Чт. Апр 25th, 2024

Гідротехнічний бетон-будівельний матеріал, який використовується для спорудження конструкцій, експлуатованих в умовах періодичного або постійного контакту з водою. Має високу міцність, водонепроникність, морозостійкість, стійкість до вимивання з бетонного каменю гідроксиду кальцію. Такий бетон затребуваний при будівництві дамб, шлюзів, насосних станцій, тунелів метро, підвальних приміщень, підземних сховищ.

Гидротехнические бетоны: виды, преимущества, состав

Види гідротехнічних бетонів і вимоги до них

За умовами експлуатації, для яких призначений матеріал, поділяють гідротехнічний бетон:

 • Підводний. Частини конструкції постійно знаходяться в контакті з водою.
 • Періодично контактує з водою. Знаходиться над водою, періодично омивається. Гидротехнические бетоны: виды, преимущества, состав
 • Наземний.

У більшості випадків Гідротехнічні бетони використовуються при будівництві об’єктів стратегічного призначення, тому їх технічні характеристики повинні відповідати найвищому рівню. ГОСТ 26633-2014 та інші нормативи пред’являють високі вимоги до дотримання при виробництві встановленої рецептури і точності параметрів періоду затвердіння.

Переваги та недоліки гідротехнічних бетонів

Широке застосування цього матеріалу при будівництві відповідальних об’єктів, що піддаються впливу вологи або напору води, пояснюється комплексом характеристик, серед яких:

 • стійкість до впливу вологи;
 • стійкість до різких температурних перепадів, через малу кількість вологи такий бетон стійкий до циклів замерзання-відтавання;
 • висока міцність.

До мінусів відносяться: висока вартість і особливості монтажу. Є ще одна специфічна особливість матеріалу, яка, з одного боку, призводить до підвищення міцності матеріалу, з іншого, – продовжує терміни будівництва.

Такою властивістю є тривалий термін набору марочної міцності, що становить 60-180 днів. У звичайних бетонів стандартний термін твердіння-28 днів.

Склад гідротехнічного бетону

Досягнення високої вологостійкості бетону-Захід Комплексне, оскільки цю характеристику підвищують декількома способами – використанням особливих цементів, підбором відповідних дрібних і великих заповнювачів, введенням спеціальних добавок. Головне завдання всіх технологічних прийомів-отримати матеріал з мінімумом пустот, по яких може пересуватися волога.

Застосовувані цементи

 • Пластифікований. Відрізняється особливою водонепроникністю, високою морозостійкістю. Застосовується в регіонах з суворим кліматом.
 • Гідрофобний. Містить компоненти, що надають водовідштовхувальні властивості.
 • Пуцолановий. Стійкий до жорсткої води, недолік – низька морозостійкість. Застосовується в умовах контакту з агресивними середовищами.

Заповнювач

Оптимальний варіант дрібного заповнювача-промитий кварцовий пісок. Великий заповнювач-щебінь з високими технічними характеристиками.

Добавка

 • Пластифікувати. Істотно підвищують пластичність бетонної суміші, знижують кількість пір під час твердіння, зменшують водоспоживання.
 • Ущільнюючий. До таких компонентів відносяться сульфат алюмінію, сульфат заліза, нітрат кальцію, силікати натрію і калію (рідке скло). Нітрат кальцію-дешева і Ефективна добавка, що підвищує водонепроникність і міцність. Існує і механічний спосіб ущільнити суміш – застосувати глибинні вібратори або віброплощадки.
 • Набухаючі. Такі добавки, до яких відноситься «спецглина», – бетоніт, зазвичай використовують метробудівці.
 • Гідрофобізуючі. До них відносяться олеат і абієтат натрію. Ефективно підвищують водовідштовхувальні властивості бетону кремнійорганічні гідрофобізатори, вироблені за вітчизняними ГОСТам, — ГКЖ, АМСР. Такі добавки використовувалися при будівництві портових споруд Баренцева і Північного морів, ГЕС на північних річках, пускових шахт для ракет. За допомогою цих складів проводилися ремонтні заходи в Петергофському палаці, Останкінській телевежі, на монументі «Батьківщина мати».

Порада! При виборі гідрофобізуючих добавок фахівці віддають перевагу вітчизняним кремнійорганічним складам, які довели ефективність в ході багаторічної практики. Аналоги зарубіжного виробництва можуть не поступатися за якістю, але при рівній ефективності їх вартість буде набагато вище.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *