Вс. Июл 14th, 2024

Облаштування підлог здійснюється на рівну основу. Це забезпечує не тільки естетику і комфорт, але і безпеку. Рішення для облаштування стяжки розрізняються технологією і матеріалами. Останні роки набирає популярність напівсуха стяжка підлоги, яка укладається механізованим способом. Напівсуха стяжка підлоги — це сучасна технологія, покликана полегшити людську працю, прискорити процес влаштування підлоги, а також значно збільшити обсяг робіт, виконуваних за одну робочу зміну.

Для влаштування напівсухої стяжки підлоги потрібні матеріали, які можна купити в спеціалізованому магазині за доступною ціною: чистий, митий і сіяний пісок середньої фракції без будь-яких сторонніх включень пісок, цемент М400 або М500, фіброволокно і пластифікатори. Фінішну обробку поверхні (затірку) здійснюють спеціалізованим приладом – дисковою шліфувальною машиною.

Залежно від ситуації в деяких випадках додатково буде потрібно Армуюча сітка – наприклад, якщо стяжка влаштовується поверх теплої підлоги.

Керамзит або полістиролбетон?

Обзор рекомендованных к покупке смесей для полусухой стяжки пола

При влаштуванні напівсухої стяжки підлоги іноді потрібно купити керамзит. Його використовують для влаштування чорнової підлоги – просто засипаючи необхідну товщину, а потім проливаючи цементним молочком. Вже поверх застиглого керамзиту можна буде укладати шар вирівнюючої стяжки (напівсухий або мокрою). До речі кажучи, керамзит – це «минуле століття», зараз вже варто використовувати полістиролбетон, значно перевершує керамзит за характеристиками.

Ще щось крім матеріалів буде необхідно?

Навряд чи вам вдасться купити напівсуху стяжку для підлоги в мішках – як цемент або щебінь. Напівсуха стяжка — це перш за все технологія, а не Матеріал. Самі матеріали, звичайно ж, можна знайти на ринку – наприклад, можна пошукати і купити суміш для напівсухої стяжки підлоги за вигідною ціною – пескобетон в мішках. Але для роботи з ним буде потрібно дороге обладнання: лазерні нівеліри, затирочні машини і – найголовніше – пневмонагнетатель, порівнянний за вартістю з автомобілем. Якщо ви не плануєте займатися пристроєм напівсухої стяжки на постійній основі, набагато вигідніше не купувати, а взяти в оренду насос і інший необхідний інструмент.

Ми не рекомендуємо самостійно купувати матеріали для стяжки! Це може сильно вдарити по вашому бюджету.

Причини ризику:

  • Необхідно купити чистий пісок певної фракції, без домішок. Він продається не скрізь. Поганий пісок може привести до розтріскування і відшаровування від основи, через що доведеться спочатку зняти весь старий шар, а потім здійснити пристрій стяжки заново. Це означає — платити двічі за покупку матеріалів, а також за знімання старої стяжки і її утилізацію.
  • Для замішування куплених матеріалів необхідно точно знати їх пропорції. Недотримання правил замішування може привести до необхідності повторної покупки матеріалів, видалення строго шару і так далі (див.попередній пункт).
  • Ну і куди ж без підробок? Цемент часто підробляють, і якість такого матеріалу позначається на стягуванні вже після повного висихання підлоги.

Незважаючи на гадану простоту технології, існує ряд нюансів, які роблять самостійне проведення робіт по залиття стяжки досить ризикованим. Можна допустити незначну, але дуже прикру помилку, що вимагає додаткових фінансових вкладень, часом – аж до повної переробки. Простіше і безпечніше довіритися професіоналам, вартості такої послуги буде трохи вище самостійного виконання.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *