Вс. Июл 14th, 2024

Покрівельні роботи на промислових або житлових приміщеннях передбачають обов’язкове створення хоча б мінімального ухилу даху. Абсолютно рівна покрівля є неефективною, оскільки волога буде накопичуватися на ній і в результаті може пошкодити її. Згодом рівний дах може перетворитися на справжнє болото, яке буде просихати тільки в літню спеку.

Чому плоска покрівля — це нерозумне рішення?

Застій води на даху ніяк не піде на користь покрівельного матеріалу. Під постійним впливом вологи він поступово буде руйнуватися. Також негативно впливає на стан покрівлі цикл замерзання і відтавання води в холодну пору року. Цей фізичний процес руйнує верхній шар покрівлі і стає причиною корозії. Калюжі води, які накопичуються на плоскому даху після дощу, можуть стати чудовим місцем для росту рослин. Через час власник будинку може з подивом виявити, що крізь його покрівлю проходять коріння рослин.

Що таке розуклонка?

Розуклонка є комплексом будівельних робіт, мета яких створити деякий ухил покрівлі для забезпечення відведення з неї талої та дощової води. Досить навіть невеликого ухилу (від 1 до 4 градусів), щоб досягти потрібного ефекту.

Здійснювати розуклонку можна за допомогою:

  • засипних утеплювачів (наприклад, перліту, керамзит);
  • легких бетонних сумішей з додаванням керамзиту або перліти;
  • бетонних сумішей з полімерними наповнювачами;
  • утеплювальних матеріалів.

Останній тип матеріалів використовується рідко через свою непрактичність. Річ у тому, що з часом таке покриття починає зміщуватися і в підсумку порушує конструкцію ухилу даху. В результаті вся робота з створення розуклонки стає марною.

Використання для створення ухилу покрівлі керамзиту, діаметр гранул якого становить близько 20 мм, також не дуже практично, оскільки плавної розуклонки в такому випадку не домогтися.

Що стосується легких бетонних сумішей, то вони застосовуються тільки на етапі капітального ремонту або будівництва споруди.

Що дає напівсуха стяжка покрівлі з розуклонкой?

Німецьку технологію укладання напівсухої стяжки все частіше застосовують в будівельних роботах в нашій країні. Даний метод вирівнювання основної поверхні поєднав в собі економічні матеріали, швидкість виконання робіт і результат, що перевершує всі очікування (ніяких тріщин і нерівностей). Для вирівнювання залізобетонних плит і теплоізоляційного шару з сипучих матеріалів застосовують цементно-піщану стяжку. Останнім часом використовують більш сучасний спосіб – пристрій напівсухої стяжки.

Застосування напівсухої стяжки для організації даху з розуклонкой обумовлено зручністю проведення робіт при використанні даної технології.

Додатковою перевагою такого рішення є той факт, що його можна використовувати для створення розуклонки навіть на дахах з похилою поверхнею (близько 45 градусів). Такий вид робіт неможливо здійснити ніяким іншим відомим способом стяжки.

Як будівельники проводять організацію розуклонки покрівлі?

Переваг у напівсухої стяжки як у способу організації розуклонки даху досить. Однак є істотний недолік, який визначається конструкцією самої покрівлі. Стяжка може в результаті перевантажити саму плиту перекриття, оскільки при створенні ухилу даху висота шару розчину буде відрізнятися (наприклад, від 300 мм до 60 мм – від центру до краю). А ось застосування полістиролбетону, як утеплювача та уклонообразующего шару, дозволять без проблем і якісно провести навіть невелике переобладнання покрівлі. Ось чому своїм клієнтам ми пропонуємо саме за допомогою полістиролбетону і напівсухої стяжки проводити роботи по разуклонкі покрівель.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *