Чт. Апр 25th, 2024

Стеклофибробетон для фасаду з’явився на ринку відносно недавно. Але за короткий проміжок часу матеріал знайшов широку популярність і став впроваджуватися для різних будівельних робіт. Це обумовлено специфічним складом і властивостями композитного рішення.

Що це таке

Сучасні технології розвиваються по-особливому швидко, тому якість будматеріалів продовжує зростати. У продажу з’являються нові рішення з рідкісними властивостями і перевагами. До таких належить склофібробетон, який заснований на бетоні зі скловолокнистою арматурою, що підвищує ступінь пружності і сприяє появі інших експлуатаційних якостей.

При мінімальних навичках і вкладеннях матеріал можна створити своїми руками.

Склад і основні особливості

Склад стеклофібробетона грунтується на цементному розчині, а роль наповнювача виконує будівельна фібра. Така сировина піднімає міцнісні властивості, роблячи матеріал стійким до розтягування і стиснення. Волокнисті добавки розподілені хаотичним чином, володіють невеликим перетином, але збільшеною довжиною, що не характерно для традиційних різновидів бетону.

Для підвищення міцності залізобетону на етапі виробництва його армують металевими прутами. Їх завдання полягає в поглинанні розтяжних навантажень і запобігання деформації конструкції в процесі експлуатації.

Стеклофибробетон для фасада: производство, характеристики, состав

Однак армування сприяє збільшенню ваги і розмірів блоку. У випадку зі стеклофібробетоном подібна особливість відсутня. Матеріал володіє зменшеною масою, але справляється з великими навантаженнями, поглинаючи їх дисперсним чином.

Скловолокно не боїться впливів на розтяг і стиск, йому не страшні корозійні процеси або негативний вплив температурних стрибків. Ще воно характеризується великим сумарним перетином в порівнянні зі сталевими прутками. В результаті блок стає легким, компактним і доступним. Для оформлення поверхні проводиться полірування або фарбування, причому не тільки при замішуванні суміші, але і при фарбуванні виробів.

Сфери застосування матеріалу досить великі.

На його основі створюють:

 1. Облицювальні панелі.
 2. Огороджувальні конструкції для лоджій, балконів і сходів.
 3. Елементи оформлення ландшафтного або інтер’єрного дизайну.
 4. Елементи для оформлення покрівлі.
 5. Декоративні види штукатурної суміші.

Ще матеріал використовується для зведення мостів, естакад або шляхопроводів.

Стеклофибробетон для фасада: производство, характеристики, состав

Починаючи виробництво стеклофибробетона, склад підбирають з таких компонентів:

 1. Цементні суміші високої марки-виконують роль в’яжучого компонента. При виборі цементу краще віддавати перевагу глиноземистим складам, оскільки вони характеризуються хорошою кристалізацією і здатністю зберігати міцність без втрати водонепроникності.
 2. Кварцовий пісок-застосовується в якості наповнювача.
 3. Скловолокно-займає 3-5% в складі.
 4. Рідина-призначається для отримання оптимальної консистенції.
 5. Додаткові компоненти-визначають експлуатаційні властивості бетону. До складу можуть вводити барвники, що надають відтінок поверхні.

Що стосується добавок, які використовуються для виготовлення стеклофібробетона своїми руками, то в більшості випадків застосовуються такі компоненти:

 1. Пластифікуючі добавки. Сприяють підвищенню пластичних властивостей без втрати міцності.
 2. Воздухоотвлекающие компоненти. Необхідні для підняття стійкості до негативних температур. Ще вони збільшують термін служби, рухливість і щелочестойкость конструкції.
 3. Добавки для прискорення схоплювання. Вводяться до складу при навколишній температурі 10 °C.
 4. Антиморозні добавки. Підтримують суміш в рідкому стані, що забезпечує правильні умови для затвердіння.
 5. Гідрофобізатори. Відповідають за гідрофобні властивості.
 6. Сповільнювачі схоплювання. Є важливою добавкою при проведенні замішування розчину в жаркий період.

Стеклофибробетон для фасада: производство, характеристики, состав

Переваги та недоліки матеріалу

Щоб розібратися, чим відрізняється стеклофібробетон, що це таке і для чого застосовується, потрібно враховувати як плюси, так і мінуси матеріалу.

До позитивних особливостей відносять:

 1. Стійкість до стискується і розтягується навантажень.
 2. Зменшена вага, що знижує загальне навантаження на фундамент споруди.
 3. Стійкість до біологічних або атмосферних опадів, вогнестійкість.
 4. Підвищені пластичні характеристики і швидке затвердіння.
 5. Стійкість до корозійних процесів.
 6. Широкий вибір виробів і виробників.
 7. Висока стійкість до негативних температур.
 8. Відповідність екологічним стандартам і нормам.
 9. Доступна вартість.

Крім плюсів, матеріал володіє і мінусами. По-перше, він боїться перебування в лужному середовищі, але наявність в складі склофібри компенсує такий мінус. По-друге, суміш швидко схоплюється і потребує швидкого застосування.

Технологія виготовлення

Розібравшись з властивостями стеклофібробетона, характеристиками і сферами застосування, можна переходити до самостійного виробництва матеріалу.

Варіативність обладнання

Для виробництва будівельного матеріалу на основі композитного сировини використовуються різні технології. Щоб створити стеклофібробетон, обладнання та матеріали потрібно підготувати заздалегідь.

Для майбутньої роботи знадобиться:

 1. Змішувач, що виконує перемішування основних компонентів.
 2. Пневматичний пістолет для розбризкування преміксів.
 3. Насосний агрегат з перистальтичним насосом.

Змішувач повинен володіти високим зрізує зусиллям, оскільки в процесі виготовлення потрібно забезпечити високошвидкісне замішування компонентів. За допомогою подібного агрегату можна створити однорідний розчин без домішок або грудок з невеликим водоцементним співвідношенням.

Розчинонасосна станція необхідна для рівномірної подачі розчину. Завдання пневмопистолета полягає в пнемонабризге складових.

Щоб зробити процес автоматизованим, може знадобитися використання додаткових приладів, таких як компресор і пружинні валики.

Ще майстру потрібно підготувати спеціальні форми для виробництва виробів. Гнучкі конструкції створюються з поліуретану, а тверді з пластику або ЛДСП.

Стеклофибробетон для фасада: производство, характеристики, состав

При виборі матеріалу для виготовлення форм потрібно враховувати такі нюанси:

 1. Поліуретан. Користується особливою популярністю, оскільки на його основі створюються гнучкі форми для виробництва фібробетонних виробів. Матеріал славиться великим терміном служби і може утримувати елементи з негативними гранями. Перед експлуатацією форму необхідно змастити.
 2. Склопластик. Затребуваний при виробництві стеклофибробетона з будь текстурою. Форма зі склопластику надійна, довговічна і зручна у використанні. Але якщо вам потрібно створити вироби з негативними кутами, цей варіант розглядати не можна.
 3. Сталь. Задіюється для виготовлення стандартних форм блоків в промисловому масштабі.
 4. Деревина. Форми з різних порід дерева відрізняються доступною вартістю, але вимагають попередньої обробки.
 5. Силікон. За зовнішнім виглядом ці форми походи на конструкції з поліуретану. Їм властива гнучкість і комфорт експлуатації.

Процес вибору обладнання для стеклофібробетона вимагає великих фінансових вкладень, тому при бажанні зайнятися самостійним виробництвом матеріалу потрібно оцінити всі «ЗА» і «проти» майбутньої роботи.

Стеклофибробетон для фасада: производство, характеристики, состав

Основні технології

Існує маса технологій виробництва стеклофібробетона, характеристики і специфіка яких відрізняються. Найбільш часто застосовується метод пневмонабризку, коли задіюється спеціальний пістолет для нанесення скловолокна і суміші цементу і піску на поверхню або форму.

Добавки з’єднаються на виході, а фібра змішується з іншими компонентами, створюючи однорідну консистенцію. З мінусів технології виділяють дорожнечу обладнання. Плюсом вважається можливість промислового виробництва матеріалу з великими габаритами.

Ще будівельниками використовується метод пневмонабризку преміксу, який з’явився порівняно недавно, але користується великим попитом. Він затребуваний при створенні конструкцій невеликих або середніх розмірів. Також за допомогою технології можна наносити штукатурне покриття.

За принципом і специфіці роботи метод нагадує попередній варіант, оскільки до складу додають попередньо нарізану фібру, а готова суміш подається в пістолет і набризкують.

Виробництво методом попереднього перемішування відрізняється простою реалізації в домашніх умовах. Технологія максимально доступна і проста, оскільки всі складові з’єднуються в бетономішалці або розмішуються ручним методом.

В першу чергу готується цементно-піщана суміш, куди додають скловолокно. Виконавши ретельне перемішування компонентів, розчин піддають формуванню на високих швидкостях, оскільки консистенція відрізняється швидким застиганням. Технологію використовують для невеликих обсягів робіт.

Виготовлення своїми руками

Щоб швидко створити стеклофібробетон для приватних будівельних цілей, краще скористатися методом попереднього змішування компонентів. Але перед цим потрібно врахувати ряд порад і нюансів, від яких залежить результат виробництва:

 1. Особливу увагу потрібно приділяти підготовчим роботам, коли вибираються компоненти і проводиться їх змішування. Від правильності Ваших дій на етапі підготовки залежить благополучність процесу.
 2. Оптимальні пропорції піску і цементу складають 1 до 1. Але ці значення коригуються з урахуванням вимог проекту і таких особливостей, як габарити, область застосування і тип продукції.
 3. Рівень води в складі суміші повинен бути мінімальним, при цьому розчин повинен залишатися рухомим. Обсяг рідини визначається масою факторів. У їх числі: ступінь водопотребности піску, марка і властивості цементу, необхідні характеристики міцності майбутнього виробу.
 4. Концентрація фіброволокна вибирається дослідним шляхом. Оптимальний рівень армування варіюється від 3 до 6%.
 5. Всі компоненти вимагають ретельного перемішування, а готову суміш наносять тонкими шарами і проколюють. Якщо не зробити це, позбутися від повітря в майбутньому буде проблематично і навіть неможливо.
 6. Щоб ущільнити розчин, знадобиться задіяти вібраційне обладнання.

Стеклофибробетон для фасада: производство, характеристики, состав

Застосування

Через велику кількість особливих властивостей і характеристик СФБ застосовується не тільки для монтажу фасадів, але і для інших будівельних робіт. Сьогодні на основі матеріалу створюються збірно-монолітні конструкції, виконується реставрації стародавніх пам’яток архітектури і маса операцій з декорування.

Фасад

За допомогою панелей стеклофібробетона декоруються Фасади приміщень. Популярність матеріалу пов’язана з простотою виготовлення і самостійного монтажу. Конструкції закріплюють на армований каркас з алюмінієвих і сталевих елементів.

За допомогою системи навісного фасаду можна поліпшити зовнішній вигляд споруди і підвищити тепло — і звукоізоляційні властивості будівлі.

При облаштуванні вентильованого фасаду необхідно подбати про повітряній камері між ізоляційним матеріалом і оздоблювальним шаром. Стабільний обмін повітряних мас сприяє регулюванню мікроклімату і захисту стін від промерзання в разі зміщення точки роси. Фасадний декор на основі СФБ виглядає досить гармонійно.

fСтеклофибробетон для фасада: производство, характеристики, состав

Ліпний декор

При оформленні зовнішньої частини приміщення практикується ліпнина стеклофібробетоном. Подібна методика користується великим попитом через наступних достоїнств матеріалу:

 1. Стійкість до займань і проникнення води.
 2. Невелика вага, що спрощує процес будівництва.
 3. Відповідність екологічним нормам.
 4. Мінімальне навантаження на несучі стіни і підстава.
 5. Можливість облаштування ліпнини на будь-яких типах фасадів.
 6. Хороша пластичність.
 7. Великий термін служби і надійність.

Будівництво

У сучасному будівництві фіброве армування користується особливою популярністю. Технологія дозволяє підвищити міцність конструкції, що зводиться, надавши їй додаткову привабливість. При цьому матеріал здешевлює вартість всіх робіт і продовжує термін служби приміщення. Воно стає більш надійним і стійким до негативних факторів.

Сьогодні на основі СФБ створюються вироби з будь-якою геометричною формою і властивостями. З метою оформлення поверхонь застосовуються декоративні елементи.

Ціна

Вартість стеклофібробетона в Москві визначається декількома факторами. В першу чергу враховується ціна вихідної сировини і складність технології виробництва. Для виготовлення 1м2 панелі використовуються наступні компоненти:

 1. Скловолокно (виробляється в Японії і коштує 6-7 $ за кг.для створення 1 м2 поверхні товщиною 20 мм потрібно 3 кг сировини, тобто витрати складуть 15-18$.
 2. Цемент — 7-8 $.
 3. Кварцовий пісок-3-4 $.

Підсумкова вартість матеріалу складе 25-30$.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *