Вс. Июл 14th, 2024

Зміст

 • Тротуарна плитка. Вибір і застосування
 • Типи тротуарної плитки та сфера застосування
 • Укладання тротуарної плитки
 • Матеріали, інструменти
 • Підготовчі роботи
 • Процес укладання
 • Завершення укладання.
 • Перевага тротуарної плитки над іншими покриттями

Тротуарна плитка-це той необхідний штрих, який дозволяє зробити збудований будинок мрії красивим і зручним, гармонійно вписуючи його в ландшафт навколишнього світу.

Тротуарна плитка. Вибір і застосування

Виготовляється Тротуарна плитка зі штучного каменю або бетону, що заливається в стандартні спеціальні або авторські форми. У готову суміш для приготування плитки іноді додаються барвники, що імітують певний природний камінь, так що для створення гармонії навколо будинку доступна плитка будь-якої форми і різних кольорів.

Тротуарна плитка не тільки допомагає в створенні акуратних доріжок, вимощення і проходів на ділянці, вона здатна перетворити ландшафт і саме сприйняття будинку, надавши йому неповторний стиль і враження добротності, розкоші і багатства.

Головними достоїнствами цього елемента будови є його морозостійкість, міцність і довговічність, простота демонтажу, невимогливість у догляді і екологічність. Тротуарна плитка здатна багато років надавати естетичний і акуратний вигляд ландшафту, звичайно, за умови дотримання почуття міри – найкраще обійтися без скобления грубими інструментами, наприклад, при очищенні ділянки від снігу.

Типи тротуарної плитки та сфера застосування

Залежно від матеріалу виготовлення, розрізняються наступні види плитки:

 1. Бетонна-найпоширеніша і затребувана. Укладання тротуарної плитки з бетону приваблива порівняно невисокою вартістю і великим асортиментом для вибору.
 2. З натурального каменю-гранітна, Мармурова, базальтова. Такий матеріал характеризується високою щільністю, стійкістю до стирання і вбирання вологи, надаючи вимощення надійності і довговічності. Виготовляється методом розколювання і розпилювання природного матеріалу. У ландшафтному дизайні і присадибному будівництві користується великою популярністю.
 3. Гумова, виготовлена з продуктів переробки автопокришок – фракційної гуми. Характеризується відмінними якостями шумопониження, морозостійкістю і стійкістю до вбирання вологи. Широко використовується для спортивних і дитячих майданчиків, навколо басейнів і на садових доріжках.
 4. Пластикова полімерпіщана плитка виготовляється з полімерів з піском, володіє протиковзкими властивостями, міцністю і водонепроникністю. Пластикова плитка для дачі виготовляється в двох модифікаціях — гратчаста і великовагова.
 5. Світиться плитка-це звичайний бетонний Мостовий камінь з вбудованим підсвічуванням світлодіодом. Витримує великі навантаження, стійка до впливів зовнішнього середовища.

Її перевагами полягають в тому, що вона економічна, безпечна для людей і тварин (напруга всего12 В), тривалий термін експлуатації, пожежобезпечна і екологічна.

Укладання тротуарної плитки

Створення красивого і зручного дорожнього покриття на присадибній ділянці або в саду, як і будь-який інший вид роботи, вимагає деяких навичок. Укладання тротуарної плитки-покрокова інструкція розкриває всі нюанси творчого і захоплюючого процесу, де його результати доступні для споглядання з першої покладеної плитки.

Технологія укладання плитки починається зі складання кошторису.

Матеріали, інструменти

Спочатку необхідно визначитися з формою і кольором плитки. На папері або комп’ютерній програмі створити потрібний візерунок і прорахувати кількість плитки, довжину доріжок і площа покриття. Всі ці дані допоможуть в закупівлі необхідної кількості плитки, щебеню, піску та цементу.

Купуючи матеріал для укладання, варто подбати і про необхідні інструменти, щось купити, а, наприклад, плоский вібратор, взяти в оренду.

Для вирівнювання плитки, крім киянки і гумового молота, стане в нагоді кельма або просто «кельму», а при фігурної укладанні буває необхідно відрізати якусь частину плитки. Робити це зручно ручною пилкою — болгаркою. Спочатку укладається вся ціла плитка, відзначається лінія розрізу, потім підганяється по малюнку.

Підготовчі роботи

Наступний етап — розмітка плану на місцевості. Гострими кілочками і мотузками розмітити ділянки робіт, пройтися кілька разів по намічених доріжках і майданчиках, переконатися в правильності розміщення, зручність і естетичності, тому що пізніше виправляти щось буде складно.

Звичайно, можна, просто викласти плитку на ділянці землі, і залишити, як камені на болоті. Деякий час доріжка буде рятувати від дощів, а потім сама по собі розвалиться, тому що продумані способи укладання плитки припускають грамотно підготовлену основу.

Дерен необхідно за допомогою багнетною лопати зняти на глибину до 20 см. У сирих місцевостях дренаж обов’язковий, як і зливні жолоби до бордюрів. Зазвичай від бордюрів починається укладання вуличної плитки. Важливо відразу шнурами позначити висоту доріжки, щоб орієнтуватися в пошаровій засипці під майбутньою плиткою. Весь майданчик очистити від коренів рослин.

Процес укладання

Наступний етап укладання – це гравійна подушка-насипати і утрамбувати. Далі йде пісочний шар подушки, щоб вода швидше йшла, а гравійний шар зберігався довше. Пісок (краще з гострокутним зерном) розсипати і розрівняти за допомогою рівня. Необхідно витримувати невеликий ухил від центральної частини подушки до країв для стоку води.

Пісочний шар змочити водою і залишити на кілька годин, потім утрамбувати плоским вібратором.

Тепер починається укладати плитку. Якщо є сумніви в міцності подушки під плитку, можна використовувати пескобетон або суху універсальну цементно-піщану суміш.

Тротуарну плитку потрібно укладати щільно, з зазором в один або два міліметри для сухої суміші. Іноді за задумом ландшафтного дизайнера залишаються великі відстані для імітації природного каменю і візуально грубої обробки. Тут також необхідний рівень, а для додання правильного положення дерев’яною киянкою пристукують кожну плиточку.

Завершення укладання.

Мостити майданчик або доріжку потрібно від себе для того, щоб не ставати на підготовлену подушку перед плиткою. На завершення робіт, слід пройтися по укладанню плитки на бетон ще й гумовим молоточком для досягнення поліпшеної гладкості полотна. Контролювати необхідно за допомогою рівня. Потім ретельно пройтися по швах пісочно-цементною сумішшю, вирівняти (навіть звичайної шваброю!), ще раз змочити, утрамбувати і залишити на два дні.

Перевага тротуарної плитки над іншими покриттями

У складі тротуарної плитки містяться додаткові компоненти, що поліпшують її якості та експлуатаційні властивості. Основними перевагами цього матеріалу можна вважати:

 • простота і легкість в укладанні;
 • доступну вартість;
 • асортимент колірних рішень, схем укладання і текстури;
 • у випадках пошкодження покриття, досить заміни всього однієї деталі;
 • екологічність;
 • стійкість до коливань температур, підвищеної вологості, механічних навантажень;
 • висока зносостійкість;
 • рифлене покриття, безпечне при ходьбі в ожеледь;
 • легкість монтажу комунікаційних систем;
 • багаторазовість застосування;
 • варіативність у створенні барвистих майданчиків.

Для створення неповторного образу заміського житла з затишним і доглянутим ділянкою Тротуарна плитка є тим самим штрихом, без якого образ буде здаватися незавершеним.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *