Вс. Июл 14th, 2024

Плитка бетонна-універсальний вид оздоблювального матеріалу. Підходить для укладання на об’єктах різного цільового призначення. Також вона застосовується для поліпшення зовнішнього вигляду тротуарів, садових доріжок.

Плитку можна укладати на стіни (Фасади), камін, підлогу і т.д. Область застосування розширюється за рахунок поліпшення зовнішнього вигляду виробів. Можна знайти в продажу продукцію, яка імітує більш дорогі матеріали (натуральний камінь, дерево).

Компоненти і технології виготовлення

Бетонний розчин замішується за класичною схемою.

При цьому використовують стандартні компоненти:

 • цемент, рекомендовані варіанти: М400 або М500;
 • пісок, причому фракції не повинні перевищувати 0,6 мм за розміром, для виготовлення тротуарної плитки допустимо використовувати;
 • вода;
 • пігменти-використовуються на етапі приготування розчину, дозволяють змінити колір матеріалу;
 • пластифікатори-компоненти, що поліпшують властивості розчину: підвищується його плинність, що відбувається без втрати міцності, навпаки, вироби краще протистоять впливу негативних зовнішніх факторів;
 • армуючі матеріали: в більшості випадків застосовується фібра, вибір робиться по довжині волокон, за рахунок цього матеріалу додатково підвищується міцність готових виробів.

Плитка бетонная: виды и способы крепления

Метод вібролиття

В основі лежить технологія ущільнення розчину за допомогою вібраційних хвиль. При виготовленні використовується спеціальний стіл, на якому закріплюють форми, куди вливається бетонний розчин. Метод ущільнення сприяє видаленню надлишку повітря з шару матеріалу.

Однак важливо тримати форми з розчином на вібростолі обмежений період. Якщо піддавати суміш надмірному впливу вібрацій, вона надмірно ущільниться, що негативно вплине на властивості готових виробів. Після закінчення процедури форми з розчином прибирають зі столу на стелажі, де цемент буде сохнути.

Вібропресування

В даному випадку використовується більш технологічне обладнання. З цієї причини в домашніх умовах виготовити плитку не вдасться. Головне цільове призначення отриманого таким способом матеріалу — укладання на тротуарі, ділянках доріг, на які впливають найбільш високі навантаження.

Технологія вібропресування частково схожа з вібролиттям за одним винятком: на розчин впливає не тільки вібрація, але і прес. Це дозволяє отримати більш щільний матеріал, що підвищує міцність.

Оздоблення фасадів

Плитка з бетону часто застосовується для облицювання різних об’єктів, частіше — зовні. Це обумовлено привабливістю матеріалу поряд з високою міцністю, стійкістю до атмосферних опадів. Існує великий асортимент подібних виробів, вони дозволяють створити оригінальний дизайн.

Плитку допустимо використовувати в якості головного матеріалу для оформлення будівлі або комбінують з іншими різновидами облицювання. Плитка імітує цегла, натуральний камінь, дерево. Завдяки пігментам створюються різнокольорові вироби. В результаті з’являється можливість оформити об’єкт відповідно до загальної кольоровою гамою будівлі.

Перевага

Позитивні якості плитки з бетону:

 • високий показник міцності;
 • повільне старіння матеріалу, що збільшує термін служби;
 • великий вибір форм, відтінків і фактур;
 • вологостійкість;
 • універсальність: застосовуються вироби практично скрізь;
 • для фіксації досить правильно вибрати клейовий склад;
 • пігмент додається в процесі замішування розчину, що виключає ризик втрати кольору під впливом ультрафіолету.

Плитка бетонная: виды и способы крепления

Недостатки

Вулична плитка витримує обмежену кількість циклів заморозки-розморожування. Це звужує область застосування матеріалу в регіонах з найбільш суворим кліматом. Тривала експлуатація в таких умовах призведе до поступового руйнування виробів. Крім того, виникає необхідність в підрізуванні кромки бетонної плитки. За рахунок цього поліпшується зовнішній вигляд виробів.

Однак підрізування всієї облицювання сприяє збільшенню собівартості матеріалу. В результаті терміни монтажних робіт змінюються в більшу сторону.

Кріплення на стіни

Плитка відрізняється низьким рівнем поглинання вологи, що дозволяє використовувати різні способи монтажу. При виборі технології укладання враховують вид матеріалу конструкції, яку планується облицьовувати. Ключовий критерій-рівень надійності майбутнього покриття, його схильність до навантажень. На підставі цього визначають найбільш підходящий спосіб укладання.

Плитка бетонная: виды и способы крепления

Сухий монтаж

Даний метод заснований на застосуванні кріпильних елементів: дюбелів, анкерів. Клей не використовується. Завдяки цьому з’являється можливість проводити роботи в будь-який час року. Не грає ролі, з якого матеріалу зведені стіни: дерево, цегла, бетон.

Щоб полегшити виконання робіт, рекомендується спочатку закріпити напрямні. Вони можуть бути зроблені з металу (профіль) або дерева. Каркас виступає основою для шару облицювання. Наявність повітряного прошарку покращує теплоізоляційні якості бетону.

Мокрий спосіб

Якщо обрана така технологія, стіни рекомендується вирівняти. Попередньо перевіряють, чи не обсипаються вони. При необхідності відновлюється покриття.

Після штукатурення стіни переходять до укладання плитки:

 1. З тильного боку облицювальні вироби незначно зволожуються.
 2. Монтаж починають знизу. Встановлюється стартова планка. Важливо вирівняти її за допомогою будівельного рівня.
 3. Перший ряд укладають у напрямку від кута.
 4. Для підвищення міцності кріплення клеїть наноситься на поверхню стіни і тильну сторону плитки.
 5. Виріб встановлюють, притискаючи його до вертикальної конструкції. Надлишок клею прибирають.

Плитка бетонная: виды и способы крепления

Тактильна плитка-види рифлення

Це спеціальний різновид виробів, призначених для виділення деяких ділянок покриття, щоб слабозорі люди мали можливість безпечно переходити дорогу. Відмінності плитки даного виду: застосування пігментів яскравих тонів, плитка має рельєфну поверхню.

Доступні варіанти:

 • виступаючі елементи у формі квадрата на плитці позначає наявність перешкод попереду;
 • поздовжні вузькі смуги направляють людей з обмеженими можливостями;
 • діагональні-дозволяють своєчасно звернути з дороги;
 • півсфери на поверхні плитки попереджають про те, що попереду встановлена сходи.

Тротуарна плитка

Для обробки доріжок, тротуарів використовують класичний варіант — бруківку, до складу не входять присадки, що поліпшують властивості матеріалу. Крім того, застосовують вуличну плитку інших видів: з гумовим наповнювачем, армовану, полімерпіщану. Останній з варіантів підійде для регіонів північних широт.

Критерії вибору

Головний параметр:

 • габарити, важливо особливу увагу приділяти товщині виробів: для ділянок доріг з мінімальним навантаженням застосовують бруківку товщиною 3 см, чим вище навантаження, тим міцніше повинна бути облицювання;
 • зовнішній вигляд виробів, їх оглядають на предмет наявності дефектів.

Плитка бетонная: виды и способы крепления

Способи укладання тротуарної плитки

Облицювання монтуються сухим і мокрим способом. В обох випадках вирівнюється підстава, формується піщано-гравійна подушка. Причому наповнювач потрібно постійно трамбувати за допомогою води. Плитка укладається впритул. Для її ущільнення використовують гумовий молоток.

Якщо обраний мокрий спосіб, то поверх піщано-гравійної подушки укладається клеїть суміш. Такий варіант не відрізняється надійністю, тому що розчин після застигання втрачає пластичність.

Якщо немає досвіду у виконанні подібних робіт, краще запросити фахівців. Ціна укладання такого матеріалу в Москві, Санкт-Петербурзі або інших містах істотно відрізняється, тому потрібно вивчати питання по своєму регіону.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *