Чт. Апр 25th, 2024

Теплоізоляційні бетони-матеріали, що мають низьку щільність (до 500 кг/м3) і мінімальну теплопровідність. Використовуються при виробництві елементів утеплення. Не пристосовані для сприйняття несучого навантаження. В якості теплоізоляційних найбільш популярні ніздрюваті бетони-штучні Будматеріали з поризованою структурою.

Області застосування ніздрюватих бетонів

Вироби з нізкоплотних ніздрюватих бетонів, вироблені відповідно до ГОСТу 25485-89, застосовуються для утеплення:

 • горищних перекриттів;
 • стінових конструкцій — в якості теплоізоляційного шару в багатошарових стінах;
 • промислового обладнання-для обладнання, що експлуатується при високих температурах, застосовують жаростійкі різновиди матеріалів, здатні витримувати до +700°C.

Істотним плюсом виробів з ніздрюватих бетонів є точність розмірів.

Завдяки цьому, блоки можуть укладатися на будівельний клей, що накладається шаром не більше 3 мм.інші стінові матеріали зазвичай монтуються на цементний розчин через необхідність компенсувати похибки геометричних параметрів. Щільність-0,3-0,5 т/м3.

Теплоизоляционные бетоны

Способи створення пористої структури бетонів

В’яжучими в цій продукції можуть бути: портландцемент, вапно, гіпс. Залежно від застосовуваної технології створення пір, розрізняють наступні види таких теплоізоляційних матеріалів:

 • Газобетони і газосилікатні бетони. Технологія полягає в додаванні до цементного розчину або суміші в’яжучих компонентів алюмінієвої пудри. В результаті хімічної реакції в застигає продукті утворюються пори.
 • Пінобетони і піносилікатні бетони. Виходять шляхом змішування розчину в’яжучого компонента зі стійким пенообразующим компонентом, що виготовляється окремо. Піноутворювачами виступають суміші з каніфольного мила, тваринного клею, витяжки з мильного кореня.

Крім перерахованих, застосовують комплексну газопенную технологію, процеси, що проходять під високим тиском, спучування в умовах вакууму.

За умовами твердіння розрізняють бетони:

 • Автоклавні-досягають нормативної міцності в присутності насиченої пари при підвищеному тиску.
 • Неавтоклавні. Нормативна міцність досягається в присутності насиченої пари при нормальному тиску або з використанням електрообладнання для прогріву.

Плюси і мінуси застосування пористого бетону в якості ізоляційного матеріалу

Популярність комірчастої продукції пояснюється рядом переваг, серед яких:

 • Низька теплопровідність. Це властивість забезпечується наявністю бульбашок повітря в осередках. Повітряні бульбашки є прекрасним теплоізолятором. Теплозберігаючі параметри стіни з пористого матеріалу товщиною 50 см аналогічні характеристикам цегляної стіни товщиною 200 см.
 • Хороші звукоізоляційні характеристики.
 • Паропроникність, що забезпечує комфортні умови у внутрішньому просторі.
 • Стійкість до агресивних біологічних факторів, відсутність схильності до гниття.
 • Екологічність, відсутність токсичних компонентів.

Недоліком цих матеріалів є втрата експлуатаційних характеристик при зіткненні з вологим середовищем. Тому при використанні комірчастої продукції її обов’язково захищають керамічною плиткою, фольгованим матеріалом, пінополіетиленом.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *