Чт. Апр 25th, 2024

Конструкційно-теплоізоляційні бетони-матеріали, що володіють комплексом високих міцнісних і теплоізоляційних характеристик. У цю групу входять легкі бетони на великих пористих заповнювачах або поризована продукція. Матеріали цієї групи дозволяють створювати огороджувальні конструкції з середньою несучою здатністю і високим теплозбереженням.

Конструкционно-теплоизоляционные бетоны

Легкі конструкційно-теплоізоляційні бетони на пористих компонентах: склад, характеристики

Області застосування таких матеріалів-створення несучих і самонесучих конструкцій (перекриттів і стін). Переваги використання теплоізоляційно-конструкційних бетонів на великих заповнювачах підвищеної пористості:

 • При рівній щільності з поризованою продукцією бетони на пористих заповнювачах мають кращі характеристики міцності, меншу усадку і повзучість. Це дозволяє їх використовувати для виготовлення великорозмірних елементів.
 • Їх застосування дозволяє зменшувати тиск на підставу будови.
 • Підвищуються теплозберігаючі характеристики будівлі, тим самим забезпечуючи економію на обігріві внутрішнього простору.
 • Спрощуються монтажні роботи, завдяки можливості збільшити габарити блокових елементів без зростання їх маси.
 • Полегшується розвантаження і навантаження блокових матеріалів.

Відповідно до використовуваним заповнювачем, такі матеріали поділяють на керамзитобетони, перлітобетони, вермикулітобетони, пемзобетони.

Усереднені технічні характеристики цих матеріалів:

 • щільність-0,5 — 1,4 т / м3;
 • клас міцності на стиск — не нижче В2, 5;
 • морозостійкість і водонепроникність залежать від типу і кількості в’яжучого компонента, а також морозостійкості заповнювача, найбільшим показником по стійкості до циклів замерзання і відтавання мають пемза, аглопорит, керамзит.

Основні типи заповнювачів з підвищеною пористістю

У виробництві легких бетонів найбільш затребувані наступні види заповнювачів:

 • Керамзит. Виробляється з глиносодержащего сировинного матеріалу, який легко спучується при випалюванні. У сировину додають залізовмісні сполуки і газоутворюючі добавки. З маси формують гранули, які перед початком основного технологічного процесу просушують. Гранули обпалюють в печах при температурах, що досягають +1700°C. в результаті високотемпературної обробки обсяг гранул зростає в 17 разів.
 • Перліт. Це штучний матеріал, для отримання якого використовують вивержені породи. Процес отримання заповнювача аналогічний техпроцесу освіти керамзитових гранул. Тільки температура випалу нижче-до + 1300°C.
 • Аглопорит. Виготовляється у формі щебеню або піску. Спосіб виробництва-спікання відходів вугледобувних галузей і глинистих порід.
 • Вермикуліт. Ця продукція виходить з слюди, яка при підвищенні температури до +900°C збільшується в об’ємі в кілька десятків разів.

У зв’язку з постійним зростанням популярності легких конструкційно-теплоізоляційних бетонів постійно ведуться дослідницькі роботи з пошуку нових заповнювачів. До таких знахідок відносяться гравієподібні компоненти із суцільною склоподібною оболонкою. Стеклофазу отримують введенням в шихту природного або штучного скла. Пори в такому матеріалі дрібні і рівномірно розподілені. Продукт зі склофазою має підвищену міцність при досить низькій щільності.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *