Чт. Апр 25th, 2024

Зміст

  • Які можливі наслідки при заливці конструкцій в літню спеку?
  • Коли не варто здійснювати будівельні роботи в спеку?
  • Особливості догляду за бетоном і заливання його в спеку

Кожен процес вимагає до себе особливої уваги, особливо коли він пов’язаний з будівництвом. Бетонування в теплу пору року, коли температурний режим вище +30, вважається складним завданням. У таких ситуаціях можуть виникати серйозні проблеми в зв’язку з порушенням нормальних кліматичних і температурних умов. Пов’язано це зі збільшенням випаровування води. Крім того, в таких умовах покриття починає тверднути надмірно швидко, відповідно, воно просто не встигає набрати необхідних характеристик. Підвищена температура заливки бетону здатна негативно відбитися на загальному стані поверхонь в подальшому.

Які можливі наслідки при заливці конструкцій в літню спеку?

До найімовірніших негативних наслідків при високих температурах можна віднести наступні моменти:

1) пластична усадка розчину, яка в подальшому послужить причиною деформації будівлі;

2) надмірна втрата вологи, за рахунок чого заповнюються не всі проміжки в моноліті, і він залишається досить крихким;

3) виникнення збільшених ризиків утворення тріщин з посиленням ситуації і розтріскуванням поверхні;

4) підвищення ризиків вимивання суміші.

Оптимальний температурний режим для заливки бетону становить від 16 до 30 градусів. Якщо показник перевищує + 32, всі негативні впливи проявляють себе повноцінно.

Коли не варто здійснювати будівельні роботи в спеку?

У разі розтягуючого напруги Моноліт прийде в непридатність. Також на якість поверхні будуть негативно впливати волосяні тріщини, які будуть непомітними на першому етапі і в процесі схоплювання. Особливо важливо, що вони виникають навіть під великим шаром води. Максимальним ризикам схильні елементи, освітлені сонцем і піддаються впливу вітру.

Природним чином може погіршити ситуацію додаткове нагрівання навіть на пару градусів. Не варто вдаватися до процесу заливання, коли температурний режим більше +32. Інакше це спричинить за собою незворотні наслідки в подальшому.

Особливості догляду за бетоном і заливання його в спеку

Для того щоб в спеку мінімізувати ризики псування моноліту, руйнування конструкції, необхідно відповідально підходити до процесу заливання в надмірно теплу пору року. Крім того, що рекомендується працювати в нічні або ранні ранкові години, потрібно враховувати і інші моменти:

1) з огляду на розташування Сонця, застосовувати спеціальні затінюють моделі щитів;

2) по можливості необхідно замінювати частину вологи в розчині на лід, але таким чином, щоб у нього була можливість розтавати і повноцінно заповнювати форму;

3) в процесі створення розчину краще уникати застосування нагрітого цементу, так як це теж може негативно відбитися на міцності суміші;

4) після того як здійсните першу трамбування, слід використовувати зверху водонепроникний матеріал, гарантуючи при цьому помірне провітрювання конструкції.

Важливо ще й правильно доглядати за бетоном в літню пору, краще застосовувати зрошення. Не варто заливати Моноліт надмірно, інакше ви порушите поверхню ще не затверділого моноліту потоком вологи. Набагато кращий результат здатне забезпечити зрошення.

Якщо ви не впевнені, що здатні самостійно створити ідеальний розчин, зверніться за допомогою до професіоналів, замовте вже готову суміш на заводі. Фахівці створять необхідний для вас варіант розчину, врахують сферу застосування, побажання, бюджет.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *