Чт. Апр 25th, 2024

Перевірити якість бетонної суміші можна за допомогою серії спеціальних випробувань, що дозволяють визначити її відповідність необхідним нормам. Найчастішим випробуванням стає визначення міцності бетону на стиск. Додатково перевіряються інші бетонні характеристики. Всі результати фіксуються в протоколі випробування бетону.

Для чого проводять перевірку бетону?

Проходять перевірку бетонного розчину спеціальні зразки. Таким чином під час спорудження будівлі, конструкції контролюється якість бетону. Випробовують бетон заводського і власного виробництва.

Основне завдання випробувань-визначити межі міцності на стиск, марку бетону за фактом.

Споруди, бетон яких проходить перевірку на міцність:

 • фундамент;
 • колони, стовпи;
 • перекриття;
 • стен;
 • балок;
 • збірних споруд з бетону, залізобетону.

Як виготовити зразки?

Зразки являють собою куб, циліндр, призму. Їх форма залежить від виду випробування. Перевіряючи міцність на стиск, застосовують Куби. Вони бувають таких розмірів:

 • 7*7*7 см;
 • 10*10*10 см;
 • 15*15*15 см;
 • 20*20*20 см.

Протокол испытания бетона на прочность: образец

Незадовільні руйнування зразків-циліндрів.

Призми (4*4*16 см) використовують, визначаючи кордон міцності розтягування в вигині. Циліндри мають діаметр 4,4 – 15 см, висоту – 8 – 20 см.дані розміри встановлені ГОСТом 10180-90 і зразки повинні йому відповідати. Невідповідність стандартам призводить до додаткової обробки, що підганяє їх під норми. Підготовка зразків включає такі процеси: відбір частини розчину, укладання, ущільнення.

Форми для виливання бетонних кубів роблять з водонепроникного матеріалу, що не пропускає бетонне тісто. Часто застосовують як матеріал для форм-сталь. Набирають суміш для застосування у випробуваннях з центральної частини розчину. Кількість розчину повинна перевищувати обсяг зразків двічі. Після відбору його додатково перемішують перед формуванням примірників для перевірки. Оптимальний час для формування – 15 хвилин після відбору і підготовки суміші. Форму зсередини покривають змазує речовиною, яке не буде залишати плями на зразках.

Укладання суміші, ущільнення:

 • Зразки бетонного розчину жорсткістю менше шістдесяти, легкоукладальність (П – рухливість) з рухомою осадкою конуса (ОК) роблять, заповнюючи сумішшю форму з верхом, кріплять на спеціальному вібростолі. Ущільнення відбувається методом вібрації до появи цементного молочка. Замість вібрації можна застосовувати метод штикування для ущільнення рухомого бетонного розчину з ОК більше 12. Розраховувати кількість багнетів потрібно так: на кожен 1 см2 – один багнет.
 • Розчин жорсткістю більше шістдесяти укладається в форму з насадкою, заповнюють до половини, накривають вантажем з тиском 4х10-4мпа , кріплять на вібростолі. Вібрацію продовжують до тих пір, поки пригруз осідає і не з’явиться бетонне молочко в щілинах. Після зняття вантажу, зрізається все зайве, розгладжується кельмою.

Форми висотою більше двадцяти сантиметрів заповнюються двома шарами, кожен з яких ущільнюється методом штикування. Поверхня кожної форми загладжують кельмою, ножем, зважують, пронумеровують, заносять дані в акт випробувань.

Форми накривають вологою матерією і зберігають в кімнаті з температурою 20 – 22°С.після доби такого зберігання зразки виймаються з форм, проходять маркування. Перед випробуваннями заготовки тверднуть в приміщенні з температурою 20 – 22°з і практично стовідсотковою вологістю.

Що входить в протокол випробування?

Протокол испытания бетона на прочность: образецПриклад протоколу випробування бетону на міцність.

Інформація про результати контрольних випробувань вноситься в такі графи протоколу:

 • Серійний номер. Документи на бетон містять всю необхідну інформацію про партію. Відчувати потрібно одну серію для чистоти перевірки, малого розбіжності в результатах.
 • Число заливки зразків і час початку випробування. Проміжок між цими двома цифрами повинен бути більше двадцяти восьми днів.
 • Вид конструкції включає її назву, короткий опис.
 • Параметри зразків. Коли проводиться випробування велика увага приділяється їх розміру і формі.
 • Руйнівне навантаження.
 • Місце виготовлення-лабораторія. Фіксується за допомогою цифро-літерного позначення.
 • Результати, що позначають середню міцність бетону, вимірювану в паскалях.
 • Присвоєння класу і марки на підставі даних, отриманих завдяки проведеним випробуванням.

Висновок

Лабораторія, яка проводить перевірку бетонного розчину, створює акт випробувань. У ньому повинні збігатися результати з присвоєною маркою. Якщо реальна міцність розчину менше, ніж проектна – можна говорити про нечесність виробника. Висновок випробувань виглядає так: «міцність зразків-кубів бетонної суміші опорної балки з віссю Л – Н /1 – 5 і – Н / 1 – 3 являє собою 40,3 МПа. Це відповідає прогнозованій міцності на 96% “.

Виконання робіт проходить в строго дотримуваному порядку, встановленому стандартами: ГОСТ 12730. 1 – 78, ГОСТ 10180 – 90, ГОСТ 6133-99.  У протокол може входити додаткова інформація, відповідно окремим випадкам.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *