Вс. Апр 21st, 2024

Головне завдання будівництва-забезпечити збереження тепла в приміщенні, тому в процесі робіт підбираються матеріали з низькою теплопровідністю. Теплопровідність-важлива технічна характеристика елементів. У тому числі бетону, який застосовується в будівництві конструкцій, що утворюють зовнішню оболонку будівель. Чим нижче теплопровідність, тим менша кількість тепла йде з дому в холодну пору року, тим прохолодніше в спеку.

Визначення

Як встановити коефіцієнт теплопровідності і від яких критеріїв вона залежить? Відносна величина, яка визначається як величина теплоти, що проходить за одну годину через стіни, товщиною в один метр, площею в квадратний метр, з різницею температури зовні і всередині в один градус.

Здатність предмета проводити через себе тепло – важливий показник, чим більше пропускна здатність, тим вище коефіцієнт теплозбереження. Співвідношення енергії, яке охолоджує або нагріває тіло в процесі теплообміну, характеризує ступінь пропуску.

Показники тепловіддачі

Теплопроводность бетона: показатели теплоотдачи

Коефіцієнт теплопровідності бетону.

На визначення коефіцієнта впливають два фактори:

 • заповнювач, що впливає на щільність матеріалу;
 • температура природних умов.

Розподіл бетонних розчинів відбувається по щільності, тому за технічними характеристиками заповнювач займає почесне перше місце. Щоб показати, як щільність впливає на теплообмін, розглянемо їх по розташуванню в таблиці. На величину теплообміну впливають Спеціальні будівельні стандарти. Таблиця містить в собі коефіцієнт тепла найбільш часто використовуваних в будівництві наповнювачів (заповнювач, теплопровідність):

 • щебінь – 1,3;
 • пісок-0,7;
 • Пористий бетон-1,4;
 • суцільний бетон-1,75;
 • теплозахисний-0,18.

За наданими в схемі даними видно, що чим важче заповнювач, тим більше теплопровідність бетону. Важкий елемент, значить велика щільність, важче зберігає тепло. При типовому підході підготовки складу додають щебінь, такі конструкції вимагають додаткового утеплення.

Зазначений в таблиці теплозахисний показник говорить про що входить до складу керамзитобетоні. Вміст керамзитобетону в матеріалі з низьким відсотком теплопровідності (0,41) вказує на можливість створювати тепловий захист. Але теплозахисний матеріал слабо підходить для зведення несучої конструкції. Для порівняння, щільність залізобетону 1,70, він вимагає обов’язкового утеплення.

Отже, бетонні розчини ділять:

 • легкі-невелика щільністю;
 • важкі-концентрація висока.

Теплопроводность бетона: показатели теплоотдачиТеплопровідність важкого бетону велика, в тому числі і залізобетону. У будівництві часто застосовують легкі бетони для зведення несучих конструкцій з низькою теплопровідністю, що відсуває в будівництві Залізобетон на другий план. Головні представники:

 • Перлітобетон. Відмінно підходить для монолітних і пустотілих конструкцій. Марка міцності для моноліту завжди м 50, для пустотілих елементів м35.
 • Керамзитобетон. Щільність коливається від м35 до М50.

Вологість

На здатність передавати тепло впливає вологість. Підвищена вологість зменшує здатність конструкцій зберігати тепло. При заповненні пір матеріалу водою, а не повітрям, складова збереження тепла знижується, а в зимовий період збільшується ймовірність промерзання стін.

Наприклад, Пористий бетон має здатність проводити тепло на 0,14 Вт, а просочений водою матеріал – 1,1 – 2,9 Вт.

Вибираючи матеріал для будівництва майбутнього будинку, варто орієнтуватися на інструкції по теплопровідності, сітки із зазначенням коефіцієнтів. Для попереднього проектування враховують не тільки здатність стін утримати тепло, а температуру навколишнього середовища, систему опалення, яка буде використовуватися в будинку.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *