фольговані рулонні матеріали, пресовані плити, прошивні мати, при виготовленні яких не використовувалися сполучні речовини.

Пресовані базальтові плити демонструють поєднання теплостійкості і конструкційної жорсткості. Прошивні мати з обкладкою з базальтової, кремнеземної нитки або скловолокна — теплоізолятор з максимальною екологічністю, його товщина доходить до 70 сантиметрів.

Переваги та недоліки базальтових утеплювачів

У список достоїнств матів або плит можна включити:

 • Стійкість до відкритого полум’я, високих температур — мінеральну вату додають в вогнестійкі ворота, двері, перегородки. Використовуючи цей утеплювач, ви попередите поширення пожежі. Пінопласт або пінополіуретан такими якостями не володіють.
 • Нульовий вміст отруйних речовин-плита або мат не виділяють небезпечних сполук навіть при сильному нагріванні. Домовласник не зіткнеться з алергіями, а також випадками загострень хронічних захворювань.
 • Висока стійкість до хімічних сполук — завдяки цій перевазі мінеральну вату охоче використовують в промисловості. Мати застосовують в теплоізоляції трубопроводів, плити вбудовують в Корпуси машин.
 • Висока стійкість до вібрації — різновекторні навантаження не можуть нашкодити ні плиті, ні мату. Утеплювач поглинає навантаження з будь-якого боку, зберігаючи цілісність теплоізоляції.
 • Гідрофобність-крапельки вологи відштовхуються від волокон під дією ефекту статичної електрики. Стара ізоляція зберігає цей ефект лише частково, тому поверх плит або матів укладають зовнішні облицювальні матеріали.
 • Звукоізоляційні характеристики-матеріал поглинає будь-які вібрації, в тому числі звукові хвилі. Укладання матів або плит в перекриття — хороша ідея.
 • Нульовий інтерес з боку комах, гризунів, інших шкідників — живі істоти не починають шкодити утеплювача по своїй волі. Вони швидше прогризуть колоду або м’який піноблок, ніж мінеральну вату.

З недоліків варто говорити про лінійної деформації під дією високих або низьких температур, а також про чутливість матеріалу до надмірної вологості. Якщо мінеральна вата промокне, вона втратить більшу частину своєї теплостійкості.

Утеплення будинку базальтовими плитами (матами)

При монтажі плит або матів використовують дві технології:

 • Мокру укладку-утеплювач приклеюють до стіни будинку, зміцнюючи дюбелями. На мінеральну вату накладають клейовий склад, армуючу сітку. Після застигання армовану кірку штукатурять. Основа по мокру укладку може бути будь-який-дерев’яної, кам’яної, бетонної, цегляної. На етапі підготовки її зміцнюють просоченнями, покривають ґрунтовкою з антисептиком.
 • Вентильований фасад-утеплювач укладають між горизонтальними профілями, фіксуючи на Дюбелі. За утеплювача розгортають вітрозахист (вона ж-гідроізолятор), яку притискають вертикальними профілями. До вертикального профілю кріплять облицювальний матеріал-сайдинг, кам’яну або керамічну плитку, інші різновиди панелей з замками на виворітній частині. Між мембраною і облицюванням залишається прошарок повітря.

Обидві технології утеплення приватного будинку гарантують довгий термін служби утеплювача при дотриманні правил монтажу.

Рідка теплоізоляція, теплоізоляційні фарби

Наша компанія пропонує інноваційну технологію утеплення за допомогою рідких матеріалів — теплоізоляційних фарб. У нас є лакофарбові матеріали, що підвищують теплостійкість цегляних, бетонних, дерев’яних стін:

 • Рідкий теплоізолятор Терміон-міліметр цієї фарби замінює 5-сантиметровий шар мінеральної вати.
 • Фарбу Магнитерм — вона відображає інфрачервоні хвилі, знижуючи теплопровідність стін, підлоги, стелі.
 • Склад ТЕПЛОМЕТТ-універсальний засіб для внутрішнього і зовнішнього утеплення, з гарантованою паропроникністю. Міліметровий шар еквівалентний плиті з мінеральної вати товщиною до 5 см.

Пропонуємо склади для мінеральних будматеріалів, металоконструкцій, рухомих вузлів. Рідкі теплоізолятори наносять на стіни, Покрівельні матеріали, двері, віконні рами, цоколь, плити перекриттів. Їх використовують при обробці теплопроводів, водопроводів. Вони витримують нагрів до 400 °C, знижуючи втрати розводці системи опалення, і попереджають промерзання лінії холодного водопостачання.

Переваги і недоліки

 • Висока адгезія-ви можете пофарбувати навіть гуму.
 • Нульова токсичність-склад розрахований навіть на внутрішнє застосування.
 • Гідроізоляційні характеристики-після висихання на поверхні утворюється відразлива воду плівка.
 • Захист від грибка-фарба пригнічує розвиток колоній цвілі, зупиняє конденсацію поту на надто гарячих або холодних конструкціях.
 • Герметизація-за допомогою таких ізоляторів можна закрити стики.
 • Висока міцність-застигла фарба стійка до вібрацій і стирання.
 • Звукоізоляційні характеристики-разом з тепловими хвилями відбиваються і звукові.

З мінусів варто відзначити жорсткі вимоги до зберігання. Всі рідкі теплоізолятори бояться морозу. Тому ми рекомендуємо купувати такі склади тільки у ОФІЦІЙНИХ ДИЛЕРІВ.

Спосіб нанесення в цьому випадку класичний — стіну чистять від пилу, фарбу розмішують, наносять на поверхню пензликом або валиком. Наступний шар наносять після застигання попереднього. Обмеження за часом нанесення, а також товщині захисного шару наведені на упаковці.

Теплоізоляційні сухі суміші

У цьому сегменті ми можемо запропонувати теплоізоляційну суміш Теплолюкс DeLuxe. Тепла штукатурка цього сорту наноситься на голі стіни, зовні або зсередини. По ній можна укласти плитку, декоративну шпаклівку, фарбу, в тому числі теплостійкі ЛФМ. До складу сухої суміші входить цемент, піноскло, пісок, присадки, що забезпечують пластичність розчину, міцність застиглої маси.

У список переваг цього теплоізоляційного матеріалу варто включити:

 • Універсальність-штукатурку можна застосовувати на фасаді або в інтер’єрі.
 • Звукоізоляцію-піноскло поглинає будь-які хвилі, в тому числі на чутних частотах.
 • Нульову горючість-в складі немає займистих інгредієнтів.
 • Екологічність-цемент, пісок, піноскло не належать до матеріалів, що виділяють канцерогени навіть при нагріванні.
 • Колеровка, зміцнення, набуття вологовідштовхувальних властивостей при використанні відповідних добавок з нашого асортименту.

З мінусів варто відзначити тільки взаємозв’язок теплоізоляційних характеристик з рівномірністю нанесення штукатурки. Пропущені ділянки перетворюються на містки холоду. Тому до такого матеріалу допускають тільки досвідчених обробників.

Особливості застосування теплоізоляційних штукатурок

Перед нанесенням штукатурки в стіні закладають тріщини, поправляють відколи, а також інші дефекти. Наступний етап підготовки-видалення пилу, грунтовка, яка підвищує адгезію. Склад готується безпосередньо перед нанесенням, порціями, які використовують за 20-30 хвилин роботи. Штукатурка наноситься вручну або машиною. При нанесенні руками використовують шпатель, систему маяків і правило. Після часткового висихання оштукатурену поверхню обробляють затіркою, яка усуває напливи, сліди шпателя, які виступають за площину горби, інші дефекти.

Затерту штукатурку можна пофарбувати. Якщо ви наносили теплий чорновий шар — доведеться вирівнювати його за допомогою чистового (фінішного) складу. В якості чистової штукатурки може використовуватися будь-яка фінішна суміш.

Хто розраховує теплоізоляцію

Якої товщини купити теплоізолятор? У скільки шарів його потрібно укладати? Відповіді на ці питання ви знайдете в проекті вашого будинку. Якщо ви проводите реконструкцію об’єкта — постарайтеся замовити проект утеплення будинку до покупки матеріалів. Не довіряйте різним калькуляторам або табличним даними по теплостійкості стін з подібними вашому випадку габаритами.

Утеплення починається з оцінки потужності котла і радіаторів системи опалення, розрахунку теплових втрат (по площі стін, вікон, перекриттів), оцінки базової теплостійкості будинку. Тільки після цього ви зможете дізнатися тип і товщину матеріалу, за допомогою якого можна збільшити теплостійкість будинку. Теплоізоляцію розраховує проектувальник.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *